Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért alapítanak családot...

Miért alapítanak családot manapság az emberek, ha tudják, hogy a gyerek nagy valószínűséggel külföldre megy dolgozni/élni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok eset van amiről tudok,hogy a gyerek/ek,külföldön élnek-dolgoznak,aztán maximum 1szer ha 1 évben hazajönnek a szülőkhöz.

Mi értelme van ennek,minek ezért gyereket szülni ?

Minimum 18-20 év kemény munkával felnevelsz egy gyereket,aki aztán elrepül valamerre,utána alig látod.Semmi értelme az egésznek.Régen lehet hogy volt,mert nagyobb volt a családcentrikusság,de manapság ? ...


2019. nov. 14. 10:51
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
85%
Pont hogy ma sokkal jobb, a gyermek felnő, éskirepül, éli az életét. Régen meg a nyakukon maradtak. Egymás agyára mentek.
2019. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem, hol az összefüggés a két dolog között.
2019. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
83%
Mit tudod, mi lesz itt 18-20 év múlva? Azt se tudjuk jövőre mi lesz. Többek között ezt nem szeretem ebben az országban, a kiszámíthatatlanságot.
2019. nov. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
95%

Azért a családalapításba a legtöbb ember szerintem nem úgy vág bele, hogy azon rugózik, hogy el fog menni külföldre a még meg sem született gyereke. Egyébként ez közel sem biztos. Ha meg elmegy, régebben elvihették háborúba (mondjuk most is), meghalhatott, ami sokkal rosszabb, mint a külföldi munka. Aztán ott voltak a betegségek, amik szerintem arányaiban több embert vittek el, mint ahányan ma külföldre mennek. Igaz, több volt a gyerek és kevesebbet szántak egy gyerek felnevelésére.

Viszont a család boldogulása érdekében sokkal inkább egymásra voltak utalva és már a gyerekek is dolgoztak, amit tudtak, a válás pedig gazdasági csőd (lett volna). Most meg a gyerek elmehet külföldre és ha elég pénzt keres hozzá, akkor az idősgondozás fizikai részét ki tudja váltani pénzzel... amíg talál itthon valakit, aki hajlandó ezt a piszkos, fizikailag és érzelmileg megterhelő munkát végezni azért a pénzért. Ami az érzelmi részét illeti: valószínűleg mindkét félnek megterhelő. Sok szülő azzal vigasztalja magát, hogy neki rossz, de talán a gyerekének jobb lesz így. De nem hiszem, hogy a többség ezen aggódik, amikor gyereket szeretne.

2019. nov. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
91%
18-20 évig örömöm lelem benne, na ugye nem mindig, de az ő boldogsága az enyém is. Aztán pedig, ha elmegy, én örülök tovább, hogy sínen van, jó élete van, nincsenek filléres gondjai. Mondjuk mi kisgyerekkel tervezünk külföldre költözni, szóval lehet, hogy részemről tárgytalan. Én is jó életet akarok. Amúgy meg micsoda önző hozzáállás már ez? Nem bazári szórakozó majmot szültem magamnak és nem is csicskást, aki majd megoldja helyettem a dolgaimat.
2019. nov. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem, mi köze annak, hoyg hol fog élni felnnötként egy gyerek ahhoz, hogy a szülei vállalnak gyereket????


Egy normális ember nem azért akar gyerekeket, hogy az élete végéig a szülökkel lakjon, akinek ilyen elképzelése van, az igen beteges személyiség.

A gyerek esetében az a normális, ha 18-25 éves kor körül önállósodik, leválik a szülökröl és a saját életét éli. Ahoyg a szülöknél is ez lenne a természetes, legyen saját életük akkor is, ha nincs ott a gyerek.

2019. nov. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Értem ,tehát akkor ez normális dolog hogy felnevelsz valakit,utána meg max. 1évben 1szer ha esetleg látod,és jó ez így ahogy van.Nincs több kérdésem.
2019. nov. 14. 11:21
 8/37 anonim válasza:
85%
Normális bizony. Szerbusz.
2019. nov. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
92%
Anyám húga is külföldre ment, ezek szerint őt már nem kellett volna a nagyszüleimnek bevállalni?
2019. nov. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
96%
A gyerek országon belül is költözhet olyan messzire, bármilyen okból, hogy évente csak 1-2-szer látogatja a szüleit. A modern technikának köszönhetően manapság sokkal könnyebb a kapcsolattartás is a messze élő gyerekkel, mint régen (skype, videóhvás). Azonkívül az ember nem azért vállal gyereket, hogy élete végéig maga mellett tartsa. Amúgy nekem egyik gyerekem se ment külföldre, boldogulnak itthon is. De ha nem így lenne, és erre kényszerülnének megérteném, és nem érezném úgy, hogy felesleges volt a nevelésükbe fektetett idő és energia.
2019. nov. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!