Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kicsi még ehhez? Elmondjam...

Nem kicsi még ehhez? Elmondjam a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Van egy 14 (lassan 15) éves húgom. Mostanában esténként elmegy bulizni a barátaival. Anyuéknak azt mondja hogy csak bowlingoznak meg játékterembe mennek. De nekem kicsit gyanús lett hogy minden ilyen este után fel van pörögve és alkohol szaga van (anyuék ezt nem tudják ők már alszanak amikor hazajön, így ma este követtem és kiderült hogy nem is bowling meg játékterem hanem disco és néha házibulik. És itt keményen iszik a barátaival együtt. Ma hazaráncigáltam és elbeszélgettem vele egy kicsit. Neki ez tök normális volt. Én viszont kicsit aggódom. Nem tudom mit kéne tennem. Amúgy ezek a bulik kb. 2 hetente 1x max. 2x vannak.
2010. júl. 25. 23:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ne áruld be a szüleiteknek. Nagyon utálna a tesód, ha aztán miattad nem engednék el sehova.. amég betartja az időpontokat ameddig maradhat, addig nincs gond, ez a 15 éveseknél már (sajnos) természetes. Az még a jobbik eset ha hetente 1x megy vhova, vannak akik minden nap. De azért beszélgess el vele, rád úgyis jobban hallgat, ha látja h nem bántani akarod, csak aggódsz.
2010. júl. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
86%

Hát

szerintem mondd meg anyudéknak,

ez nem beköpés..végülis ők nevelik :D

amugymeg ha meg 14..és érzed rajta az alkoholt...

akkor 8adikas nem??

hát én nem engedném..

ienekbol lesznek a tiniribancok..én 18 vagyok de 12 évesek löködnek a kocsmába..

hát erről ennyit..sztem ne engedd neki..a végén jön a drog meg majd több f** fog mint kilincset..ha most nem állirjátok le akkor csak rosszabb lesz..eleve hazudik:/

sok sikert Pusz

L/18

2010. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
De, kicsi még hozzá, de a 14évesek manapság már így buliznak. Már aki akar. Aki akar, az meg csak akkor nem fog, ha az ágylábához kötöd. Én pl. 15-19 éves koromig úgy vedeltem minden buliban, mint a gödény. Szerintem a kocsmába sunnyogó nagyfateromat asztal alá ittam volna.Közben folyton nyelvvizsgáztam, meg csupa ötöseim voltak, Aztán most meg menő egyetemre járok, mindjárt férjhez megyek és alig mozdulok ki itthonról, max színházba meg hajókázni.
2010. júl. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Alapból abból indulok ki, hogy mint szülő teljesen kiakadnék. Ha bármi baja lenne s rendőrt kéne hívni anyukádék kerűlhetnek bajba s ráadásúl az olyan lenne nekik mint a hidegzuhany, hirtelen derűlne ki milyen is a kislányuk.

Legutóbb mikor buliba voltam (21vagyok) egy alig 15-16 éves fiút cipeltek a haverjai s ott akarták hagyni az út közepén a parkolóban mert teljesen kivolt, öntöttem rá 2liter vizet hátha magáhoztér de akkor is aludt.

Csak akkor hívták nagy nehezen a bátyját érte mikor nem tágítottunk míg megnem jött.

A hugod is járhatna így.

2010. júl. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
32%
Szerintem ez ha nem is természetes, de ma már sajnos elfogadott, átlagosnak mondható, főleg hogy nyár van, és a heti 1 még nem is olyan durva. Ha mindíg a saját lábán tud hazajönni, akkor olyan nagyon nem kell aggódnod, csak tartsd szemmel, és kész :)
2010. júl. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Ne áruld be, hanem vedd rá, hogy ő maga vallja be! A hazudozást nem lehet sokáig csinálni, előbb-utóbb úgyis kiderül az igazság, és egy ilyen húzással nagyon könnyen el lehet játszani a szülők bizalmát. Egyébként is sokkal kevésbé esne rosszul a szülőknek, ha ő maga vallaná be, mint ha másoktól hallaná vissza, hogy hol volt a gyerek.
2010. júl. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*hallanák
2010. júl. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért az is nagy pofon lehetne a szüleidnek amellett, hogy a húgod ezt teszi, te tudsz róla!

És nem szólsz.

Képzeld csak el, egyszer ne adj isten nem megy haza, aggódás, rettegés...és neked egy nagy adag bűntudat, mert te tudtad, és nem tettél semmit ellene!!

Az a minimum, hogy egy családi beszélgetés alkalmával szóba hozod a dolgot!

Inkább utáljon, de ne legyen egy elzüllött cafka.

De persze ez csak az én véleményem.

2010. júl. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én elmondanám a húgomnak, hogy nem sokáig leszek a cinkostársa, ha még egyszer meglátom szólók a szülőknek.

Persze nem fenyegetően hanem tök normálisan. Lehet közben arról is beszélnetek, hogy ehhez ő még fiatal.

Viszont először nem rohannék a szüleimhez. Talán azért mert én is zűrös kamasz voltam és én is sok fedezést kaptam másoktól, hogy a szüleimnél ne derüljön ki. Szóval amíg a kezedben tudod tartani a problémát, addig szerintem ne szólj, viszont legyél 'szigorú' a testvéreddel. (nem szigorkodásra meg ilyen baromságokra gondolok, hanem, hogy az ő érdekében nem engedsz)

2010. júl. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bármi baja esik, szülőket szédszedik!

Én elhiszem, hogy fiatal, bulizni akar, és milyen gonoszak a felnőttek, hogy nem hagyják, de ez így nagyon nem jó! Legalább ha nem inna!

Egyszer fiatal koromban voltam koncerten, és az egyik lány annyira bepiált, hogy elájult! Nem lehetett több 15-nél! A biztonsági vitte ki a karjaiban, hát képzelheted mi lehetett a vége.

2010. júl. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!