Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mennyire hasonlít az életed a...

Mennyire hasonlít az életed a szüleidére, nagyszüleidére?

Figyelt kérdés

Végzettségben, társadalmi osztályban, magánéletben?

Pl. Volt-e válás a szüleidnél, nálad? Van-e olyan motívum a családotokban, ami mindhárom generációnál előkerült?


2019. jan. 7. 10:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ég és föld, mintha közünk sem lenne egymáshoz.
2019. jan. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Anya: 15 eves koratol dolgozott, (fiu testverei mentek foiskolara es kellett a penz.) a kozepiskolat estin csinalta kozben.

30 evesen ferjnel volt, volt egy 9 eves lanya es en is tervben voltam.


Apa: 30 eves koraban epp egy evvel volt azelott, hogy anyut megismerje (anyu akkor 18, apu 31 volt).Volt tobb szakmaja, epp ez ido tajt kezdett a munka mellett ujat tanulni, hogy kesobb vallalkozni tudjon.


Valas nem volt.


En: 30 eves vagyok, van foiskolai vegzettsegem + ahhoz kapcsolodo egyetemi diplomam. Ennek ellenere, epp fel eve valtottam teljesen uj szakmara, ahonnan nullarol kezdtem, illetve kb ugyanakkor a 7 eves kapcsolatomnak vege lett, szoval reboot van minden teren.

Nincs gyerekem.


30n

2019. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon kevés dologban hasonlítunk szerencsére.
2019. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
A szüleimére? Egyáltalán nem. Ők tehetős, gazdag emberek, a város elit negyedében van több házuk. Én meg csóringer vagyok, nem tudom beosztani a pénzt, nincs semmim. Ők vettek nekem egy lakótelepi lakást, mert már megszánták a nyomoromat. Még autóm sincs...egy lúzer vagyok.
2019. jan. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Semennyire sem hasonlít. Én diplomás vagyok, ők betanított munkából éltek mindig is, alacsony végzettséggel. Nyelveket nem beszélnek, én 3 idegen nyelven is tudok. Sokat utazom, míg a szüleimet nem lehet kirángatni otthonról, én addig akármeddig is elmegyek, még kocsival is. A párommal jómüdúak vagyunk, pedig ő is szegény családból jön, ahogy én is, de fiatal korunk ellenére felküzdöttük magunkat. Mára a mi keresetünk kettőnkre eléri a szüleink kereseténk kb 3-4-szeresét. Viszont még ez sem elég ahhoz, hogy kipótoljuk azt, hogy nem kaptunk megfelelő támogatást, tele vagyunk hitellel, mert az elején minden elvitte a pénzt, ami azoknak nem, akiket támogatnak a szülők. Hitel kellett a kocsihoz munkába járni, rengeteg hitel kellett a lakásunkhoz, előtte az albérlet évekig szívta a forrásainkat... tehát a megfelelő családi hátszelet még közel egy milliós jövedelemmel is alig tudjuk pótolni. Szomszéd van, aki 25 évesen 20 milliós lakást kapott a szüleitől hitelmentesen, ezt mi 40 éves korunkra fogjuk elérni, akárhogy keresünk. A szüleink meg egész életükben kényelemben éltek, mert nekik a nayszüleink biztosítottak lakhatást egész életükre. Talán ezért sem volt meg bennük a vágy, ami bennünk igen, hogy sokra kell vinni, különben a híd alatt végezhetjük. Nekik mindig ott volt a nagyszüleink hátszele.
2019. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen más. Nagyszüleim kemény fizikai munkát végeztek, szinte nulla szabadidővel. Nem volt idejük,erejük, lehetőségük, utazni, pihenni. Szüleim könnyű fizikai munkát végeztek/végeznek. De nekik sem voltak igazán lehetőségeik.

Első generációs diplomás vagyok, teljesen más lehetőségeim vannak, mint szüleimnek, nagyszüleimnek, ezáltal nagyon más az életem is, nagyon sok mindent megéltem, megtapasztaltam, amit ők nem.

Magánéletük viszont nekik családi szempontból jobb volt. Nekem még nem sikerült családot alapítanom, ami eléggé elkeserítő.

2019. jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Semennyire, mintha két külön bolygóról jöttünk volna. Sokat dolgoztam azért, hogy véletlenül se olyan életet éljek, mint ők, így ebben nincs semmi meglepő.
2019. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös! Azért ne hidd azt, hogy az a hátszél, amiről Te beszélsz az olyan gyakori. Van biztosan, de pl nekem sem jutott ki belőle. Sőt engem diákhitellel eresztettek utamra, ahhoz, hogy lakáshoz autóhoz jussak nulla forintot adtak, pedig egyke gyerek vagyok.

Szüleim szakmunkás végzettségűek, felépítettek a 80-as évek közepén egy szép nagy családi házat, abban élnek most ketten.

Mindketten isznak, anyukám pluszban nyugtatót is szed.

Emlékszem az esetre, mikor velem vetettek fel 100 ezer forint személyi kölcsönt karácsony előtt, mert nekem volt munkaviszonyom az egyetem mellett, albérletben laktam és velem fizetteték a 100 forint törlesztőjét, ami nem volt hu de nagy összeg, de azért valljuk be nem így kellett volna...teljesen másképp látom a világot, az Életet mint ők. Nekik annyi segítség volt, hogy volt egy telkük, amire építkezhettek, de a 80-as évek közepén kicsit könnyebben lehetett építkezni.

Amit elértem azt a férjemmel együttesen építettük fel.

Autóra hitelt nem veszünk fel..., akkor inkább járunk olyannal, amit kápéra kifizetünk.

2019. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Semennyire, de csak én vagyok “különc”. Az egész családban (de még a távoli rokonok között sem) senkinek soncs diplomája. Érettségije sincs a szüleimnek, a nővéremnek viszont van egy diplomája. Én konduktornak a Semmelweis egyetemen. Nem nagyon támogat a család , mert “minek a diploma, nekem sincs?!”. Nem érdekelnek, inkább kidolgozom a belemet is egyetem mellett, minthogy ne szerezzem meg álmaim szakmáját. Az életfelfogásunk, a látásmódunk, mindenünk különbözik. Néha azt érzem, hogy elcseréltek a kórházban.
2019. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elírtam. A nővéremnek egy OKJ-s végzettsége van, nem diplomája.
2019. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!