Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyalásra kell...

Hagyatéki tárgyalásra kell hazautaznom. Lehet olyat kérni hogy az útiköltséget téritsék neg?

Figyelt kérdés
2017. jan. 27. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mik is kitől kérnél ilyet? A te érdeked hogy a hagyatéki tárgyalásra el menj.
2017. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Kérni bármit lehet, de tutira nem kapsz ütiköltségtérítést. A Te érdeked, hogy ott legyél, mert ki tudja mit örökölsz majd.
2017. jan. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet, azonban ha olyan mértékű az útiköltség, akkor hatalmazz meg egy ügyvédet.
2017. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze!


Közjegyző nevére is vesz!

2017. jan. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Feleségül ne vegyenek ???
2017. jan. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem lehet. Sőt. Neked kell fizetned egy rahedli pénzt a közjegyzőnek. Ne lepődj meg. Esetleg jó lenne, ha kicsit olvasgatnál a hagyatéki eljárásról, hogy ne teljesen tájékozatlanul jelenj meg. Kitől örököltél? Ha nem egyenesági, akkor illetéket is kell fizetned.
2017. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bocs, de én a kérdezővel értek egyet, már ami a költséget illeri. Édesapám áprilisban meghalt, jelenleg én is a hagyatéki időpontjára várok. Amit tudok,hogy apum élettársa már áprilisban el is indította az eljárást, illetve egy kollégám édesanyja decemberben halt meg,és nekik februárban megvolt a tárgyalás. Igen ám, csak hogy például én nyárra foglaltam nyaralást, és nyilván nem örülnék, ha belebombáznának a tárgyalással - a lányomról nem is beszélve. Tehát a kérdés jogos, mert ugyan a közjegyzőnek is sok dolga van, meg ú is ember, én meg családos vagyok,és heti 6 nap 3 műszakban nehéz fizikai munkát végzek (fémipar) és szeretném azt az egy hetet nyugiban a családdal tölteni, VISZONT, ha már úgy alakul, akkor nekem az oda-vissza út cirka 320km, arról nem beszélve,hogy akkor azt a napom a nyaralásból már ugrott. Szóval értem én, hogy sok az ügy meg minden, de meg kellene oldani,hogy tekintettel legyenek az ilyen jellegű dolgokra is. Szerintem. Ha meg nem oldahtó meg (mert én, mint közjegyző ezt jelöltem ki és kész, tehát egyoldalú), akkor igen is fizesse meg a költségemet, mert ő határozott így, kérdés nélkül, meg még tartja a markát a díjazásért is.
2017. máj. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!