Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első házasságból van 2-2...

Első házasságból van 2-2 gyermekünk ,18 éve összeházasodtunk itt született 1 gyermek, van közös vagyonunk valami a férjem nevén van ami az én nevemen szerepel, Férjem sajnos elhalálozott, Hogy fognak őrőkőlni a gyerekek. Miéyen arányba?

Figyelt kérdés
2020. jan. 20. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
A te gyerekeid semmit. A másik kettő és a közös 1/3 részeket örököl.
2020. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
1-es alapvetően jót írt, de én úgy tudom, a házastárs (=kérdező) is örököl.
2020. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
A férjed gyerekei egyenlő arányban és te.
2020. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Az elsö/második választ kiegészítem: a férjed gyerekei örökölnek, te a közös lakhelyre életfogytiglani haszonélvezeti jogot kapsz, a többi vagyonból meg egy gyereknyit örökölsz - tehát a férjed 3 gyereke meg te osztoztok a többi vagyonon.
2020. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Megerősítem a #4-et.
2020. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

A HÁZASSÁGOTOK ALATT szerzett minden ingó és ingatlan közös szerzemény, akármelyikőtök nevén van.

Tehát az apjuké mindennek a fele, abból örökölnek az első házasságából született gyerekei és a közös gyerek.

A te első házasságodból született gyerekek csak a te haláloddal fognak örökölni, de akkor megint csak örököl a közös gyerek.

2020. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Te a vagyon felét öröklöd, a másik felét a gyerekek egyenlő arányban.
2020. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

A négyes mondta jól: a feleség és a gyerekek egy-egy gyerekrészt örökölnek (de csak azok a gyerekek, akik a férjed gyerekei, hacsak a tieidet hivatalosan nem fogadta örökbe), illetve a közösen lakott ingatlant csak a gyerekek, a te holtig tartó haszonélvezeti jogoddal terhelten.

Ha lenne olyan vagyon, ami ági, tehát a férjed ági vagyona volt, azt meg csak a gyerekei.

2020. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Igen, a 4-es mondja jól, azzal a megjegyzéssel, hogy ha valakinek talán nem egyértelmű, az öröklés természetesen a közös vagyon felére értendő, hiszen a másik fele a kérdező tulajdona.
2020. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elmész egy ügyvédhez és ő pontosan elmond mindent neked ,egy biztos a lakásotokon neked holtig tartó haszonélvezeti jogod van.ez biztos
2020. jan. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!