Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa kutatás hogyan,...

Családfa kutatás hogyan, egszerű verzió?

Figyelt kérdés
Valaki magától jobban beleásta már magát a családfája felkutatásában ha igen mennyi idő volt és milyen részletességgel tudta azt nyomon követni ? Mit kell pontosan tudni illetve vinni hozzá ha levéltárba megyek? Illetve valaki használja ezt az oldalt és jó is [link] ? Nem merek rá regisztrálni de nincs időm levéltárakba rohangálni :(

2018. dec. 17. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan regisztrálhatsz az oldalra. De sok idő, és utánjárás, mire komoly eredményt érsz el. A lányomék az 1500-as évekig mentek vissza.
2018. dec. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Huh az tök jő :D igen erre számítottam én is és minél visszább szeretnék jutni . Akkor megprobálkozok ezzel . De ugye ez ingyenes?
2018. dec. 17. 15:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez ingyenes. De ha valamelyik egyházi anyakönyvben akarsz keresgélni, azért fizetni kell, de nem vészes.
2018. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az oldal ingyenes és gyakorlatilag minden rajta van, ami az egyházi anyakönyvekben elöfordul.

Nyugodtan regisztrálj, semmiféle (anyagi vagy egyéb) következménye nincs.

Viszont a keresö nem túl jó, egyrészt a szervezésük nem optimális, másrészt a digitalizált nevekben rengeteg elírás van, ami nem csoda az anyakönyveket nézve, sokszor még találgatni is alig lehet, annyira olvashatatlan az írás.

De ha fenn a katalog vagy geneologia cimkére mégy, az anyakönyvek fotókópiáit meg tudod direkt nézni.


Viszont arra készülj fel, hogy igen sok idö meg munka, mire megtalálod az ösök egy részét.

2018. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Én 2015-ben kezdtem el. A familysearch jó dolog de nincs rajta minden. Pl. az 1895 utáni (már polgári anyakönyvezés idejétől) kezdve nincs fent minden.

De nem is ott kell kezdeni. Először a családot kell kérdezni, leginkább temészetesen az időseket. Aztán jöhet az adatok alapján a levéltár és a familysearch. Az biztos hogy nem egyszerű, de nagy élményt ad ha kitartóan csinálod. Nem ígérhető hogy meddig jutsz el. Ez sokmindentől függ. A lényeg hogy csak az adatoknak higgyj. Sok sikert!

2019. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!