Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosult kitenni az utcára az...

Jogosult kitenni az utcára az élettársa a háromgyermekes anyát ha a családiház az apa nevén van? Nem kell számukra biztositani egy megfelelő lakást?

Figyelt kérdés
Nincs házasság csak élettársi kapcsolat
2019. nov. 20. 18:07
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
89%
#8, a "kitevés" és az "utcára dobás" NEM szinoním fogalmak... bizony kiteheti, de ehhez be kell tartania az erre vonatkozó szabályokat, X-szer, X módon felszólítani, Y határidőt kijelölni, stb. Úgy senki sem tehet ki senkit hivatalosan a bejelentett lakcíméről, hogy kidobja a cuccait az ajtó elé...
2019. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Mindhárom közös gyerek

Bölcsis, óvodás és iskolás korúak.

Én úgy tudtam hogy nem teheti ki őket az utcára

A haszonélvezeti jogról még nincs infóm de szinte biztos hogy nincs ilyen joga az anyának

2019. nov. 20. 18:35
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Nézd Kérdező, ha az illető abszolút tisztességesen akar eljárni, akkor indít egy élettársi vagyonjogi pert, meg egy gyermekelhelyezési és tartási pert. A végeredmény úgyis az lesz, hogy anyukának mennie kell a lakásból, hisz sem nem tulajdonos sem nem haszonélvező. Ez persze idő - főleg ha valamelik fél az időhúzásra játszik - de minden teljesen hivatalos és tisztességes.

(persze az a jó, hogy anyuka se játszhat sokáig az időhúzásra, mert amíg nincs ítélet a gyermekelhelyezésről és tartásról, addig tartásdíjat se követelhet)


Ha meg genya, akkor olyan körülményeket teremt, hogy az anya elhúzzon akárhova, aztán bebattyog az önkormányzatra, és "nem lakik ott" címen kijelenti a lakcímét.

2019. nov. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokban nyújtott segítséget!
2019. nov. 20. 18:46
 15/33 anonim ***** válasza:
45%

Kiteheti öket. Még akkor is ha házasok lennének, de az ingatlan csak az apa nevén van akkor sincsen semmi joga a házhoz egészen a vállásig, ha ott megítélnek neki. De míg hivatalosan az apáé minden akkor akár házast is kitehet.

Azt viszont nem tudom, hogy csak úgy télen gyereket kilehet-e tenni?


Nekem a barátnöm volt pont így csak neki 3 fia van és ök házasok. Mikor egyszer a férje egy veszekedésnél azt kiabálta, hogy kiteszlek titeket innen, akkor elmentünk egy családjogi ügyvédhez és bizony kiteheti. Itt a legcsunyább az volt, hogy az ingatlanok(bizony több) már a házasság alatt lettek véve, mind közösen szerzett pénzböl, de minden ingatlan a férfi a nevére írattatott...

2019. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
38%

"Azt viszont nem tudom, hogy csak úgy télen gyereket kilehet-e tenni?" - "csak úgy télen" hivatalosan senkit, az önkényes lakásfoglalók kivételével.

Ugyanis minden ilyennek az utolsó fázisa a végrehajtás, és áprilisig végrehajtási tilalom van kilakoltatásra.

Szóval ha a nőnek ott van bejelentett lakcíme, akkor hivatalosan legkorábban áprilisban.

2019. nov. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
65%
Oké utolsó, és a nő miből fizetné a rezsi felét a saját eltartását meg a gyerekek eltartásának felét? Plusz ha az apa kér lakbért akkor azt is?
2019. nov. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
90%

"Itt a legcsunyább az volt, hogy az ingatlanok(bizony több) már a házasság alatt lettek véve, mind közösen szerzett pénzböl, de minden ingatlan a férfi a nevére írattatott..."

A jogban nem létezik a "nevére írattatás" fogalma. Ha az ingatlanokat a házastársi közös vagyonból vették, és nincs külön vagyonjogi szerződés, akkor az ingatlanok közösek, pont.

2019. nov. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
71%
#15: akkor az egy piszok rossz ügyvéd volt. A házasság alatt keletkezett vagyon közös, akkor is, ha csak az egyik fél nevén van. A bizonyítási kényszer pedig megfordul, azt kell bizonyítani, hogy a házat a fél a különvagyonából vette. Még akkor se nehéz bizonyítani a tulajdonjogot, ha az anyós nevére veszi a lakást/házat
2019. nov. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
82%

#17, én miből fizetem a holnapi ebédemet? Hát csak vállalta valamire az a nő azt a 3 gyereket, és nem a csupasz valagára...

Nem tudom, egyesek hogy gondolják, hogy ha egy nő szülni méltóztatik, annak már járjon az eltartás, az ingatlan, sőt lehetőleg a férfit tegyék ki a saját házából, mert "anya csak egy van, és a gyereknek az anyja mellett a helye" - és egyéb ostoba, de legalább diszkriminatív közhelyek...

Mint említettem, ha a férfi nem arra gyúr, hogy egyedül maradjon 3 gyerekkel - márpedig nem valószínű - akkor úgyis elemi érdeke segíteni a nőnek az új élete megteremtésében. A nő nyilván kénytelen lesz hamarabb visszamenni dolgozni, mert a 2. év után a GYES a hideg vízre se. Kétségtelenül nem egyszerű helyzet... kommunikálni kell, tisztességesen megállapodni...

2019. nov. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!