Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első hagyatéki tárgyalásra ki...

Első hagyatéki tárgyalásra ki mennyit várt? Lehet-e megsürgetni?

Figyelt kérdés

Valóban több hónapot kell várni, haláleset után?


Az elhunyt XVII. kerületi lakos volt, az Önkormányzaton azt mondták, hamarosan megkeres a közjegyző, időponttal.

Vártunk, de nem történt semmi, ezért telefonon érdeklődtünk. Erre most azt mondják, hogy még nem jelöltek ki közjegyzőt.

Csak megkeresték a bankot és kérték az elhunyt egyenlegét. A bank a mai napig nem válaszolt, a válaszig pedig nem intézkedhetnek.


Most azt mondták, bizonytalan, hogy mikor lesz hagyatéki tárgyalás, az is lehet, hogy hónapokat kell várni.


Lehet ezt valamilyen módon mégis megsürgetni, valakinek van ebben tapasztalata?

Ketten vagyunk örökösök, öcsémmel együtt, nem örülünk annak, hogy egy 78 nm-es, nem lakott távfűtéses lakásra hónapokig kell majd fizetni a rezsit. Erre nincs pénzünk. :-(


2019. okt. 24. 11:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%
Anyumnál 4, nagypapámnál 6 hónapot kellett várni.
2019. okt. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
De miért ők keresték meg a bankot? Miért nem ti?
2019. okt. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nekem van bankszámla kivonatom, ott volt a postaládában, szóval, én sem értem, miért keresték meg a bankot.

Pedig elküldtem nekik a másolatot!

2019. okt. 24. 18:05
 14/17 anonim ***** válasza:

Bankot szerintem mindig jegyző/közjegyző keresi meg, mert hiteles nyilatkozatra van szükség a számlán lévő összegről. Egy sima bankszámlakivonat a postaládából nem megbízható, lehet hamisítani is.


Nekünk 4 hónap múlva volt a hagyatéki.


De amúgy tudok olyan ingatlanról, amire hagyatéki előtt találtak vevőt. Nyilván csak a hagyatéki után lépett életbe, de meg lehet úgy írni a szerződést.

2019. okt. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

[link]


Nálunk mi intéztünk mindent. Közjegyző akkor intézkedik, ha nem tudod, hol, milyen számla lehet. Nálunk volt ilyen elhalálozási végzés vagy mi, és hagyatéki ELŐTT fel tudtuk venni a pénzt, ami nem volt lekötve, az értékpapírokkal kellett megvárni a hagyatékit. És nem csinált semmit a közjegyző, csak felolvasta, hogy mi miket gyűjtöttünk össze.


Igazából azért nem a közjegyző csinálja ezeket, mert pl. ő nem tudja, milyen bankban van az illetőnek számlája, ha van, nincs erre adatbázis.

2019. okt. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem egy elhunyt munkavállalóm van, a bérét addig nem adhatom ki, amíg nem hozza a hagyatéki végzést a család. KApott a felesége tőlünk temetési segélyt, fizettük a temetést, de három kicsivel maradt egyedül, nem tudjuk a végtelenségig támogatni, sajnos. És még akkor is rá fog tenyerelni a gyámhatóság a pénzre :(
2019. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Most július elején volt a haláleset és október közepén a hagyatéki.
2019. okt. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!