Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Menő a családfa kutatás?

Menő a családfa kutatás?

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Akinek sok a pénze,és elég sznob,azoknak igen.
2010. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Menő! Tanítanak neked mindenféle történelmet, ami rendszertől függ... a családfakutatással pontosabb képet kaphatsz, hogy miért vagy ott, ahol most vagy, miért úgy és olyan formában. Sokkal hitelesebb, mintha valaki könyvekből akarná neked megmondani, hogy miért kell ezt meg azt a dolgot készpénznek venned. Ezt pedig lehet, mert adott esetben Te néztél utána és mégiscsak a saját történeted is részben. Mi a menő, ha nem ez?


Megjegyzem, nem kell ehhez sznobnak lenni, még csak pénzbe sem kerül, csak némi időbe. Bemész a levéltárba, megmondod mit szeretnél, kb hányból hozzák ki az adott anyakönyvi kivonatot és ennyi. 0 ft ráfordítás.

2010. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
nekem az 1500-as évekig van visszavezetve a családfám
2010. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nem pénz és pláne nem sznobság kell hozzá, hanem kitartás, és sok idő, akkor te magad is tudod kutatni a családfádat. Én saját magam (bár hiányzó láncszemekkel) 1622-ig tudtam visszavezetni az egyik ágam.

Tehát sikert kívánok hozzá!

Sznobság....pfff

2010. máj. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a kérdező mennyi idős, de mindenképpen bíztatnám, hogy készítse el a családfáját amennyire visszamenőleg csak lehet.


Szerintem fontos, hogy tudja az ember, hogy kik, mik voltak az ősei, mivel foglalkozak, hol éltek.


A másik ami miatt bíztatnálak, az tisztán politikai ok.

Azt hiszem, hogy Napóleon kérdezte meg egy tanácsadójától amikor Magyarország az útjában volt, hogy mit csináljon a magyarokkal.

A tanácsadó így felelt: "Ha le akarod igázni a magyarokat, akkor vedd el a történelmüket."


A másik ok:

Ne legyen igaza az elmúlt kor súlyos rendszerének, miszerint:


"A múltat végkép eltörölni"


Azt persze ennek a jelmondatnak a kitalálói azt nem tudják megmondani, hogy ők honnan jöttek, honnan származnak.

2010. máj. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy ha valóban találsz egy-egy híres őst, akkor kihúzhatod magad. Büszke lehetsz rá, ha nem volt gazember.
2010. máj. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Türelem, idő, pénz és aprólékos munka, de megéri! Hidd el nekem! Amúgy ma pl. Amerikában nem csak "sznobság" vagy a család története iránti komoly érdeklődés miatt kutatnak, hanem egyre inkább a felmenők halálozásának a felkutatása miatt, amióta bejött az egészséges életmód. Meglepő dolgok derülhetnek ki egy család egészségügyi/genetikai állapotát illetően.
2011. febr. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%

Én is elkezdem lassan, mert nagyon kíváncsi vagyok, van-e legalább egy kis közöm is Adolf Hitlerhez, azaz Istenhez.

Ha igen, ünnepelünk.

2011. máj. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!