Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülő meddig irányíthatja...

Egy szülő meddig irányíthatja a gyerekét?

Figyelt kérdés
Meddig van egy egészséges féltés a szülőben? Mi okozhatja azt, hogy a szülő elveszti a bizalmát a gyerekben? Mikor fogja fel a szülő, hogy a huszonéves gyereke már nem tizenegy-két éves?
2019. okt. 19. 10:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
" szóval ha már sikeresen ráerőszakolta a saját gondolkodását és értékrendjét... " Aha ezek szerint úgy véled, az hogy az ember felel a saját tettiért, és nem másokat okol, hibás értékrend. Szerinted az hogy előre felméri mi a tetti következménye, hibás értéktrend Nem élősködni másokon hibás értékrend. Érdekes a gondolkodásod.
2019. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
9%
Ameddig a szülő tartja el,eteti,addig a gyereknek hallgatni kell rá.Mindegy hogy hány éves a gyerek.
2019. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Savlekotő ***** válasza:
90%
Utolsó így lesznek a mai csodás 30 40 éves csecsemők..
2019. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
22%
13-as,ha annyira éretnek érzik magukat,akkor költözzenek el.
2019. okt. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

Egy szülő meddig irányíthatja a gyerekét? - ameddig ki nem alakul az önálló tudata és hagyja. Nekem ez kb. 13 évesen jött elő. Innetől csak meghallgatom a véleményét ls vagy egyet értek vele vagy nem (de ezt nem arra kell érteni, hogy elköltözök, hanem csak arra, hogy el megyek e agy táborba vagy sem!) Szerintem egy gyerek első 15 évében kell olyan példát mutatni, amiben később csak reménykedni tud a szülő, hogy megfelelő volt. De azzal, hogy tiltogat, irányít már sokat nem fog tudni változtatni, ha elcseszte. Pl. ha én azt látom, hogy a szüleim nem isznak akkor max én is kipróbálom, de nem fogok rászokni, mert nem ezt láttam. Ellenben ha a szüleim alkoholistaként mondják, hogy ne igyak, majd rászokok és még irányítanak és parancsolgatnak, hogy ha inni merek akkor kidobnak valószínűleg a képükbe röhögök. Szóval inkább az első 15 évben kell olyan példát mutatni és olyan élhető értékrendet átadni, ami remélhetőleg számára is megfelelő.


Meddig van egy egészséges féltés a szülőben? Nos ez nagyon bonyolult kérdés és nagyban függ a kapcsolatuktól. Ha szoros volt akkor akár élete végéig, de ha nem akkor lehet ki se alakul. Engem tudom, hogy féltenek ha elmegyek valahova, de van olyan barátnőm is, aki ha 2 hétre szó nélkül le is lép sem érdekli a szüleit.


Mi okozhatja azt, hogy a szülő elveszti a bizalmát a gyerekben? Személy függő. Lehet valaki egy "kisebb" bűnt sem bocsát meg, minthogy kipróbálja 15 évesen a cigit valaki meg még egy gyilkosságot is "mert a gyerekem" címszóval. Szerintem erre a kérdésre nincs megfelelő válasz, mert mindenki az értékrendje alapján dönti el.


Mikor fogja fel a szülő, hogy a huszonéves gyereke már nem tizenegy-két éves? Ez is szintén személy függő, de én is általánosítok: mikor éretten tud döntéseket hozni és tudja vállalni a következményeit.

2019. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
79%

#11, úgy gondolom, hogy alapjaiban hibás értékrend, ha a szülő úgy gondolja, hogy az ő joga eldönteni, hogy meddig irányíthatja a gyerekét.

(persze annak is igaza volt, aki azt mondta, hogy kettőn áll a vásár)

2019. okt. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem terelgetni kell és eleve öngálosára tanítani.Ha eleve irányítod elnyomod szerintem ..
2019. nov. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!