Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Családfa

A kérdés

Családfa kutatás hogyan, egszerű verzió?

Valaki magától jobban beleásta már magát a családfája felkutatásában ha igen mennyi idő volt és milyen részletességgel tudta azt nyomon követni ? Mit kell pontosan tudni illetve vinni hozzá ha levéltárba megyek? Illetve valaki használja ezt az oldalt és jó is [link] ? Nem merek rá regisztrálni de nincs időm levéltárakba rohangálni :(

Keress kérdéseket hasonló témákban: családfa, kutatás, történelem, levéltár, leszármazottak, házasság

2018. dec. 17. 15:45  Privát üzenet  

A válaszok
Nyugodtan regisztrálhatsz az oldalra. De sok idő, és utánjárás, mire komoly eredményt érsz el. A lányomék az 1500-as évekig mentek vissza.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. dec. 17. 15:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Huh az tök jő :D igen erre számítottam én is és minél visszább szeretnék jutni . Akkor megprobálkozok ezzel . De ugye ez ingyenes?

# 2/5Időpont 2018. dec. 17. 15:58 Privát üzenet
Ez ingyenes. De ha valamelyik egyházi anyakönyvben akarsz keresgélni, azért fizetni kell, de nem vészes.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2018. dec. 17. 16:08 Privát üzenet

Ez az oldal ingyenes és gyakorlatilag minden rajta van, ami az egyházi anyakönyvekben elöfordul.

Nyugodtan regisztrálj, semmiféle (anyagi vagy egyéb) következménye nincs.

Viszont a keresö nem túl jó, egyrészt a szervezésük nem optimális, másrészt a digitalizált nevekben rengeteg elírás van, ami nem csoda az anyakönyveket nézve, sokszor még találgatni is alig lehet, annyira olvashatatlan az írás.

De ha fenn a katalog vagy geneologia cimkére mégy, az anyakönyvek fotókópiáit meg tudod direkt nézni.

Viszont arra készülj fel, hogy igen sok idö meg munka, mire megtalálod az ösök egy részét.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2018. dec. 17. 16:15 Privát üzenet

Én 2015-ben kezdtem el. A familysearch jó dolog de nincs rajta minden. Pl. az 1895 utáni (már polgári anyakönyvezés idejétől) kezdve nincs fent minden.

De nem is ott kell kezdeni. Először a családot kell kérdezni, leginkább temészetesen az időseket. Aztán jöhet az adatok alapján a levéltár és a familysearch. Az biztos hogy nem egyszerű, de nagy élményt ad ha kitartóan csinálod. Nem ígérhető hogy meddig jutsz el. Ez sokmindentől függ. A lényeg hogy csak az adatoknak higgyj. Sok sikert!

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jan. 2. 12:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A pèter családnèv mennyire elterjedt, illetve hol a legelterjedtebb?
Milyen eredetű lehet a Czakó (magyarul gólya) vezetéknév?
Hogyan tudnék a családfakutatásban tovább lépni (1800-as évek)?
Mit jelenthet a keresztelési anyakönyvben a keresztelt gyermek neve alatti feljegyzés?
Ugyan abban az évben, helyen és névvel született ember közül, hogy döntöm el melyik az én rokonom?
Family searchon kiért takarja ki az oldal felét egy üres fehér sáv?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Családfa rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!