Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Amiben tudok segítek nekik,...

Amiben tudok segítek nekik, de úgy érzem ebben nem tudok sajnos. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Van egy szegény család. Csak a körülményeik szegény, de belül igazán gazdagok. 2 éve hétköznap mindig bevásárolok nekik, hogy a gyerekek tudjanak mit vinni iskolába és főzök nekik későbbre. A történet úgy volt, hogy láttam a játszótéren egy szegény kislányt, amint a kistestvérével játszott. Odajött hozám és megkérdezte: Nem akarsz velünk játszani? Úgy ülsz itt, mint aki nagyon szomorú. Persze játszottam velük, mert annak az angyali mosolynak kevés ember tud ellenállni. :) Aztán a játszás közbe észrevétlenül részletekben el mesélte az életüket. Megszakadt a szívem. Meghívott hozzájuk és bemutatott az anyukájának, aki egyedül neveli őt és 4 testvérét. Azt követő napon, és a többin is már nem üres kézzel ültem a játszótéren. Elmentünk hozzájuk és átadtam az édesanyjának, amit hoztam. Azóta olyanok nekem, mint a második családom. Hétköznap főzök nekik, hétvégén csak bevásárolok és az édesanyjuk főz, mert hétköznap dolgozik és sokat kell pihennie, ami így sem szokott neki menni. Persze nem mondom, hogy én viszem csak az élelmet, de kiegészítem, hogy mindenkinek jusson elég. Nekem nincs édesanyám, ezért olyan az ő édesanyjuk nekem, mintha az én édesanyám is lenne. Édesapám örül ennek és bíztat, hogy jó az amit teszek és ne adjam fel a jó szándékomat semmiért. De itt a gyerekeknél van gond. Nem mondtam senkinek ezt, mert nem akartam, hogy piszkálják a gyerekeket, vagy az édesanyjukat, hogy másnak kell segíteni rajtuk. Nem is akartam magamat fényezni. De gyerekek annyira örültek nekem, hogy szereztek egy barátot, akivel játszanak, és ha szomorúak, akkor megvígasztalja őket, hogy elmondták az osztálytársainak, hogy van egy barátuk, aki mindig jön és hoz ezt meg azt és utána játszunk. Azóta piszkálják őket az iskolában evvel...sírnak miatta. Megszakad a szívem, mert nem tudok segíteni ezen. Megkértek, hogy csináljak valamit, mert ők már nem bírják...Megszakad a szívem, mert nem tudom mit tehetnék. :( Valaki segítsen kérem! 18/L

2019. febr. 19. 01:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Iskolában osztályfőnökkel kellene beszélni, hogy nagyon határozottan próbálja leállítani e gyerekek közti piszkálódást.
2019. febr. 19. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez is egy lehetőség.
2019. febr. 19. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ember vagy, ne csüggedj. A gyerekeknek kellene elmagyarázni (a tanárokkal való beszéden túl), hogy ők nagyon szerencsések, hogy van egy ilyen jó barátjuk, nővérük, mint te, és a többiek csak irigyek. Talán így elfogadnák, amit kapnak úgymond. Sajnos a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni egymással.

Ismétlem, nagy tisztelet neked. :)

2019. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Szívből teszem, nem csupán sajnálatból.

Magyaráztam nekik, de azt mondták: "De ezt ők nem értik meg, csak gonoszkodnak!"

Beszélt az édesanyjuk a tanárnővel. Szólt az osztálynak, hogy hagyják abba, persze mást nem nagyon tudott tenni. Hát mint minden közösségben, gyerekeknél ez nem vált be. Most azt mondják, hogy menjek be és beszélgessek velük kedvesen és ismerjem meg őket, mert akkor lehet meggondolják magukat és rájönnek, hogy nem kell bántani őket, mert szerencsések velem...Hát nem tudom. Annyira fényezve érzem magam így is, de még ez után...

2019. febr. 21. 20:39
 5/5 pelgrim ***** válasza:

«Magyaráztam nekik, de azt mondták: "De ezt ők nem értik meg, csak gonoszkodnak!"»

Hát igen, ahogy előttem már írták, gyerekek néha nagyon gonoszak tudnak lenni egymás iránt.

De mi lenne, ha megpróbálnád védenceid önismeretét, ön-tudatát, fejleszteni felemelni, hogy meggyőződhessenek arról amit róluk írtál:

„Csak a körülményeik szegény, de belül igazán gazdagok.”

Ha sikerül meggyőzni védenceidet saját kilétük nagyságáról, értékéről, akkor hamarosan változnak a dolgok, mert nem véletlen az, hogy éppen téged hozott össze velük a sors. Belül te is nagyon gazdag lehtsz.

2019. febr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!