Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szeretnék utánajárni, hogy ki...

Szeretnék utánajárni, hogy ki volt a nagypapám. Hol tudom ezt megtenni?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt, hogy kik a rokonaim, de nem igazán merek itthon rákérdezni. Leginkább a nagypapám érdekelne. Annyit tudok, hogy a nagymamámmal elváltak, a mamám egyedül nevelte kettő lányukat. Azt sem tudom hogy él-e még vagy sem. Egyedül a nevét, illetve a foglalkozását. Vagyis különböző iratokat átnéztem itthon és egyik helyre az volt írva, hogy kocsikísérő, a másikra pedig hogy fúrós vagy fúvós (nem tudtam pontosan elolvasni). Esetleg ha valaki tudná hogy mit jelentenek ezek, pontosan mit csinálhatott, és leírná, megköszönném. Fiatal vagyok, így nem igazán tudok mindenféle hivatalba futkozni, így valami interneten elérhető dolog kellene (lehet hogy borzalmasan nagy hülyeséget mondok).

14/L



2017. febr. 14. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A "kocsikísérő" anno a gépkocsivezető mellett volt, ő végezte a fizikai rakodást, tkp. segédmunka. (ma már nem alkalmaznak külön embert erre)
2017. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
A nagymamád már nem él? Attól kérdezhetnél.
2017. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kocsikísérő lehetett a MÁV-nál is. Fúvós lehetett zenész, vagy üveggyári munkás.

Ha tudod a születési idejét és helyét, akkor az alapján az ottani Anyakönyvi Hivatalban érdeklődhetsz.

2017. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

helyi templomokban, hivatalban bárki érdeklődhet kortól függetlenül.

Netes dolgokat sajnos nem tudok. Van néhány családfakereső cég, de sokat kérnek és nem is megbízhatóak. Sokan a Családi lapba (a Vöröskereszt magazinja) szoktak beírni, keresik eltűnt, elveszett rokonaikat. Esetleg azt próbáld meg. A helyi plébániára ha bemész, bemutatkozol, minden iratot a kezedbe nyomnak, semmit nem kérdeznek. :) Egyébként miért nem mersz otthon rákérdezni? Félsz, hogy érzékeny pontra tapintasz? Abban az esetben inkább puhatolózz... pl ha él a nagyi, akkor kérdezd meg hogy "Te hogy ismerkedtél meg a papával?".


Ui: aranyos dolog ez tőled egyébként és a családod is biztosan nagyon szeret téged. Azonban fiatalon hajlamosak azt hinni, hogy az összes rokonunk szent és milyen jó emberek, közben pedig lehet szóba nem állnál velük... Nem azt mondom, hogy add fel, mert nem. Csupán óva intelek, hogy bárhogy is alakul a későbbi kutatásod a családod, rokonaid után, soha ne veszítsd el a magadba vetett hited, tudd, honnan jöttél és ha csalódás is ér, legyél bátor és maradj olyan, amilyen most vagy! :) Sok sikert! Légy nagyon boldog!

2017. febr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez nagyon jól esik. A segítségeket is köszönöm. Valóban nem igazán merek rákérdezni, hisz soha nem meséltek róla, még kicsit sem. De tényleg, így gondolom nagyon érzékeny téma lehet. Azt is tudom, hogy nem biztos hogy túl jó ember lehet(ett), hiszen otthagyta a nem túl jól kereső feleségét 2 gyerekkel egyedül. Aztán ki tudja, lehet van valami nyomós indok. Egyébként itthon mindig is teljesen tabuként kezeltük ezt a témát. Mintha nem is lett volna nagypapám.
2017. febr. 17. 14:16
 6/6 A kérdező kommentje:
Most találtam meg ezt a kérdést. Azóta rákérdeztem egy rokonnál. Nos, igen, kiderültek érdekes részleteket. Sajnos már nem él.
2019. aug. 21. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!