Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye nekem nincs semmilyen...

Ugye nekem nincs semmilyen kötelezettségem a gyerek felé? Nincs semmilyen kiskapu ami alapján akár tartásdíjra, akár magamhoz vételre tudnak kötelezni?

Figyelt kérdés
Apámnak idős korára, 50 évesen született egy gyereke. Később a nő megcsalta apát, szétmentek, apa fizette a gyerektartást. 2 éve apa meghalt, a nö meg szüleinél hagyta a gyereket és férjhez ment külföldre. De most a vénember, a gyerek nagyapja agyvérzést kapott,lebénult, a nagyanyja meg nem tudja ellátni emellett a gyereket is, meg anyagilag sem bírja. A nő meg nekem írogat, hogy nem tudja kivinni magához a gyereket,mert dolgozik meg új családja van, segítsek be én, mert az "öcsém".Nem tekintem annak, csak messziről láttam néha, és nem is érdekel, na meg eddig minket a nő, de ilyenkor jók lennénk, hogy hülyére vegyen és rám sózza a a zabi gyerekét. Szóval ugye nem tudnak tenni semmit jogilag, amivel kényszeríthetnének,hogy gondoskodjak arról a gyerekről? Vagy ha van ilyen jogszabály, mivel lehet kijátszani?
2020. jan. 11. 15:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Nem kötelezhetnek rá, ha a nagyszülők nem tudják ellátni, az anyjának meg nem kell, akkor állami gondozásba kerül amíg nagykorú nem lesz. Bár az ilyent nem nevezném éppen anyának.
2020. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes helyzet, ami miatt nem szeretnék a helyedben lenni. De az első dolog,hogy nyugodj meg! Én még nem hallottam ilyen jogszabályról,tudtommal tartásdíjra csak szülő kötelezhető,néha a férj asszonytartásra a feleség iránt. Ilyen jellegű tartásdíjról még nem hallottam, hogy féltestvéri tartásdíj.


Ha meg a magymama nem tud gondoskodni a gyerekről, az való igaz,hogy először a közeli hozzátartozókat keresik meg, itt jelen estben az anyát. Ha ő az új családja miatt elutasítja a felügyeleti jogot, akkor elképzelhető, hogy téged is megkeresnek, hogy elhelyezhetik-e nálad. De egyszerűen meg kell mondani, hogy nem tartassz rá igényt,nem akarod a felügyeleti jogot. Kötelezni nem kötelezhetnek, hogy a lakásodba fogadd. Lehet megkérdeznek még rokont, ha senki sem vállalja akkor állami gondozásba kerül. De az már nem a te gondod. A szülei gondja! Illetve a gondatlanságuk következménye. 50 évesen gyereket vállalni...Futó kapcsolatból gyereket vállani,feltehetően fiatalon, jelentős korkülönbséggel, aztán még "élni" akar és lepasszolja a gyereket az idős,beteg szüleire...Ezért nem neked kell vállalnod a felelősséget!

2020. jan. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Szegény gyereket nagyon sajnálom, borzalmas lehet, hogy senkinek sem kell 😥 neked egyébként ahogy fentebb is írták, semmilyen kötelezettséged nincs, ha tényleg senki nem törődik vele, akkor állami gondozásba kerül. Remélem azért az anyja észhez tér.
2020. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Ha a gyerek annak idején kikapta az apád után járó örökséget, akkor mindaddig, amíg az anyja él és cselekvőképes, nem kötelezhetnek semmire, mert ő a legközelebbi, tartásra kötelezhető rokona.
2020. jan. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
19%

4es, lehet az a hülye tyúk azért ment külföldre, hogy a szegény gyermek ne kapjon semmit az örökségből.

Sajnos az ilyen szituációkon nagyon kétségbe tudok esni. Örökbefogadni, nevelőszülő lenni egy kib@ szott tortúra, de ez a nő meg szülhetett...

Nyugodtan visszavághatnál a "de hát az öcséd" mondatra "de hát a fiad" válasszal...

Hány éves a kisfiú? Ebből az egészből mennyit érzékel? Te miért nem vennéd magadhoz?


Amúgy a helyedben magamhoz venném és az anyja ellen nevelném (ha ez már nem történt meg) és utána tönkre tenmém annak a számító kígyónak az életét, aki időseket hozz lehetetlen helyzetbe és a saját gyerekét elhajitja magától.

2020. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

5-ös, te normális vagy?? Mi az anyám kínjáért vegyek én magamhoz egy tök idegen kölyköt? Majd hülye leszel én pesztrálni meg eltartani más porontyát. Aki megcsinálta az nevelje,nekem semmi közöm hozzá.


9 éves, de ha biztos, hogy nem veszem magamhoz és egy forntot sem kap tőlem.

2020. jan. 11. 17:57
 7/26 anonim válasza:
13%

Szerencsétlen kisgyerek :(

Ilyenkor hálás vagyok, hogy nekem nem ilyen féltestvéreim vannak....

Jogilag természetesen nem kotelezhetnek, de nekem elég komoly lelki vívódást okozna egy ilyen döntést meghozni, tudván hogy vagy én, vagy a gyermekotthon var a gyerekre

2020. jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Jézusom, akkor fogadj örökbe minden jött-ment gyereket, nem taet vissza senki...Vagy akár ezt is örökbefogadhatod, add az elérhetőséged és eljuttatom a vénasszonyhoz.
2020. jan. 11. 18:28
 9/26 anonim ***** válasza:
8%

Nem nincs kotelezettseged. De hogy a fba irhatd, hogy semmi kozod hozza?! Biologia? Genetika? Mondd valamit. Amibol az a gyerek lett az ugyanugy apad egyik spermaja volt. Azaz genetikailag eleg sok kozos van bennetek.

Igaz igen ettol vagyunk emberek, hohy szabadon eldonthetjuk leizeljuk vagy segitjuk a genetikailag hozzank kozel allokat. Helyette biologiai szempontbol biztos jobb egy havert tamogatni vagy azt vallanai vele legalabb a nod vagy a hobbid kozos. Ez vicc.


De nyugi senki nem fogja rad sozni nyomi feltekeny es orokseged anno felto elso hazassagbol szarmazo kis sprm:-) :-).

2020. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%

Elég merész kijelentés, hogy semmi közöd hozzá. Téged is biztos istállóban neveltek fel vagy tudomisén.


Azt ugy hozzátenném, hogy én apám nöjénej a gyerekeit is magamhoz venném, napláne ha gyerekkor mulik rajta...


Hülye fsz


#5ös voltam

2020. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!