Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mi lehet a baj?

Mit tegyek? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Párommal 2007óta vagyunk együtt. Van egy 9éves kislányunk. Az elmúlt időben a párom nagyon megváltozott. Rossz irányba. Majdnem mindennap iszik,4,5,6doboz sört,de van hogy le is részegedik. Akkor valamikor agresszív,köteketik velem,a gyerekkel nem. Dolgozik rendesen. Én nem dolgozok,eltart. Azt mondja hogy nem menjek rendezzem a kislányt meg a háztartást. Mindenünk megvan,nincsenek anyagi gondjaink. És az utóbbi időben nagyon megváltozott a természete is meg ahogy viselkedik,bánik velem. Semmibe vesz vagy nem is tudom... Mindig csak k Ő hogy mennyi pénzt keres,Ő a kis király...ha mondom hogy el szeretnék menni dolgozni akkor azt mondja hogy úgy sem fogsz annyit keresni mint én! Tavaly találtam sms üzeneteket a telójában,de "kimagyarázta" hogy az irodista nő félrenyomta a nevet és váletlen neki küldte. Azóta nem találtam ilyeneket (néha sunyiba megnézem) mikor a barátinkkal vagyunk,iszogatunk,bulizgatunk akkor megfigyeltem hogy rá van kattanva a barátnőmre,mintha én ott sem lennék. És ez nekem nagyon rosszul esik. Másnap mondom neki én vagyok a hülye,csak bebeszélem magamnak,pedig nem! Máshol is észrevettem már,bálokban stb.. ma a fodrászt is vissza mondtam,mert nem tetszett neki,hogy megyek. Pedig 2éve voltam utoljára fodrásznál. Majd megint 6-7ezrem bánja,mondta. Pedig csak a végéből akartam vágatni.

Nem tudom mi lőtte,nem ilyen volt. Rideg,érzelem mentes. Ha kérdezem ,hogy mi a baj azt mondja neki semmi baja.

Már a szétköltözést fontolgatom,csak a kislányom a visszatartó eró erő,mert szereti az apját.



2020. febr. 12. 09:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
99%

"Választás elé állít,hogy akkor ő marad itthon és az én fizetésemből meg"


Ha ezt ö maga modta, akkor menj el a Lidlbe, ö meg lássa el a háztartást meg a gyereket!

Mindenképpen lépj ki ebböl a kapcsolatból, mert ezzel nemcsak magadat, de a gyereket is tönkreteszed.

Másrészt a gyerek is egyre nagyobb lesz és ha az apa így viselkedik, egyre kevésbé lesz neki pozitív, nem fogja szeretni, ha agresszív, részeges valaki.

2020. febr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Senkinek nem kívánok ilyen érzést. Elzárkózom szinte mindenkitől,nincs kedvem sohová menni,és nincs kedvem senkihez és semmihez. Éjszakánként is alig alszom,van hogy csak sírok. Pedig nem ilyen voltam. Mindig jó kedvem volt,tettem-vettem,most meg... egy nulla!!
2020. febr. 12. 10:24
 13/30 anonim ***** válasza:
99%
Szakíts, nincs mese. Pasiként mondom. Ettől minden csak jobb lehet. A kapcája vagy már most is és ez nem fog változni.
2020. febr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit aludnom kéne,reszketek annyira fázom a fáradtságtól. Kb 3órát aludtam ő horkolt mellettem mint az állat. Csak akkor horkol mikor iszik. Már mondtam neki azt is hogy válasszon,a pia vagy a családja. Azt mondta hogy egy darabig nem iszik. Nem bírta ki 1 hétig.
2020. febr. 12. 10:36
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

A "párod" masszívan alkoholista, minél elöbb hagyd ott, mert ebböl semmi jó nem lesz, ez ugyanis atipikusan a bántalamazó kapcsolat, ami köztetek van, akkor is, ha fizikailag nem bánt.

Vannal anyaotthonok, meg egyéb segítö szervezetek, fordulj hozzájuk, segítenek elindulni.

Ne töle kérj engedélyt a változtaásokra, hajvágásra, munkakeresésre, hanem lépj, a saját, de föleg a kislányod érdekében.

MÉG MA kezdj bele a változtatásba!

2020. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki,hogy kezd alkoholista lenni,és ha nem bírja megállni kérjen segítséget,én mellette állok én is segítek,de azt mondta ő nem alkesz. Agyilag,fizikailag is toppon van.
2020. febr. 12. 11:37
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján itt egy bántalmazó kapcsolat körvonalazódik. Kérdező: kezdj el kiépíteni magad körül lehetőségeket, ahova mehetsz, mert ez egyre csak rosszabb lesz. Ha elkezdesz kitörési pontokat keresni (pl. elmész dolgozni) valószínűleg el fog fajulni a helyzet és elkezd majd zsarolni (gyerekkel, pénzzel, amivel tud). Ha borulna az egész, van hova menned? Szülők, barátok vannak? Egyedül elmehetsz szórakozni, találkozni a barátaiddal? A férjed "nem engedi meg", hogy fodrászhoz menj, amikor az ő kedvéért maradsz otthon... ez nem egészséges dolog könyörgöm. Elég sok ilyen kapcsolatot láttam már, sose lett happy end a vége. Minél hamarabb tudsz kilépni belőle, annál jobb lesz neked.
2020. febr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Pedig vagy elmész dolgozni és talpraállsz, vagy marad minden olyan, mint most, majd idővel rosszabb lesz. Ez egy bántalmazó kapcsolat, a férjed pedig alkoholista. Ne várd meg, amíg elkezd téged, aztán a gyereket is verni. Aztán majd eljön az, hogy pénzt sem ad, mert az az övé.


"Választás elé állít,hogy akkor ő marad itthon és az én fizetésemből meg majd éhen halunk." - hát akkor menj el dolgozni, válj el ettől a baromtól és fizesse csak szépen a gyerektartást.

Ennél kb. bármi jobb lehet. A gyereked is milyen mintát lát? A férjed viselkedéséért nem vagy felelős, de az a te felelősséged, hogy megvédd ettől a gyereked. Az ilyen gyerekek írják ide a kérdéseket évek múlva, hogy "apám bánt, anyám meg csak nézi, nem tesz semmit". Te ne legyél ilyen!

2020. febr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj a lányodra. Hiába nem bántja, azt látja, hogy veled milyen a párod.

Ráadásul kezd nagyon elszaladni vele a ló, mindenképpen a saját lábadra kell állnod, mert nem hiszem, hogy már annyit jelentesz neki, mint régen. Érzelmileg zsarol, nem foglalkozik veled, nyomás alatt tart, élvezi, hogy függsz tőle, ráadásul iszik.

Szerintem beszéld meg vele, hogy ez így nem mehet tovább, és változtatnotok kell. Ha akkor is csak előadja magát, és nem vesz komolyan, akkor neked kell döntened, hogy ebben akarsz- e még élni évekig.

2020. febr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Pénzt nem hagy itthon mér egy jó ideje. Kártyával fizetek,de már megkaptam azt is mikor be volt idva,hogy tegyem le,mert az az övé. Napokig nem mentem boltba,aztán 2-3 nap után fel volt háborodva,hogy alig van kaja. Esküszöm,próbálok munkát találni,de itt helyben mindig a protekciósokat veszik fel. El szerettem volna menni ehy masszázs tanfolyamra,azzal itthon is tudtam volna dolgozni vagy a barátnőm körmös szalonjában,de nem engedte meg. Lenne hová mennünk anyukáméknál van egy szoba. Ők csak a jót látják nem tudnak semmiről.
2020. febr. 12. 12:56
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!