Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülő (itt anya) szempontj...

Egy szülő (itt anya) szempontjából mivel másabb egy lánygyerek gyereke mint a fiúgyerek gyereke?

Figyelt kérdés
2019. okt. 15. 14:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%

Ilyen élményem nincs, lánytesók vagyunk, anyukám az unokákat is egyformán szereti.

Barátnőmnek viszont anno azt mondta az anyósa, amikor barátnőm lánya 4 éves volt, barátnőm sógornőjének (férj nővérének) a lánya pedig 16 éves volt, anyós szó szerint azt mondta, hogy "A Nórát mindig jobban fogjuk szeretni, mert ő a LÁNYUNK gyereke."

Mindezt a nagy plénum előtt. No comment:(

2019. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon nyersen fogalmazott, de gondolom addig nem akarja beleélni magát, amíg nem biztos, pont azért mert már hosszú ideje próbálkoztok.

Szerintem ebből nem kell ilyen lánya vagy fia gyereke kérdést csinálni. Meg nem is kell előre elkönyvelni, hogy majd biztosan nem szereti.

De szerintem most ne is ezzel foglalkozz, hanem örülj a babának.

2019. okt. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
44%
Igazából nem lenne szabad másabbnak lennie szerintem... Ugyanúgy a gyereke gyereke. Ennyi eróvel lehetne az a kérdésed, hogy egy szülőnek miben másabb a lány gyereke, mint a fiú gyereke.
2019. okt. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem a lényeg itt inkább az, hogy náluk már 3 gyerek van, nálatok meg még egy sem. Sok családban, főleg magyar családokban, még mindig az az általános, hogy a nő dolga a szülés, egy jó feleségnek kötelessége férjurát ÉS a nagyszülőket bőséges gyermekáldással megajándékozni. Ezekben a családokban az a nő, aki nem tud/nem akar szülni, vagy nem eleget, kevésbé értékes.
2019. okt. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon egyszerű. Eleve kb biztos, hogy a lányával jobb a viszonya, mint a fiával. A fiúgyerek általában nem fog olyan bensőséges viszonyt kialakítani az aynaval, mint a lány. Ehhez aztán hozza jön az, hogy az egyik esetben a lánya az, aki terhes, aki szül, a másik esetben meg a menye. A lánya talán elhívja babamozira, beszámol a terhes apróságokról, kikéri a véleményét a gyermeknevelesrol, megmutatja, ha mozog a baba, stb. Neked csak az anyósod, 1000 nőből ha egy van, aki ugyanezt megengedi, megteszi az anyósnak. A jó általában az anyját hívja, ha segítség kell, nem az anyósát. Gondolom ha pl a sogornodeknel kellett agg első hetekben a segítség, az anyja ment nem az anyósa.
2019. okt. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Eddig nem voltak megkülönböztetve a férjemék, ezért furcsállom, hogy most meg ennyire máshogy all anyós a dolgokhoz.

A férjemet is bántja, őt lehet jobban mint engem.

2019. okt. 15. 17:49
 17/19 anonim ***** válasza:
88%

"Egyszer nem kérdezte meg, hogy vagyok, bár közel 4 év v után volt képes azt is megkérdezni, hogy miért járok orvoshoz."


Miért, beavattad a 4 év alatt, hogy miért jársz orvoshoz?

2019. okt. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igen, tudta, hogy mi a probléma, hiszen egy fedél alatt éltünk. Es a párom mindig mondta, de semmi reakció nem volt, tőlem pedig egyszer sem kérdezte meg, hogy mi volt, vagy hogy vagyok.
2019. okt. 15. 19:35
 19/19 anonim válasza:
Véleményem szerint semmi külömbség nincs, számomra töm mind1 lenne a neme
2019. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!