Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert utanzok ebben az ertelem...

Miert utanzok ebben az ertelemben?

Figyelt kérdés

Elore le szeretnem szogezni hogy kerdesemnek ezt lattam mint jo kategoria, mar amennyiben megmagyarazhato valami csaladi kapcsolati pszichologiaval.

En jomagam is pszichologiat tanulok, 18 eves lany vagyok. Magamrol ugy hiszem egeszsegesen kialakult egy onkepem, okosnak is tartanak, elegedett is vagyok azokkal a dolgokkal amiket kepviselek,es vannak celjaim is.. megis azon kapom magam, hogy kulsoleg hajlamos vagyok masok stilusabol meriteni, es ugy oltozni ahogy egy adott szemely akinek megtetszik a stilusa. A helyzet annyiban kulonbozik egy szimpla inspiraciotol, hogy kifejezetten 1-2 szemely van akivel tudok azonosulni es igyekszem hasonloan mutatkozni kulsoseg teren. Koze van ennek esetleg ahhoz hogy ne lennek elegedett magammal kulsoleg, vagy van ennek valami csaladra es gyerekkorra visszavetitheto magyarazata?



2020. ápr. 9. 00:20
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki követ valami stílust. Divatirányzatok, etc. Nem hiszem, hogy nem lennél magaddal megelégedve, max nincs saját elképzelésed és másokat próbálsz másolni. Ezzel nincs gond.
2020. ápr. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek a példakép és a modellkövetés kulcsszó jutott eszebe, keress rá a pszichológia kapcsán. Sok hasznosat fogsz találni. A szocializáció része, nem egyedi családi/gyermekkori sajátosság. Ezen mindenki átmegy, ebből alakul majd ki később a saját, egyéni ízlésed. Valószínűleg ezeknek a személyeknek egyébként tulajdonságai is szimpatikusak, s ezért is vonzódsz az általuk képviselt külsőre. Tudat alatt kicsit szeretnél olyan lenni, mint ő.. kicsit a bőrébe bújni. Ennél mélyebb mögöttes tartam szerintem nincs, ez egy természetes dolog. Ez egy korszak, majd lecseng, de segít megtalálni önmagad, folyamatosan formálódsz, alakul a személyiséged stb. Az önképed rendben, de attól még ez egy kíváncsi korszak, tele hévvel. Elnyomni nem kell, úgyis érzed, hogy mennyire normális, amiket csinálsz. Mindenki szeretne hasonlítani valakire, mindenkinek van egy példaképe ebben az időszakban (sokan egy-egy hírességet majmolnak stb.), mert ez ad iránymutatást, hogy hogy érdemes öltözni, cselekedni, stb., hogy olyan legyen mint ő, s ezáltal olyan reakciókat váltson ki a környezetéből, mint az az illető, akire hasonlítani szeretne. A környezete pedig észreveszi, hogy melyik vonalat képviseli (pl. stílusjegyek, márkák, rocker vagy alternatív stb..) és segíti a kapcsolatok kialakításában az embereket, hogy ki a hasonló, kivel érdemes kapcsolatot kialakítani (barátság, szerelem, jajh.. :D ) Szóval a szimpátia kialakításához az ember felveszi mások tulajdonságát, akire hasonlítani szeretne, s ezzel elnyeri azok figyelmét, akiét fel szeretné kelteni. Ha ez nem is ennyire tudatos, de a mélyén ez
2020. ápr. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Még az "útkeresés" fázisában vagy. 20-22évesen már ki lesz forrva az egyéni stílusod. Addig meg próbálkozz bátran.
2020. ápr. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom hogy ennyire okos es jol kifejtett valaszokat kaptam, ment a zold!
2020. ápr. 9. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!