Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akit bántottak fiatalabb...

Akit bántottak fiatalabb korában pl valamelyik családtagja, az napvilágra került előbb-utóbb? Tovább lent folytatom.

Figyelt kérdés
Vagy titokban maradt? Ha kiderült mi lett belőle? Ha titokban maradt, annak lett-e később valami folyamánya?

2019. okt. 19. 18:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az volt, hogy mindenki tudta a családban, mégis behunyták szándékosan a szemüket. Mert mi baj lehetne, hogy egy "pótapa" a 11 éves lány ágyában fekszik minden nap és álló farokkal a fülébe liheg?

MINDENKI tudta (nagyszülők, keresztszülők, az anyám, a bátyám) és elhitették velem, hogy az én hibám, ő csak foglalkozik velem, biztos én tévedek. Az anyám még rá is játszott, ugyanis én visítottam mint akit ölnek, hogy húzzon ki az ágyamból, miközben ott huzakodtam azzal a barommal, aki próbált berántani. Ő meg felhangosította a TV-t a másik szobában és néha átjött, hogy hallgassak, mert a szomszédok...!

2019. okt. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, és milyen a kapcsolatod ezek után anyáddal? Hány éves vagy most?
2019. okt. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%

20as éveim közepén járok, kamaszként volt egy öngyilkossági kísérletem és elköltöztem rokonokhoz, ahol még lélegzéshez is engedély kellett, de sokkal jobb volt minden, jól alakult az életem végül :)

Szoktam az egész családdal találkozni évente kb 1-2 alkalommal (azoknál, akik végül befogadtak), még mindig azt hiszik, hogyha rosszat szólnak, akkor menten felvágom az ereimet, így csak az időjárásról szoktunk max 2 szót váltani. :D Semleges, az egész családommal abszolút semleges a kapcsolatom. Még szülinapkor se mindig köszöntjük fel egymást.

Sose volt nálunk üvöltözős családi kiborulás, örökké észrevétlen bűn maradt.

2019. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
97%
Anyádnak van valamilyen betegsége, nyilván elmebeteg. Én azon lepődtem meg, hogy egyáltalán beszélsz még vele/velük. Jobban lennél ha velük teljesen megszakítanád a kapcsolatot. Örülök hogy jól vagy, nincs benned harag?
2019. okt. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
97%

Apám folyamatos lelki terrorban tartott minket. Fizikailag szinte soha nem bántott, legalábbis nem maradandó sérülésekkel, pusztán olyanokkal szórakozott, hogy kicsavarta a kezem, meg hasonló számára "vicces" dolgok.


Igazából nálunk tipikusan mindenki tud róla, de senki nem tesz semmit helyzet volt. Anyám nem lépett le mellőle, a rokonok nem szóltak közbe, meg alapvetően az volt mindenki számára az alap viselkedés, hogy "nem az én családom, nem szólok bele".


Amikor egyszer próbáltam anyámmal beszélni róla, már felnőttként, akkor annak az lett a vége, hogy felháborodottan vissza szólt, hogy "az már régen volt, rég elköltöztem, rég túlléphettem volna..."

2019. okt. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Minket "csak" fizikailag bántott apám. Az egész családot. Évekig titokban maradt, kifelé adta a világ legjámborabb emberét. Mikor anyukámmal elszöktünk tőle és kiborítottuk a bilit, hogy milyen ember valójában és mit tett velünk éveken, senki nem hitte el. Ő volt a mártír, a szegény,akit a jósága ellenére elhagytak, anyám meg a qrva,aki lelépett a férjétől. Mi meg a gonosz,hálátlan gyerekek,akik a mintaapuk ellen vannak fordítva. Sokan ajnározzák,étellel,ilyesmikkel segítík... Persze jó szándék van bennük, de ha tudnák kit segítenek, nőverő,gyerekverő,állatkínzó... Na, ez már nem a mi dolgunk, mi már új,nyugodt életet kezdtünk,amiben neki nincs helye.
2019. okt. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jéé mik vannak, hát ilyeneket olvasván úgy érzem örülhetek hogy anyám csak utált mindig mint a sz@rt. De ennyi épp elegendő volt ahhoz, hogy meggyűlöljem. Akiket erőszakolta a családtagja, ők hogy tudták ezt feldolgozni, van párjuk, hogy viszonyulnak az intim dolgokhoz? Rám már az kihatott hogy láttam a szüleim olyan helyzetben....
2019. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is "csak" lelki terror volt, párszor volt kisebb megrángatás meg ilyenek. Mondjuk ha kékre, zöldre vert volna kicsit könnyebben léphettem volna, mint, hogy csak lelki terror volt. Elsö emlékeim is hozzá kötődik, hogy a cumisüvegemet töri szét őrjöngve, mert még abból ittam a kakaót, én meg bújkáltam előle... Anyámmal hiába beszéltem később, azóta is ő a legnagyobb pártfogója apámnak. Hiába van ő is elnyomva és rángatta már meg nem egyszer. Én védtem őt, ő engem soha... A nagyszüleim is detto elnézték, kb védték, hogy ő ilyen. Rokonaim kerülték, de egyik sem állt ki mellettem, hogy hagyjad már békén azt a gyereket. Amikor nem beszéltem vele, mert a 18. Szülinapomon elmenten a barátaimmal ezért megrángatott az ajtóban. Nah utána is az én lelkemre próbáltak beszélni, hogy jaj mégiscsak az apád, ő ilyen, meg két dudás nem fér meg egy csárdában- tehát szerintük én voltam hibás, sőt még hozzá hasonlítottak. Következménye semmi nem lett, azóta is utálja mindenki, de elfogadják, hogy ő ilyen, úgyis főleg rajtam csattant minden, nem rajtuk. Alkoholista természetesen, az is teljesen elfogadott, inkább veszik neki a sört.
2019. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!