Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » HOgyan lehet elkezdeni a...

HOgyan lehet elkezdeni a családfa kutatást?

Figyelt kérdés

Tudom vannak erre szakosodott cégek, de nincsen pénzem arra, hogy kifizessem nekik...


hogyan kezdjem el? elég a rokonom neve, anyja neve, és születési dátuma? A Születési helye szerinti anyakönyvi hivatalba kell mennem? vagy bárhol elkezdhetem a kutatást? nincsenek ezek meg digitalizált állapotban?


bármilyen segítséget, ötletet szívesen veszek, köszönöm!


2010. jún. 6. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hello! Az erre szakosodott cégek drágán dolgoznak, én is csak azt tudom ajánlani, hogy magad állj neki a kutatásnak és így 0ft-ban lesz az egész. Érdemes otthon kérdezősködni, főleg nagyszülőktől, aztán irány az adott megye levéltára. Tudtommal mindegyiknek van saját weblapja, meg ott van még a MOL is, ami tele van hasznos infókkal. Neten is érdemes szétnézni, vannak adatbázisok, amikben elég sok infót találhatsz. Ilyen a Radixindex, a Magyar országos levéltár adatbázisában is van rengeteg minden (pl az 1715-ös országos összeírás). Meg persze egyházi levéltárakban is szét lehet nézni, mert az 1800-as évek előtti (de lehet, hogy 1829 előtti) adatokat ott fogsz csak megtalálni. Az országos levéltár azért szerencsés, mert ott 1900 előtt felekezeti lebontásban szerepelnek az adatok, vagyis ahol én kutattam (2 megyében), ott így voltak. Sok sikert!
2010. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Először is minden információt tudj meg a családodról visszamenőleg, amennyit lehet.

Ha esetleg különlegesebb neved van szétnézhetnél könyvtárakban is, hátha megemlíti valami régi családokról szóló könyv. (csak ha nemesi család)

Egyébként a kutatást a levéltárakban kell kezdeni. Tudni kell a születés dátumát, és helyét. A megyei levéltárban kell mindig próbálkozni, ha kisebb településről van szó. Ott kell kutatási engedélyt kérni, és megkapod a település anyakönyveit mikrofilmen, amit az ott található gépekkel tudsz majd elolvasni. Egyszerűen odalapozol a születési dátumhoz, és ott láthatod majd a szülei nevét. Fölírod a neveket, és elkezdesz szépen visszalapozni és olvasgatni, kiélezve a szemed a keresett névre, hogy megtaláld a születési, vagy házasodási anyakönyvekben (minden anyakönyv ugyanazon a mikrofilmen van). Ha megvan a név mész az ő szüleihez, tovább-tovább... Ha esetleg nem találod az adott településen, meg kell nézni a többi település anyakönyveiben.

Nagyjából ez a menete. Sok sikert, eredményes munkát kívánok!

2010. jún. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha kutatni akarsz, akkor ideje elkezdened, mert 2011. január 1 után már csak a 90 éven túli anyakönyveket adják majd ki, legyen szó születésről, házasságról vagy halálról.
2010. jún. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Felesleges sietni, 90 évre visszamenőleg nagymama is el tudja mondani szerintem a családfát.
2010. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem volt egy ilyen web oldalam.letöröltem már a címére sem emlékszem.nézz körül ebbe az irányba is hátha valaki ismerősöd tud ilyet.
2010. jún. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Tudom vannak erre szakosodott cégek, de nincsen pénzem arra, hogy kifizessem nekik..." -> pedig másképp nem megy ha tényleg komolyan gondolod akkor sok-sok lóvé;-)
2010. jún. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen hasznos válaszaitokat!!!

főleg ez a 2011-es határidőset!! nem tudtam, h van iylen...

2010. jún. 6. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!