Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges ezt a nevet adni...

Lehetséges ezt a nevet adni Magyarországon?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy babát tervezünk és válogatunk a nevek között. Nekem is és a páromnak is megtetszett egy név, de sajnos, nem tudjuk, hogy Magyarországon anyakönyveztethető-e ez a név. Tervezzük, hogy majd később külföldre költöznénk, de mivel vannak magyar rokonok, emiatt egy külföldön és belföldön is jól használható nevet választottunk (ez az: Bellatrix). Nem túl kacifántos Magyarországon, de Angliában is jól használható. Mit gondoltok? Lehetséges majd így nevezni a gyermekünket, majd ha lesz (és lány lesz)?


Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 15. 13:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
Imádni fog a ygereked, mikor elkezdi megtanulni, hogy hogyan kell leírni a nevét. Nem azért mondom, ahány hoosszú nevű ismerősöm van (főleg ha a vezeteékneve is hosszú), egyik sem szereti a nevét és mindtől azt hallom, hogy kisiksolás korában utálta meg, mikor le kellett írni.
2010. júl. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

www.nytud.hu/oszt/nyelvmuvelo/.../index.html

Röviden; nem lehetséges...

2010. júl. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%
Bocsi de ez irtó ronda név. Majd azzal fogják csúfolni hogy ő a gonosz (asszem a harry potterben van egy ilyen név)...
2010. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
Én Beatrixot ismerek csak.
2010. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
Ja, na a Harry Potteres cucc a másik. Van egy csomó magyar név, amit külföldön is simán megértenek.
2010. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%
A Bellatrix nem név, hanem egy csillagkép az Orionban. Valami hülye sorozatszereplőt hivtak így ... írd be a google-be .. meglepő lesz a képsor amit kiad.
2010. júl. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
Ha a vezetéknév tipikusan magyaros, akkor teljesen mindegy, hogy mi a keresztnév. Mert külföldön pl a Kaszás Bellatrix ugyanolyan értelmetlen, mint a Kaszás Ildikó.
2010. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
31%
ne haragudj de nekem erről valami örömlány jut az eszembe, aki felvett egy feltűnő nevet. a Bella még egész elfogadható, de így nagyon közönséges hangzása van
2010. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem egyszerűbb lenne ha alapból külföldön szülnéd meg a gyermekedet, ott több lehetőség közül válogathatsz (ha itthon nem is, Angliában, már csak a Harry Potter vonatkozás miatt is, szerintem elfogadott név)
2010. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%
Nekem 2 keresztnevem is van,mindkettő hosszabb 5 betűnél,attól még nagyon tetszik mind a kettő!És ha már megtanulod leírni a betűket,akkor miért lenne nehéz leírni a Bellatrixot?
2010. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!