Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi sok szülő azt,...

Miért hiszi sok szülő azt, hogy majd ő irányíthatja felnőtt gyereke életét?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, szinte születésünk óta ismerjük egymást.

Barátnőm 29 éves lesz idén, van egy párja 4 éve. Anyagi okokból a lány szüleinél élnek (de külön fizetnek mindent, mégis egy házban). Itt van mellettem barátnőm, aki sír, mert az anyja nem hagyja békén azzal, hogy mikor lesz már unokája. Barátnőm nemrég talált új munkahelyet és nem szeretne még gyereket (azt mondja talán később igen, de most még nem). Ők a párjával azon vannak, hogy elköltözzenek a szülőktől (saját kis lakásra gyűjtögetnek). Az anyja a napokban azzal fenyegetőzött, hogy ha nem lesz unokája, akkor takarodjon a barátnőm otthonról. Meg hogy szülhetne már, mert majd ő elmenne gyesre, barátnőm meg dolgozzon. (mert akkor így az anyjának meg lennének a nyugdíj évei, ugyanis 4 év hiányzik neki...de dolgozni nem dolgozik). Barátnőm erről hallani sem akar, ő majd egyszer azért szeretne gyereket, mert ő szeretné felnevelni, tanítani, szeretni stb...

Mit lehet kezdeni egy ilyen erőszakos, zsarnok szülővel?


Barátnőm már teljesen kivan lelkileg ettől az egésztől.


2011. jún. 27. 11:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha külön fizetnek mindent, akkor azt is megtehetnék, hogy albérletbe mennek, nem? Ha ennyire kikészíti az anyja a barátnődéket, akkor ez lenne az egyetlen megoldás...
2011. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnak, költözzenek el. Meg mondják meg a mamának, hogy törődjön a saját dolgával, ha annyira unatkozik, menjen inkább dolgozni.
2011. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Miért ilyen nyámnyilák a gyerekek? Miért nem tudnak a szüleikkel szemben TISZTELETTEL szembeszállni. Miért kell még 29 évesen is a barátnőhöz szaladni ilyen dolgokkal? Miért nem lehet elköltözni? Anyagilag vagy bárhogy másképp kényelmesebb? Ja akkor tűrni kérem. Valamit valamiért.
2011. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

kicsit bolond az anyja. Én anyumat ha ilyet mondott volna úgy elhajtottam volna a p.csáb@, hogy többet a közelembe nem jött volna.

Még ilyet azért szüljön a lány,mert az anyja nem kar dolgozni. Kész vagyok néha, hogy mik nincsenek . Próbáljanak minél hamarabb elmenni.

2011. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Mondja azt, hogy a kisgyereknek az anyjánál a helye, meg az anyja már nem mai csirke, és úgysem bírna egy gyerekkel. Hamar belefáradna.
2011. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Beszélt már az anyjával, de (én mondom, hogy az a nő nem komplett...ismerem őt is régóta, a legnagyobb pletykafészek a környéken).

Barátnőm mondta neki, hogy majd később szeretne, pár év múlva gyereket. Erre az anyja: "majd amikor már meghalok stb....szöveggel jött."

Azért nem költöznek el, mert nem kapnak hitelt, barátnőm nem régóta talált új munkahelyet, előtte meg 4 órás állása volt...4 órás fizetéssel. Albérletbe azért nem mennének, mert 50 ezer + lenne, mert így csak a rezsit fizetik meg a kaját, így tudnak spórolni.

2011. jún. 27. 11:40
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindent lehet, csak akarni kell.Nem kell 50ezres albiba menni, elégedjenek meg a 25-30ezressel!Addig semmi nem fog változni, amíg ott laknak.

Kérdésedre:Azért hiszi ezt a szülő, mert felnőtt gyermeke még mindig otthon lakik, nem tud saját lábra állni 29 évesen.

2011. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Anyuka nem a lányának szeretne gyereket, hanem magának unokát, mert szerinte jár neki... Tényleg gáz.
2011. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hol van 25-30 ezerért albérlet? Mutass egyet, ami lakható is. Felén 45 ezer a legolcsóbb albérlet.

Amúgy meg az anyuka mondta nekik, hogy ne menjenek albérletbe...tudod így a mamának is jó, mert a fiatalok eltartják, a kedves mama a havi 25 ezres segélyéből nemigen tudná kifizetni a 2 szintes ház rezsijét.

2011. jún. 27. 12:15
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont nem érdekelne, hogy mit mond anyám, én az én életemet akarom élni, és lépnék rögtön.Ha meg nem megy az a havi 45.000.-ft, hát sajnálom, az elég gáz 29 évesen, 4 éves kapcsolattal.Hiába véded, ez van sajna.
2011. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!