Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen kovetkezmenyekkel jarhat?

Milyen kovetkezmenyekkel jarhat?

Figyelt kérdés

Adott egy beteg nagymama, a fia, az ex, es a kozos kisfiu egy lakasban. Eleg beteg mar most a sztori, igen...


A mamanak van papirja arrol, hogy skizofren. Uldozesi maniaja van, hallucinal, tevkepzetei vannak. Erre a gyogyszereit evtizedek ota ossze-vissza szedi. Mas baja is van, ezerszazalek, mert fizikailag nagyon le van robbanva. Alig bir jarni, mondhatni az egyik oldalat csak huzza maga utan, mintha le lenne benulva. A beszedet is alig lehet erteni, nyelni sem sokszor tud. Csoszogva lepked, van hogy remeg is picit. A nap nagyreszeben fekszik. Hashajtokat szed ossze vissza, amitol vagy tobb napig szorulasa van, vagy megy a hasa a szobajatol a furdoszobaig. Nem tisztalkodik, budos o maga is, a szaja is, nem torodik magaval abszolut. Enni sem nagyon eszik, sajnalja ra a penzt, inkabb odaadja az unokainak. A fia nem akar ra orvost hivni, nem akarja korhazba vinni. Az exneje az anyukam, veluk lakik. Egy darabig gondozta, mosott ra, takaritott utana, etette, kajat csinalt, de miota csak a szrt kapta, azota nem foglalkozik vele. Az en velemenyem szerint, ha valami tortenik a mamaval, akkor anyut fogjak megvadolni, hogy az o hibaja, o volt vele sokat otthon amig gyesen is volt stb.. ennek van valosagalapja? Meghurcolhatjak ot vagy felelossegre vonhatjak? Raadasul ott van egy 4 eves kisfiu, aki nap mint nap ezt latja, meg hallgatja, hogy eppen a mama szerint ki olt meg kit. Anyum nem akar onkenyesen orvost hivni ra, elmeletileg csak fekvo beteghez megy hazhoz a doki.


2019. nov. 8. 11:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
33%

Nem csak a néni fia a felelős, hanem a vele egy háztartásban élők!

Amikor a "fényevők" gyereke meghalt, még a nagyszülőket is megfingatták, holott nem is egy lakásban laktak! Ugyanis kötelességük lett volna bejelenteni a hatóságoknak az állapotokat és mivel tudtak róla, így rájuk tolták a bűnpártolást, ami azonos elbírálás alá esik a bűn elkövetésével.

2019. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Nem patyolgatja mar a nenit, de tulajdonkeppen ha ugy nezzuk igen, mert inkabb veszelyeztetik egy kisgyerek mentalis egeszseget, minthogy aldozatot hozzon es lelepjen a gyerek erdekeben. Mert nekem ne mondja senki, hogy nem erzekeli a gyerek ezt, engem is megviselt a motyogas meg a fel-ala jarkalas a mindennapos "megoltek ezt, megoltek azt, itt allnak az ablak alatt" monologok mellett. Pedig en nem voltam mar kicsi, 19 voltam mikor eljottem onnan.
2019. nov. 8. 13:25
 23/24 anonim ***** válasza:
90%
Akkor biza mindet bíróság elé rángatják a néni halála után, mert ha elhanyagolt test van, annak észlelésekor feljelentést kell tenni. Megy a börtönbe az egész család, kisgyerek meg intézetbe.
2019. nov. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
72%

A 15-ös kérdésedre:

"Ha gyamhatosagon bejelentem akkor elveszik toluk a gyereket, nem?"


Először nem azzal kezdik, hogy elveszik a gyereket, hanem adnak anyádnak határidőt, ami alatt megoldhatja a gyerek egészséges fejlődését, költözéssel.

Ha ezalatt nem költözik, akkor ideiglenesen elveszik a gyereket, de ez a gyerek szempontjából nem is ártana.

Egyébként ha bejelented a gyámhatóságon, akkor a nénit is felügyelni fogják és ha indokolt, akkor kórházba kerül.

2019. nov. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!