Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a családom,...

Miért nem érti meg a családom, hogy nekem sem jó így, de jelen pillanatban nem tudok pozitív irányba változtatni az életemen?

Figyelt kérdés
Leegyszerűsítve arról van szó, hogy egy-két szegmenstől eltekintve utálom az életemet, egyáltalán nem vagyok megelégedve magammal és a helyzetemmel. Nem vagyok megelégedve az egyetemi tanulmányaimmal, a szociális életemmel és nem látok fejlődési lehetőségeket sehol sem. Úgy érzem, hogy be vagyok zárva valami kalitkába, csak topogok jobbra-balra és semerre sem halad az életem. Emiatt nem érzem jól magam, sokszor vagyok rosszkedvű, sírós, szomorú hangulatban vagy éppen ideges, nyúzott, feszült vagyok (ezeket viszont nem verem le másokon, nem panaszkodom vagy siránkozom nekik állandóan és nem veszekedek, piszkálódom). Szeretnék ezen változtatni és keresem a megoldásokat, viszont egyelőre nem találok semmit. Ezt már többször próbáltam megbeszélni a családommal, viszont ők semmi mást nem tudnak csinálni, csak engem hibáztatnak, engem csesztetnek és egyáltalán nem értik meg a problémáimat. Állandóan azt hallgatom, hogy miért nem járok el ide-oda, miért nem keresek valami munkát vagy gyakorlati lehetőséget, miért nincsen párkapcsolatom, miért nem megyek el valahová szórakozni, miért nem mozdulok ki többet, miért nem tanulok valami mást is és úgy alapvetően összegezve: miért nem csinálok bármit, amit éppen kitalálnak. Én nem azt mondom, hogy nem lenne jobb, ha pl. lenne egy jó munkám az egyetem mellett vagy legalább a szünetekben, nyilván annak is örülnék, ha lenne párkapcsolatom, ha pl. kimozdultam volna valahová és nem ülnék otthon a négy fal között már péntek óta vagy hasonlók. Csak ez nem úgy működik, hogy kimondom és akkor egy csettintésre minden szuper, mindenre van lehetőség, minden működik és máris jó az életem. Ezt ők miért nem képesek megérteni? Segíteni bezzeg nem tudnak, konkrét megoldásokat ők sem tudnak javasolni, konkrét lehetőségeket ők sem tudnak felmutatni stb., csak kritizálni és bántani tudnak, így szerintem ez minden csak nem segítség az ő részükről, hiába bújnak a segítő szándék mögé.
2019. dec. 26. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Miért is ne tudnál változtatni? Nekem sincs párkapcsolatom, mégsem ülök a négy fal között. Se barátaid, se munkád nem lesz úgy, ha azt várod, hogy majd a családod tolja eléd..

Neked kell érte tenned. Barátkozz az egyetemen, és menj el egy iskolaszövetkezethez, nem olyan bonyolult dolog...

2019. dec. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Rosszul érzed magad, és nem tudsz lépni. Várod, hogy valami csoda létrehozza azt az állapotot, amiért te nem teszel semmit. A családod nem bírja nézni, ahogy vergődsz, és ahogy semmit sem akarsz változtatni, mert bevetted a fejedbe, hogy nem is lehet. El kéne vinni téged pszichológushoz, hogy indulj már el valamerre ahelyett, hogy egy helyben topogva rosszabbodik az állapotod. NEM fog megváltozni magától, és egyre és egyre sz@rabbul érzed majd magad.
2019. dec. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Tudsz változtatni, csak nem látod, mert depressziós vagy. De hidd el észre sem veszed és "kitopogsz", fejlődsz, csak annyira leköt az önsajnálat, hogy nem látod. Éltem már át hasonlót, tudom miről beszélek.
2019. dec. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

nálunk hasonló helyzet volt a munkatársamnál. Közfoglalkoztatottak voltunk és hisztizett amikor a munkahely nem akart minket tovább foglalkoztatni. Én mondtam neki akkor kezdjen állást keresni,de ő csak "sírt", hogy nem ezért végezte el az egyetemet stb. Én közben már nézelődtem állás terén és állásinterjúkra jártam. Ő meglepődött hogy ilyen "hirtelen" kirakták, én viszont a laza közfogos állás közben elvégeztem egy szakmát és végül elhelyezkedtem egy nagyon jó helyen.

tanúlság:

Lehet rinyálni, hogy milyen szemét az élet, a család stb. vagy fel is állhatsz és legalább megpróbálod megoldani, hisz a kátyú alján nincs veszteni valód...

2019. dec. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
98%

Az az igazság, hogy akárhogy rinyálsz, ha haladni akarsz ahhoz lépni kell. Az élet is olyan mint egy nagy séta. Ha elindulsz akkor jön egyik lépés a másik után, viszont ha ülsz a s..ggeden, akkor soha nem fogsz eljutni A-ból B-be.


"Állandóan azt hallgatom, hogy miért nem járok el ide-oda, miért nem keresek valami munkát vagy gyakorlati lehetőséget, miért nincsen párkapcsolatom, miért nem megyek el valahová szórakozni, miért nem mozdulok ki többet, miért nem tanulok valami mást is"


És miért nem jársz el? Nem csak bulizás létezik, létezik ezer program.

Miért nem keresel munkát? Most kis túlzással csak annak nincs munkája aki nem is akar dolgozni. Nyilván nem cégvezető leszel azonnal, de rengeteget számít ha van egy kis félretett pénzed vagy csak szimplán megtanulod milyen is az élet, milyen dolgozni, és alapból jó, ha ad egy kis ritmust, kötelező jelleget az ember életének, mert egyetemen sokaknak szétcsúszik az időérzéke.

Miért nem mész gyakorlati helyre? Lehetőség biztos van, csak keresni kell, és nem mindegy hogy zéró tudással indulsz el, vagy van már pár hónap-év tapasztalatod.

Párkapcsolat nem egyszerű kérdés, de tény, hogy nem leszel előrébb az otthon matyizással.

Tanulás is jogos kérdés. Vagy csináld azt ami érdekel, vagy tanulj mást ami érdekel.


Lehet azt mondani, hogy nem csettintésre jönnek a dolgok, de a vicc az, hogy sok dolog majdnem úgy jön. Mert csak azon múlik, hogy bele vágsz-e vagy sem.

2019. dec. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez sajnos egyre gyakoribb hozzáállás szülőktől hogy "csináld ezt meg azt és kész meg van oldva" meg hogy "miért nem csinálod ezt meg azt". Tudom jól az én szüleim is ilyenek, nekik csak az jó amit ők gondolnak hogy jó. Ha rájuk ilyen téren (ezek szerint) nem számíthatsz mert nem tudsz rájuk számítani akkor máshonnan próbálj segítséget kérni. Próbálj barátoktól, ismerősöktől, más rokonoktól tanácsot kérni vagy segítséget, vagy ha más nem akkor pszichológustól. De szerintem a legjobb ha te veszel egy nagy levegőt és átgondolod mi miért nem jó és mit hogy kéne csinálnod hogy jó legyen. Tudom mert az én szüleim is ilyenek és már évek óta megtapasztaltam hogy magánéleti próblémákban nem igazán számíthatok rájuk. Én makacs vagyok és próbálok "egy személyes hadsereg" lenni hogy úgy mondjam tehát mindent magamtól akarok csinálni de elismerem hogy ha nem megy akkor segítség kell. Gondold át mi az ami kezdésnek elindíthat valamerre (pl. én ugyan ilyen helyzetben voltam mint te de sok hosszú év után találtam magamnak barátnőt és ez egy biztos pontot jelentett, ami javított a kedvemen, a hozzáállásomon stb. és inndentől kezdve tudtam a többi problémával is foglalkozni mint pl. munka, suli stb.) Ha te is találsz magadnak egy ilyen biztos pontot, bármi is legyen az, akkor talán el tudsz indulni egy irányba, csak tűzz ki magadnak legalább egy dolgot amit végre tudsz hajtani és előrébb fog vinni az életben. Nem kell hogy ez egy baromi nagy dolog legyen, sőt, talán jobb is ha kis dolgkkal kezdesz. A lényeg hogy úgy érezd elérsz valamit az életben. A másik fontos dolog hogy hagyj időt magadnak arra hogy ezeket mind végrehajtsd és átgondolod. Ne ülj le holnap és kezdd el ha nem érzed úgy hogy készen állsz. Mivel most karácsony van, szünet, stb. Talán lesz időd kicsit jobban átgondolni a dolgokat és rákészülni és egy kényelmesebb helyzetből belevágni. Tudom mit élsz át szóval sok sikert és kitartás, menni fog :)
2019. dec. 27. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Kérdd Isten segítségét annak figyelembe vételével, hogy "SEGÍTS MAGADON - és Isten is megsegít!"

Segítséget vársz anélkül, hogy a változásért magad tennél valamit?

Egyetemista vagy? - te leszel a jövő értelmiségije?

2019. dec. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem várom a családomtól, hogy bármit is megoldjanak helyettem. Eddig sem tették soha, most és a jövőben sem fogják és nem is kell. Viszont ugyanúgy arra sincsen szükségem, hogy véleményezzék az életem, kéretlen tanácsokat adjanak és cseszegessenek "segítség" és "támogatás" címén. Nem várom a csodát sem, csak szimplán jelenleg tényleg nem látok semmit sem, ami pozitív irányba mozdítaná a helyzetemet. Pszichológushoz ugyanúgy nem kell vinnie senkinek sem, ha úgy érzem, hogy szükségem van rá, akkor majd elmegyek, de ez jelenleg nincsen így.

Nem járok el, mert nincsen hová vagy kivel. Nincsenek olyan programok a környezetemben, amik érdekelnének és egyedül is jól érezném ott magam. Vannak barátaim, akikkel szoktunk közös programokat szervezni, de velük nagyon nagyon keveset tudok csak találkozni, mert más városban és más egyetemen tanulunk (egyrészt távolság, másrészt pedig más a félévünk beosztása is, mindenkinek van egy halom zh-ja, vizsgája is), az egyiküknek van párkapcsolata is, a családjukkal is töltenek időt stb., szóval nagyon nehéz összeegyeztetni. Az egyetemen pedig még nem találkoztam olyanokkal, akikkel valódi barátságot alakíthattam volna ki (senki sem szimpatikus annyira és nem egyezik az érdeklődési körünk) emiatt csak felszínes barátságokat sikerült szereznem.

Munkát pedig nem találtam olyat, amit az egyetem mellett is el tudnék vállalni. Az órarendem eléggé lekorlátozza a lehetőségeket (minden nap vannak óráim, egész nap elterítve, ahogyan éppen meghirdetik) és ennyire rugalmas munka nem létezik, legalábbis én eddig még nem találtam ilyet. Azért úgy nehéz munkát vállalni, ha az ember az egyetemen is teljesíteni szeretne (magyarul be szeretne járni az órákra és tanulni is akar). Nekem egyelőre az egyetem az első és szerencsére nem is szorulok rá arra, hogy dolgozzak és pénzt keressek, így a munka mondhatni csak egy szabadidős elfoglaltság és tapasztalatszerzés lenne számomra. Szóval nem szeretnék tárgyakat bukni, féléveket csúszni amiatt, hogy közben tudjak dolgozni. A szünetekben pedig megint nem sokkal egyszerűbb a helyzet, hiszen egy-két napokra vagy hetekre nem fognak felvenni sehová, a nyarat pedig otthon töltöm (olyankor nem kapok kollégiumot) és ott normális munkát nem lehet diákként találni (pl. protekcióval elmehetnék flakonokat matricázni szellemi fogyatékosokkal, napi 500 forintért, de mindenféle lenézés és ellenszenv nélkül mondom azt, hogy őszintén nem erre vágyom).

A szakom alapból érdekel, szeretem és megy is. Ami zavar az az, hogy szerintem nem veszik elég komolyan és nincsenek olyan lehetőségeink (pl. ösztöndíjak, szakkollégium, tudományos előadások), amik valami kis pluszt adnának. Most már nem fogok átjelentkezni másik egyetemre, mert kb. kezdhetném az egészet az elejéről, de továbbtanulni már máshol szeretnék.

2019. dec. 27. 13:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak kifogásokat gyártasz.
2019. dec. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, ezek nem kifogások.
2019. dec. 27. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!