Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elviselhetőbbé...

Hogyan lehet elviselhetőbbé tenni egy szülő illetve egy testvér elvesztését?

Figyelt kérdés
Tudom és érzem,hogy öröké fájni fog, iszonyú ez az érzés!
2019. nov. 18. 19:00
1 2
 1/20 anonim válasza:
88%
Én eleinte mindennap meglátogattam édesanyámat a temetőben és ez sokat segített. Virágokat ültettem, gondoztam a sírt. Ajánlom!
2019. nov. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Sehogy, abban kell bízni, hogy az idő megoldja; és meg is teszi.
2019. nov. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én imadtam apukámat. 54 éves volt amikor meghalt. Csodaszép családunk volt, minden összeomlott. Én is eleinte naponta, hetente mentem a sírjához, itthon gyertyát gyújtottam es csak rá gondoltam. Sose hittem, hogy jobb lesz. Fél evig csak sírva tudtam róla beszélni. Aztán megszokja az ember. Meg kell tanulni nelküle élni. Anyukám is nehezen viselte, 35 év együttlét után. Most már egy ev eltelt. Már tudok róla mosolyogva mesélni a kisfiaimnak, ha valami vicces sztori jut róla eszembe. Bár sokszor sírhatnékom is van, de az ember teszi a dolgát, es csak úgy elfogadja, hogy ez már így lesz. Sok erőt neked, kitartást! Közhely, de tényleg csak az idő segít
2019. nov. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, tényleg csak az idő. Nemrég halt meg édesapám, tudom. És kösd le magad mindenféle tevékenységekkel, minél nagyobb koncentrációt igényelnek annál jobb.
2019. nov. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

Nem gyászolni kell az elhunytat, hanem emlékezni rá és örülni a volt, szeretetben együtt töltött időre.

Bármilyen keménynek tűnik is, a gyász az önsajnálat, "de kár, hogy nincs már NEKEM".

Amíg emlékezünk halottunkra, nem hal meg egészen.

Az élet törvényén (azon, hogy kivétel nélkül halál a vége) túlzott bánkódás, önmarcangolás az elmenten már nem segít, viszont ő sem akarná, hogy a hátrahagyottjai lelki, esetleg mentális beteggé váljanak.

.

Kemény? - lehet, de ez a valóság!

2019. nov. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%
A vallás, a hit erőt ad, mert akkor tudjuk, hisszük, hogy még most is él, csak máshol, és majd újra fogunk vele találkozni.
2019. nov. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

#5 Az önsajnálat meg a gyász olyan távol van egymástól, hogy bele sem lehet írni őket egy mondatba. A gyász egy abszolút természetes és szükséges folyamat, az önsajnálat az egy teljesen más dolog. Leírhatnám neked, hogy én mit érzek ha gyászolok, de túl hosszú lenne. Annyi elég, hogy rohadtul nem magamat sajnálom.

Nem kell hülyeségeket írni csak azért hogy hú de megmondd...


Kérdező, ezt nem lehet megkönnyebbíteni, ezeket az érzéseket meg kell élni, végig kell menni a gyász folyamatán, csak akkor fogsz tudni tovább lépni. Hidd el, enyhülni fog a fájdalom. Őszinte részvétem!

2019. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tapasztaltam meg, hogy a fájdalom nem múlik, csak hordozhatóvá válik. Ezáltal képes vagyok működni, de boldogan élni már nem fogok.
2019. nov. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

#7

Hülyeségnek tartod?

NEKED hiányzik az elhunyt és azt sajnálod, hogy már nincs VELED.

Őt nem sajnálhatod, hiszen helyzete változatlan, nem neki fáj. hogy nincs veled.

Ha szeretett, biztos ő is azt kivánná, emlékezz, NE pedig magadat tönkretéve bánkódj a visszahozhatatlan együtt töltött időre.

2019. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

#9 Pontosan ezt kell érezni egy szeretett családtag elvesztése után. Ez teljesen természetes, amióta világ a világ ez igy van. És ezt gyásznak hivják, nem önsajnáltatásnak.

Te most alapvető, teljesen normális érzelmekről akarod elhitetni hogy ez felesleges, ráadásul még be is szólsz a kérdezőnek, hogy csak önmagát sajnáltatja.

Mit kéne tennünk? Bontsunk pezsgőt hogy jaj de jó végre megdöglött de jó neki, nem szenved?

2019. nov. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!