Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mi lehet a baj?

Mit tegyek? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Párommal 2007óta vagyunk együtt. Van egy 9éves kislányunk. Az elmúlt időben a párom nagyon megváltozott. Rossz irányba. Majdnem mindennap iszik,4,5,6doboz sört,de van hogy le is részegedik. Akkor valamikor agresszív,köteketik velem,a gyerekkel nem. Dolgozik rendesen. Én nem dolgozok,eltart. Azt mondja hogy nem menjek rendezzem a kislányt meg a háztartást. Mindenünk megvan,nincsenek anyagi gondjaink. És az utóbbi időben nagyon megváltozott a természete is meg ahogy viselkedik,bánik velem. Semmibe vesz vagy nem is tudom... Mindig csak k Ő hogy mennyi pénzt keres,Ő a kis király...ha mondom hogy el szeretnék menni dolgozni akkor azt mondja hogy úgy sem fogsz annyit keresni mint én! Tavaly találtam sms üzeneteket a telójában,de "kimagyarázta" hogy az irodista nő félrenyomta a nevet és váletlen neki küldte. Azóta nem találtam ilyeneket (néha sunyiba megnézem) mikor a barátinkkal vagyunk,iszogatunk,bulizgatunk akkor megfigyeltem hogy rá van kattanva a barátnőmre,mintha én ott sem lennék. És ez nekem nagyon rosszul esik. Másnap mondom neki én vagyok a hülye,csak bebeszélem magamnak,pedig nem! Máshol is észrevettem már,bálokban stb.. ma a fodrászt is vissza mondtam,mert nem tetszett neki,hogy megyek. Pedig 2éve voltam utoljára fodrásznál. Majd megint 6-7ezrem bánja,mondta. Pedig csak a végéből akartam vágatni.

Nem tudom mi lőtte,nem ilyen volt. Rideg,érzelem mentes. Ha kérdezem ,hogy mi a baj azt mondja neki semmi baja.

Már a szétköltözést fontolgatom,csak a kislányom a visszatartó eró erő,mert szereti az apját.



2020. febr. 12. 09:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott. Tapló bunkó egy ember... alkoholista.ez csak rosszabb lessz.
2020. febr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem enged el dolgozni, mert ezzel tart sakkban és függésben, nagyon sokan dolgoznak ennyi idős gyerek mellett és ellátják - közösen, mert egy házasságban két fél van - a háztartást és élnek egy normális életet. Ami helyzetben most te vagy az tarthatatlan és tönkre fogsz menni bele. Javaslom keress meg valakit a környezetedben, akiben megbízol (a szüleid például jók lennének) és kérj tőlük segítséget. Készülj fel rá, hogyha a válás mellett döntesz, hogy undorító és fájdalmas lesz, a férjed minden követ megmozgat majd, hogy visszatartson. Ez a mostani helyzet még nem tűnhet neked annyira drámainak, de egyre inkább izolálni fog majd és hatalmat gyakorolni feletted és minden nappal nehezebb lesz a kilépés. Javaslom, hogy nézz utána a bántalmazó kapcsolatok dinamikájának, hogy hogyan viselkednek a bántalmazó partnerek, valószínűleg sajnos sok egyezést fogsz majd találni. Első és - szerintem - egyik legfontosabb lépésként keress munkát magadnak, de ne szólj róla a férjednek. Ha megvan a biztos helyed - állás, hely ahol lakhatsz - úgy könnyebb lesz lépni. Kitartást kívánok, ne hagyd magad lebecsülni és tönkretenni.
2020. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom mit tennek!

Felhivam a szuleimet es elmondanek nekik MINDENT! Ezt kovetoen megkernem oket, hogy fogadjanak be, mig nem szedem ossze magam. Vegezz el egy tanfolyamot, de munkat is lehet talalni! Kitartoan kell kuldeni a jelentkezeseket. Nehany kudarc miatt ne ess ketsegbe!


A ferj pedig majd fizeti a gyerektartast, a lathatasrol majd a birosag dont. Ez az ember teljesen tonke fog tenni benneteket es nem fog megvaltozni! Azert nem akarja, hogy dolgozz, mert elvezi, hogy uralkodhat feletted es, hogy kedvere iranyithat! Nem elet ez hidd el! Cselekedj!

2020. febr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Az nem opció, hogy a szüleidhez költözöl ideiglenesen és onnan keresel munkát? A gyerek csak ürügy nálad, egy 9 éves már nem hülye, felfogja, hogy az apja iszik és az anyját terrorizálja közben. Ha még most szereti is az apját, majd megutálja pár éven belül.


Felesleges felhasználni a gyerek szeretetét mentségként, pont miatta (is) kellene elköltözni, felelős vagy érte.

2020. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Anyukámat jelen pillanatban nem szeretném még az én problémáimmal is traktálni. Apukám kórházban van mér több mint 1 hete. Jár fel hozzá meg még mellette aktívan dolgozó nő. Ma is rákérdezek 1-2dologra mindenképp. Remélem lehet vele beszélni.
2020. febr. 12. 14:11
 26/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem olvastam el az összes választ, így nem tudom, eddig milyen tanácsokat kaptál.

Kérdező, ha nem te és a 9 éves gyermek akartok a következők lenni a hírekben, hogy apuka agyonverte, megkéselte a családját, akkor még ma kezdj el változtattni.

Nem viccelek! Ezzel csak te tudsz mit kezdeni, nem mi. Nem tudunk oda menni össze pakolni téged, meg a gyereked. Elég a dumaból, a szüleid bírják ki most az egyszer, mert neked, meg az unokádnak segítség kell. Az önbizalmad és az egzisztenciád nem fog semmere se mozdulni, ha nem teszel semmit és nem lépsz valamerre.

2020. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Ennek mindenképpen válás lesz a vége. Dettó ugyanilyen kapcsolat volt anyám és apám között. Apám jól keres, vállalkozó, anyám otthon maradt. Apám fűvel fával k€f@lt, otthon meg várta a cselédje, aki főzött, mosott, takarított, kiszolgálta. Foyton a pénzével villogott, ő az isten, mindent megtehet, mindnekivel úgy beszélhet, mint a kutyájával, anyámnak "1 Ft-tot nem ér a bőre". Közben anyámat gyanúsítgatta majdnem nap mint nap, hogy megcsalja őt. Először csak hétvégén ivott, aztán 1-2-szer hétköznap is, majd minden nap. Ha valamiben nem egyezett a véleményük, akkor fenyegette anyámat, hogy mehet a háztól.

Szinte mindennapos volt a veszekedés, volt, hogy egymásnak mentek, külön aludtak stb. A lányod és a te érdekedben ne várd meg, hogy még jobban elmérgesedjen a helyzet, mert el fog, ne hagyd, hogy így nőjön fel a lányod, és ne hagyd magad tönkremenni. Borítékolhatod, hogy van valakije.

2020. febr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Már megint a kifogás. Egy 9 éves már bőven suliba jár, anyukád dolgozik. Ha odaköltöznétek ideiglenesen, az mindenkinek segítség lenne. Ne adj' Isten főzhetnél rá amíg nem találsz állást, ő meg dolgozik vagy apukádhoz jár be a kórházba.
2020. febr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Nárcisztikus pszichopata.

Menekulj, mert nagyon rossz lesz még neked.


Javitok egy kicsit ha nem baj


"Nincsenek anyagi gondjaink"-neki nincsenek anyagi gondjai...


"sunyiba megnézem a telojat" -

pontosan tudja, hogy megnézed . Azért törli.

Ha találsz benne valamit,azt direkt hagyta ott neked. Hogy lásd, és menj magadtól.


Barátnőddel valószínű réges rég együtt vannak..Ne legyenek illuzioid,és ne várj tőle semmit.

Ne kerdezd, ne várj választ semmire mert úgyis te leszel a hülye.

Ne próbálj vele megbeszélni semmit se.

Csak amit nagyon muszáj,ami a gyerekhez kapcsolódik.


Csináld ezt: menj el a fodrászhoz, viszont ne jelentsd be. Ne kérj tőle engedélyt.

Ami a te dolgod az legyen meg, kaja az asztalon, tiszta ruha, tiszta lakás, de ennyi.

Innentől kezdve csakis magadra számits.

Keress munkát, addig keress amíg nem találsz. Erről sem kell tudnia, csak majd ha mész.


Úgyis ki fog nevetni bármit is csinálsz.

Úgyhogy amennyire lehet kerüld.

2020. febr. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam egy évig.A baj az,hogy te továbbra is csak a párodban keresed a hibát,pedig neked kellenne talpra állnod,munkát keresni,és saját kezedbe venni az életed.
2020. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!