Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol nem tervezetten, fiatalon...

Ahol nem tervezetten, fiatalon jött a baba, a szülők, csalágtagok hogy fogadták a hírt?

Figyelt kérdés

Én 23 vagyok, a párom 29. Együtt élünk már 2 éve, én most végeztem az egyetemmel (osztatlan mesterképzés) és ősszel kezdenék dolgozni. Beszéltünk már a családalapításról, igazából pont a pozitív tesztek előtt csináltunk egy 3-4 éves tervet, hogy akkor mit szeretnénk még elérni, megvalósítani, mielőtt családunk lesz... Ettől függetlenül nagyon örülünk a bébinek, és a kezdeti nehézségek után tényleg tudjuk, hogy ez az, amit szeretnénk. Viszont a családunk is tudja, hogy egyelőre még nem gondolkoztunk kisbabán, mások voltak a céljaink és nem szeretnénk, hogy esetleg rosszul fogadják a hírt...


Szóval lehet, hogy a szívem mélyén inkább 'sikersztorikra' vagyok kíváncsi, hogy az hátha ad egy kis plusz löketet. :)


Köszönöm előre a válaszaitokat!



2019. aug. 15. 08:20
 1/9 anonim válasza:
94%
Az én véleményem, hogy az én szüleim esetleg akkor fogadták volna rosszabul a hírt ha még az egyetem befejezése előtt történik. De szerintem emiatt ne aggódj, voltak terveitek, de te befejezted a tanulmányaidat előtted lesz a lehetőség hogy dolgozz a baba után is :) Nem ismerem a szüleidet de ha igazán szeretnek, te pedig szeretnél szülő lenni akkor biztos vagyok benne hogy nagyon fognak örülni :)
2019. aug. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk nagyon örültek neki, de nálunk amúgy is visszatérő téma volt minden családi rendezvényen, mert már 10 éve együtt voltunk és 1 éve házasok amikor kiderült, hogy érkezik. Mi a férjemmel 2007ben jöttünk össze én akkor voltam 13 éves , Ő pedig 14. Egyikünk sem tanult már és külön éltünk tőlük. Én sokkal jobban megijedtem mint pl a szüleim. Én 1 hétig teljesen stresszben voltam, hogy még nem is vagyok rá felkészülve és mi lesz, de mire megszületett, már alig vártam, hogy lássam. Szerintem ne aggódj, biztos örülni fognak, befejezted az egyetemen, dolgozni tudsz utána is.
2019. aug. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Mi nem is terveztük, sőt eszünkbe sem jutott, hogy házasság vagy gyerek szóba jöjjön. Hiába voltunk együtt már 3 éve, sőt együtt is éltünk nem iugazán akartunk gyereket. Amikor tehes lettem, úgy döntöttünk, hogy tartsuk meg, végül is miért ne?. Nem csináltunk színházi előadást, hogy közöljük a családdal. Amikor találkoztunk velük akkor csak közöltük, hogy baba lesz. Anyósomék nagyjából úgy reagáltak mintha azt mondtuk volna, hogy a sarki boltban nem kapható krumpli. Nem igazán érdekelte őket. A válaszuk valami olyasmi volt, hogy: Aha, jól van... gyertek enni, mert kész a kaja.. etc.

Szüleim meg sosem voltak jó szülők, anyám alkoholista volt, apám szintén. Velük felsleges lett volna közölni, mert a pián kívül semmi sem érdekelte őket.

Második gyermekünket már be sem jelentettük. Nem volt értelme..

2019. aug. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Nézd, tudom, hogy pozitív válaszokat vársz, hogy megerősítsd magad a szüleid és a rokonok előtt, de én neked akarok jót.


Ha olyan éretlen és bizonytalan vagy, hogy a szüleidtől és a családtagoktól félsz, hogy mit fognak szólni egy "véletlenül" bepottyant baba miatt, akkor jobb volna, ha inkább még várnál azzal a gyerekkel. Semmiről sem maradtál le. Értsd: abortusz, most, azonnal.

Esküvő, munka, biztos érzelmi és anyagi háttér és főleg érelmileg felnőtt, stabil férfi és nő. Ez a jó házasság és a jó anyaság-apaság titka.


Nem vagyok tizenéves, nagyon-nagyon sok élettapasztalatom van. Szinte minden olyan kapcsolat, amibe "belepottyant" a baba (azért írom idézőjelbe, mert ez egyenesen nonszensz, amikor van tisztességes fogamzásgátlás, HA akarod) előbb-utóbb véget ért. Megcsalás, pofára ejtés, elválás, vagy pokoli rossz házasság - ez a mérleg. És mindet, kivétel nélkül mindet a gyerek szívta meg.


Én azt javaslom, hogy gondold át alaposan, beszéld meg a pároddal, és úgy dönts. Inkább egy abortusz most, mint egy elcseszett élet két-három év múlva, egy kisgyerekkel a hátad mögött. De te döntesz, én csak tanácsot adtam.

És nagyon szívesen.

2019. aug. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Édesanyám mindig azt mondta: "Majd ha pasid lesz, és arra kerül a sor, vigyázzatok, védekezzetek. De ha becsúszik, semmi baj, megtartjuk."


Sose féltem :)


Nem történt velem "vidám kis baleset" ( - Bob Ross) de ha lenne, szeretettel várnánk a párommal :)


(Ő amúgy alvajáró - eléggé keveredik ilyenkor a valóság az álommal. Pár napja nálam aludt, és azt álmodta, hogy terhes vagyok. Rátette a kezét a hasamra, és nagyon őszintén, szélesen mosolygott:))) )

2019. aug. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Az első meglepődés után biztosan nagyon fognak örülni neki. :) Boldog babázást!
2019. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

"Szinte minden olyan kapcsolat, amibe "belepottyant" a baba (azért írom idézőjelbe, mert ez egyenesen nonszensz, amikor van tisztességes fogamzásgátlás, HA akarod) előbb-utóbb véget ért. Megcsalás, pofára ejtés, elválás, vagy pokoli rossz házasság - ez a mérleg."


Ebben az "érvelésben" csak annyi a probléma, hogy nem "becsúszott gyereket" kapcsolatok 99 %-ra ugyanez igaz.

Emellett van elég sok olyan kapcsolat, ahol "véletlen" lett gyerek és mégis jó házasság lett belöle.

2019. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Szia! Szerintem épp ideje családot alapítani.. nem tizen évesek vagytok a szüleitek sem fognak tragèdiakènt tekinteni erre. Engem anyám17 èvesen szült meg ès az o anyja elött titkolták nehogy elvetessen tole apám családja örült, ok segitettek is eltitkolni. :D apa akkor volt 24. Miket szeretnétek megvalósitani? Semmi sem lehetetlen, egy kisbaba nem akadály:)
2019. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
97%

Én 23 évesen szültem a gyerekem. (házasságban)

Anyám először nem volt lelkes, de a terhességem második felétől, egészen haláláig (10 éves volt ekkor a gyerekem) mintanagymama volt.

A gyerek semmiben nem hátráltatott, sőt a gyes alatt elvégeztem pluszban egy keramikus kézműves szakmát, passzióból.

2019. aug. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!