Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzünk el? Vagy fogadjuk...

Költözzünk el? Vagy fogadjuk el az ajánlatot?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. A barátnőmmel többnyire nálunk voltunk, de már ő náluk vagyunk, mert otthon nem jövök ki az apámmal, állandóan kell vele veszekedni, nem tud velem normálisan elbeszélgetni.

A másik dolog, hogy nálunk nincs magánélet, állandóan valaki megzavar. Ő náluk is. Költözni 1 év után szeretnénk. Ő még tanul. Én már dolgozom.

Szüleimnek ilyen ötlet támadt: Van egy szoba, amit ritkán használnak ki, hogy az apukám megcsinalná gyerek szobának. 3 generáció lesz a házban. Szüleim, nagyszüleim, és mink. 500€ adjak be, hogy benne lesz fürdőszoba, konyha, stb. + rezsi. 900€ van jelenleg. 140€ fizetek az autóért, lízinget fizetek, + ma vagy holnap jön a fizetés, akkor 1600€ lesz, abból -140 lízing, -500€ a szüleimnek, hogy azt a helységet megcsinálják, - 100€ cca víz, gáz, villany. És a berendezést nem is számolom be.


A kérdés a következő: fogadjam el az ajánlatot? Most kezd nekem elegem lenni, amit velem csinálnak. Egésznap nem látnak, hazajövök, és kiabálnak velem, gondoljátok milyen rosszul érzem magam. Apám nem lát engemet egész héten, mikor meglát, állandóan csak kiabál, lenéz a barátnőm előtt.


Mit csinálnátok az én helyemben?

Vélemény?


2020. márc. 11. 09:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Miért maradnál? Mi lenne abból nektek jó? Továbbra is cseszegetnének.
2020. márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Költözzetek!
2020. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Ne
2020. márc. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

Ha jól értem, az az ajánlat, hogy a te szüleidhez költözzetek, akik egyébként is kicsinálnak téged idegileg.


Szerintem ne.


Főleg hogy írtad, hogy egy év múlva amúgy is költözni terveztetek. Ezek szerint van kilátásotok önálló életre. Az sokkal jobb ötlet, inkább várjátok ki.

Ha beköltöznétek a szüleidhez, együtt élve még rosszabbul viselnétek egymást, és menekülnétek onnan a barátnőddel, amint tudtok. Szerintem egy éven belül ugyanúgy költözni akarnátok onnan is.

2020. márc. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
92%
Koltozzetek el, tényleg! :)
2020. márc. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem jobb ha elmentek ketten egy albérletbe. Szerintem nem normális és egészséges valamelyik félnek a szüleihez beköltözni (még ha nagy segítség is lehet).

Saját lakásba azt csináltok amit akartok, nem zavarnak, úgy rendezitek be ahogy akarjátok, stb.

És ezt mondom úgy hogy én tényleg nagyon jóba vagyok a barátom szüleivel de érezzük mi is hogy mi ketten szeretnénk egy közös életet és nem 4-en vagy 6-an és akármennyire nem örülnek neki (mert nagy házuk van és maradhatnánk) mi 1-2 hónapon belül költözünk.

Persze csak akkor menjetek ha tudtok majd fizetni mindent amit kell (albérlet, rezsi, kaja, stb.)

22/L

2020. márc. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha mar most sz.r a helyzet, mitől lenne jobb kesőbb? Semmi értelme itt maradni! Eljetek külön.
2020. márc. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Egy házban lakok a szüleimmel. Vagy vegyek fel kölcsönyt albérletre? Mit tegyünk? Ki készítenek idegileg a szüleim
2020. márc. 11. 09:45
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen mennék... Mégpedig MOST!

Az az összeg, amit kérnek tőletek, az lenyúlás! Aztán ha elmentek, nekik ott marad a felújított szoba... Ennyi erővel keresnék hosszú távra egy albérletet a barátnőmmel közösen, nyugodtan. Egy év alatt kikészülök teljesen idegileg...

2020. márc. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De hogy mehetnék most külön költözni ha 900€ marad. 500€ az albérlet. 700-750 a fizum. Barátnőm tanul. Kérlek segítsetek hogy mit tegyek.
2020. márc. 11. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!