Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű a "Szimilkó"...

Milyen eredetű a "Szimilkó" családnév?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, várom a válaszokat. ^^
2010. máj. 16. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Családnevek történeti-etimológiai szótára. Hasznos darab...
2010. máj. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
levéltár... családfa kutatás!
2010. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hála a jó égnek hogy nem csak én látom úgy a dolgokat mint az első 3 válaszoló!
2010. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hello! Szerintem szlovák és a Simko egyik alakja lehet! Viszont ami biztos, hogy ez egy szláv eredetű családnév.


Nem értem mások felháborodását, mindenki azt kérdez, amit akar. Tényleg ennyi agyhalott van neten, aki pont a gyakorikerdesek.hu-n akad ki a kérdéseken? adjátok fel!

2010. máj. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. GYAKORI kérdések igen, de ha olvasod a GYAKORIT, akkor az ilyen kérdéseket is olvashattad már 34567szor... És nem egyszer le lett írva hogy google, könyvtár, levéltár... Sajnos nem vagyunk zsenik, akik tudjuk, de ha engem érdekel, utána járok.

(Első voltam)

2010. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

16:40-es vagyok.


Magyar mentalitásból ötösre vizsgáztatok, gratulálok! Nem mindenki olvassa minden nap ezt az oldalt, úgyhogy nem kötelessége tudni, hogy ki mit hányszor írt már le. Ráadásul eléggé csodálkoznék, ha az idegen családnevűek eredetéről mélyre menő tanulmányokat találnék idehaza valamelyik családnevek etimológiájával foglalkozó könyvben. Inkább próbálnátok valami hasznosat írni, mert semmitmondással tele van ez az ország... azért meg pláne nem kell lepontozni valakit, mert próbált választ adni. Aki meg akar valamit kérdezni, az meg is fogja... bohócok

2010. máj. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Ráadásul eléggé csodálkoznék, ha az idegen családnevűek eredetéről mélyre menő tanulmányokat találnék idehaza valamelyik családnevek etimológiájával foglalkozó könyvben."


Akkor a családnevek töréneti-etimológiai szótára mellé szerezz be egy hosszabb szalagot is, amivel felkötöd a csodálkozástól leesett állad!

2010. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Akkor a családnevek töréneti-etimológiai szótára mellé szerezz be egy hosszabb szalagot is, amivel felkötöd a csodálkozástól leesett állad!"


_______


Pontos szerzőt és kiadót írjál légyszíves ehhez a címhez! Aztán, ha létezik ilyen, akkor tényleg szerzek hozzá szalagot is...

Kb 1 hónapja jelent meg a családnevek enciklopédiája, úgyhogy kár tovább égetned magad. Meg maximum magyar családnevekkel foglalkozó könyveket találsz itthon, de ilyen néven biztos nem, amit te leírtál... Pláne, hogy ez a szóban forgó családnév nem magyar eredetű. (és nem is túl elterjedt)


"Eddig nem volt családnév-etimológiai szótárunk, mert már a szócikkek összegyűjtése is óriási munka. Az ELTE professzora, Hajdú Mihály több mint fél évszázada kutatja e nevek titkát, mégis csak mostanra tehette le elénk a Családnevek enciklopédiáját, amely minden bizonnyal a művelt közönség gyakran forgatott kézikönyve lesz."

( [link]



Én vagyok a hülye, hogy leállok ilyenekkel.

2010. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Kb 1 hónapja jelent meg a családnevek enciklopédiája, úgyhogy kár tovább égetned magad."


Sasolj, és készítsd a szalagot...


KÁZMÉR MIKLÓS: Régi magyar családnevek szótára. XIV-XVII. század. Budapest, 1993. Magyar Nyelvtudományi Társaság

2010. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

neked valami komoly bajod van szerintem. nem tudod értelmezni a kérdést? segítek...


az volt a kérdésem/kérésem, hogy a "családnevek töréneti-etimológiai szótára" (általad leírt) c. könyvnek írd le a szerzőjét és kiadóját. értsd... nem az volt a feladat, hogy találj egy "régi magyar családnevekkel" foglalkozó könyvet! ezt érted??


oké, találtál egy ilyen könyvet, a Szimilkó benne van? ez egy régi magyar családnév?

2010. máj. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!