Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vihetném ezt véghez?...

Hogy vihetném ezt véghez? Mamáról írni?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy ezt a kérdést hova kellett volna írnom,szerintem inkább ide illett=D

tehát én most 20 éves vagyok,a nagymamám télen lesz 80 éves és mindig is imádtam ahogy mesél.kisebb koromban is sokszor volt nálunk,hiszen 2 utcával lejjebb lakik tőlünk=)és mindig az életéről mesélt,és én is meg anyu is tök imádjuk ezeket a történeteket.Egész kisgyermekkori dolgokra is emlékszik,meg az egész életére, amikor ugye háború is volt.A nagymamámnak nagyon nagyon érdekes élete volt,sok helyen dolgozott,sok embernek segített,nagy szegénységben élt,de mégis mindent megteremtett,ami kellett neki...utána jött a családalapítás,gyermeknevelések,papám halála,dédunokák születése...

Számomra annyira érdekes élete volt a mamámnak,igaz részben inkább rossz dolgok történtek vele.Nagyon szeretem és tisztelem azért amiket tett és ezért szeretnék egy könyvet írni róla. Alapból érdekel a könyv írás,szeretek írni esszéket,jó a helyesírásom,jól tudok fogalmazni is,tehát azért valami lenn is hozzá.Az lenne a kérdésem,hogy hogyan tudnám ezt megvalósítani?

Olvasgattam róla,de igazán nem találtam semmit.Annyit,hogy könyvkiadókat kell felkeresni és elmondani(vagy leírni)hogy mit szeretnél,miről szertnél írni...előtte megvárni amíg visszajeleznek,hogy érdekli e őket egy új könyv...Aztán ha igen,akkor kell csak elkezdeni írni könyvet,és abban majd ugye segítenek(hogy élvezhető előadásmódja is legyen),persze nem vígjátékot szeretnék írni a mamámról,hanem egy életrajzi novellát,estleg rövidebb regényt. Szerintetek mit csináljak,hogy siketüljön?Kikhez forduljak?Mindenre kíváncsi vagyok!!!Érdemes egyáltalán egy mamáról írni?Érdekelne ez valakit?

Még egyszer bocs ha rossz helyre írok,várom a segítségeket,minden vélemény érdekel.Nagyon szeretném ezt véghez vinni!!!


2010. júl. 16. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem felesleges pénzkidobás ha ilyen könyvkiadóná csinálod. Ez most nem bunkóságnak szántam, de kismillió-egy novella van más életéről,akiket ismernek is..Ha nagyon meg akarod valósítani,vágj bele, de szerintem nem lesz rá kereslet.. DE! a mamádnak születésnapjára összedobhatnád a regényt, kinyomtathatnád, megszerkeszthetnéd te egyedül. max még 1-2 példányban sajátkezűleg elészíteni, ha érdekel még valakit a családból. Szerintem ez csodás ajándék lenne:)) és bocs ha bnkónak tűntem,de bemész egy könyvesboltba, és egy csomó ilyen életrajzot találsz :sSS
2010. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Természetesen mindenről érdemes írni, ami szerinted jó és ha már két három embert megfogott az élete története többeket is megfog.

Először is amíg el nem döntöd, hogy mit szeretnél mindenek előtt jegyezd le a történeteket, mert bármi közbejöhet. Hidd el tapasztalatból tudom. Nagyon sok barátságot kötöttem, amikor Angliában voltam 56-os kitelepültekkel, akiknek érdekes volt az élete. Mindig motoszkált bennem a gondolat, hogy le kellene írni őket, aztán nem tettem, mert elhessegettem a gondolatatot, aztán most meg már nem élnek, vagy megszakadt a kapcsolat, így már nincs lehetőség leírni. ugyanez történt a nagyapám esetében, mert másik városba költöztem és megint elkéstem az elhatározásommal.

Ha újra kezdhetném a dolgot mindenekelőtt vennék egy diktafont és arra venném fel, mert ha nem is írom meg a történetet, de a hangja akkor is megmarad egy életre.

Sok szerencsét!

2010. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A diktafont akartam én is ajánlani. Vedd fel a mamád meséid, és utána kitalálod, mi legyen. Lehet, hogy csak a családot fogja érdekelni, de hidd el, mindenki örülni fog neki. Szépen leírod, fényképekkel illusztrálod, kinyomtatod. És ahogy előttem írták, minél gyorsabban vidd véghez, mert ki tudja.............
2010. júl. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Megtehetd azt is,hogy amit mesél beírod a gépbe. Így boztosan megmarad,és ha kell,lehet a stíluson javítani.

Nem csak a családodat érdekelheti.

Itt egy dédi írja le az életét,és 14 -16 éves fiúkat is érdekel.

Egy kérdésre válaszol: Ha beírod a keresőbe: Veteránok Magyarországon,elolvashatod,ha akarod.

Vagy te is írhatod oda a mamád beszámolóját.

2010. júl. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem lenne jó ha csak blogot csinálnál róla, úgyis eljut a neten keresztül az emberekhez, könyvet ma már alig vesznek az emberek. vagy a pénz is lényeges? komolyan egy blog kellene az mindenkihez eljut...hhmm?
2010. júl. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat=D Hát igen én is diktafonnal terveztem,de igazából a fél életét már én is tudom,annyiszor hallottam már hogy mit mikor csinált,hol volt már...De mindenképpen fel szeretném venni,aztán arról leírni... Csak gondoltam megkérdezem,hogy hogyan kéne nekiállni,ha szeretném könyvben is látni. Igazából a blog tetszene=D de fogalmam sincs az ilyesmikhez=D nem tudom hogy hogyan kell létrehozni:S Igen,amúgy rengetegen mondták már,hogy filmbeillő élete volt=)Meg hogy mennyire érdekes...de főleg ahogy ő elmondja! A könyvet azért gondoltam....nem tudom igazából miért,az úgy tetszene.Meg amúgy is mindig motoszkált bennem,hogy könyvet akarok írni,mert imádok írni,és ezért jött leginkább.De akkor a könyvkiadó felejtős???
2010. júl. 16. 10:54
 7/11 A kérdező kommentje:
2.válaszoló,sajnálom,hogy nem sikerült véghezvinned.Én is ezért próbálkozok most ezerrel=D
2010. júl. 16. 10:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Mamám és papám szerelme teljesen olyan mint a szerelmünk lapjaiban:) Múltkor mesélte nekem ezeket és arra gondoltam közben,hogy milyen remek történetet lehetne ebből írni:)

Szóval azt ajánlom,hogy ne életrajzot írj,hanem egy történetet,regényt úgy,hogy meghagyod a cselekményeket csak kicseréled a neveket és hozzáadsz még valami pluszt:)


Kiadhatod csak az a gáz ezzel,hogy igazából te vagy lehúzva:)Ha jól emlékszem 100-200 körül kell neked befizetned első körben és olyan 20-30% részesedésed lesz, a könyvek eladása után, tehát nem nagyon éri meg:)

2010. júl. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 d,jpt L ***** válasza:
Megírhatod a könyvet, de arról álmodni se merj, hogy valaki kiadja és pénzt csinálsz belőle. A Te nagymamádra csak te és a családod kíváncsi. Tudom mit beszélek, mert régebben én is írtam.
2010. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én kiadóban dolgozom, szerkesztő vagyok. A könyvpiac haldoklik, bár sok szemét kijön, nagy része eladhatatlan. Gyakorlatilag teljesen esélytelen, hogy érdekelje őket a műved.

Magánkiadásban lehet, ha valaki finanszírozza neked, kis példányszámban.


Én inkább azt javaslom, hogy írd meg, nyomtasd ki (ahány példányban a családodnak kell), köttesd be és használjátok egészséggel, tegyétek el emlékbe. A mamádnak kedves ajándék lenne, a családnak pedig emlék. Az ötlet jó, de csak saját magad tudod kivitelezni. Ismeretlenül bezuhanni egy kiadóba... esélytelen.

A jó helyesírás és fogalmazás pedig iszonyú kevés, a helyesírás a korrektor dolga, a mondatok nyelvi ellenőrzése a szerkesztőjé vagy a nyelvi lektoré. Akkor mi marad a szerzőnek? A tartalom, a sztori.

2010. júl. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!