Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam a szüleimnek, hogy...

Elmondjam a szüleimnek, hogy zsarolnak vagy oldjam meg egyedül?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok,idén fogok felvételizni.

Kitűnő tanuló vagyok,a,a tanárok szeretnek a suliban,minden felnőtt szerint "tökéletes" vagyok.


De pár hete volt egy buli az egyik osztálytársunknál,ahová elmentünk a barátnőimmel(egyébként nem járok bulizni) és hát...Valamit ihattam,mert nem emlékszem túl sok mindenre,nem tudom,hogy mit csináltam és kivel.

2 lány fotózott végig bulin és később megmutatták a képeket,amik nem túl biztatóak rám nézve :S

Nem szeretném leírni,hogy mik vannak a képeken,mert az nem lényeg,de nem olyanok,amiket másoknak látni kéne.


Ez a 2 csaj most azzal zsarol,hogy vegyem rá a szüleimet arra,hogy beszéljenek annak a sulinak az igazgatójával,ahová Ők menni akarnak,különben elküldik az összes képet a szüleimnek és a sulink igazgatójának és utána mindet felteszik facebookra.

Tudják,hogy a szüleim befolyásosak és hogy sok mindenkivel jóban vannak és hogy el tudnák ezt intézni nekik.

De anyáék tudják,hogy nem vagyok azokkal a lányokkal túl jóban és attól félek,hogy attól,mert anyuék rávennék a suli igazgatóját,hogy felvegyék Őket a pontjaiktól függetlenül,attól még a képek ugyanúgy megmaradnának nekik,max. adnának nekem másolatokat és ennyi.

Talán ha később megint akarnak valamit,akkor újra elkezdenek zsarolni.


Mit tegyek?


Légyszi segítsetek,mert már tiszta depi vagyok.


14L


2011. okt. 16. 19:08
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben szereznék róla bizonyítékot hogy zsarolnak, aztán mennék a rendőrségre. Nem bonyolítanám:D
2011. okt. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg anyukádéknak, hogy milyen buliban voltál, milyenek a képek és most zsarolnak vele, és majd tudják mit kell csinálni. Neked hiába kezdjük el magyarázni a személyiségi jogokat meg ilyeneket. A lényeg az, hogy mondj el mindent.
2011. okt. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
ezt így mondd el a szüleidnek. és szerezzétek meg a képeket. amúgy ha semmi durva, csak kicsit égő, akk ne hagyd magad zsarolni...
2011. okt. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Nagy levegő és beszélj a szüleiddel. Lehet lesz egy kis jogos ordibálás és fejmosás, de rövidebb és kisebb trauma lesz, mintha mástól kapják meg a képeket.

Italt pedig nem hagyunk őrizetlenül, mert bárki beletehet bármit - aminek ez lesz az eredménye.

2011. okt. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad zsarolni, főként azért, mert semmi garancia nincs arra, hogy ennyivel megelégednének, és később nem állnának elő újabb követelésekkel. A szüleiddel ülj le beszélni, legyél őszinte, mondd el mennyire sajnálod. Nagyon bepiáltál? Mert ha nem, még az is lehet, hogy nem is a te hibád, hanem ők tettek valami partidrogot az italodba (ha ilyen zsarolásosdit képesek voltak kieszelni, nem csodálnám, ha az egészet előre megrendezték volna). Mindenesetre legyen neked örök tanulság: mindig vigyázz magadra, és igyekezd kerülni az olyan helyzeteket, amiből később hátrányod származhat, vagy amit mások felhasználhatnak ellened.
2011. okt. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

De ezek a képek durvák...nagyok :S

Azért nem akarom,hogy meglássák a képeket,mert akkor csalódnának bennem.

2011. okt. 16. 19:15
 7/36 anonim ***** válasza:
89%
Ruha nélküli képek, mi?...
2011. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
97%

Kedvesem errol beszelj a szuleiddel, de akar az igazgatoval is, mivel ez valoban egy zsarolas, es meg nem biztos, hogy nem fogjak felhasznalni ellened, tehat lepj mielott komolyobbra fordulna ez. Ne felj, mert semmi olyan nem tortent, amit szegyellned kellene, hiszen masokkal is megtortenhet hasonlo, s nem beszelve arrol, hogy elkepzelheto, hogy ezek a lanyok direkkt itattak le, vagy belekevertek valamit az italodba, tehat ezt igy terveztek mar meg, ezert neked kell most erosnek lenned. Ne felj, mivel a szuleidnek igy elmeseled, mint ahogyan itt leirtad, es hidd el, hogy melletted fognak allni, es segitenek neked abban, hogy a lanyokat leallitsak. Ezek a lanyok meg gyermekek, a szuleid viszont mar tapasztalt es felnott emberek, tehat intezkedni fognak, de varj, hogy a lanyokat idoben letudjak allitani!

Fel a fejjel, es legy bator!

2011. okt. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
fel tudod idézni mit ittál? a szüleid tudják, h ott voltál a buliban?
2011. okt. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Remélem a "barátnőid" is betöltötték a 14-et, mert akkor büntethetők. A zsarolás bűncselekmény, és az is, ha az engedélyed nélkül kompromittáló képeket hoznak nyilvánosságra.


Először próbálj bizonyítékot szerezni a zsarolásra. Aztán mondd meg a lányoknak, hogy álljanak le, ha nem akarnak rendőrségi ügyet. Ha oda jut a dolog, garantáltan nem veszik fel őket. Ha mégis folytatják, szólj a szüleidnek. Lehet, hogy a buliról be kell számolnod a szüleidnek.

2011. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!