Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem ellopta az arany...

A férjem ellopta az arany ékszereimet, amit még a szüleim vettek nekem. Azóta nem vagyunk együtt, nemsokára lejárnak és nem tudok mit tenni. Feljelenthetem? Fognak valamit csinálni? Megvannak az ékszerek papírjaik és képek is vannak róluk.

Figyelt kérdés
A rendőrség elveheti a zálogháztól? Itt csak az a bibi hogy a férjem tette, félek nem is foglalkoznának vele.
2010. júl. 28. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Ha hivatalosan a férjed, akkor az övéi is voltak az ékszerek, nem fognak tenni semmit :((((
2010. júl. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti, kiverném belőle, és addig nem hagynám békén, amíg akár a föld alól is összekaparva rá a pénzt ki nem veszi őket... Mást nem lehet csinálni, a rendőrség semmit nem fog :(
2010. júl. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
A zálogháztól csak pénz ellenében jutsz hozzá. Én vásárolok fel ékszert. Velem is megtörtént ugyanez az eset, csak annyi különbséggel, hogy az anyjától "lopta el" a gyerek. Mondtam nekik, hogy normális családban ez nem fordul elő és kapják be. A rendőr se fog ezzel semmit kezdeni. Ha fontosak a sz@rjaid váltsd ki és pereld be polgári úton a férjedet.
2010. júl. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Akkor sem csinálnaksemmit ha azok még a házasságkötés elött lettek vásárolva?


Más: Ha ő ilyen mocskos aljas volt én is az leszek vele. Mi itt anyuméknál éltünk, innen tüntek el. És ha a rendőrségen úgy lesz beadva hogy anyukámé voltak és nem az enyémek, tőle lopta el? Akkor sem csinálak semmit? Nem akarom hogy elvesszenek, én nem tudom kiváltani, Őt meg nem is érdeklik.

2010. júl. 28. 22:49
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ugyanebben a helyzetben voltam, sajnos buktam :(
2010. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Akkor lett volna aljas, ha eladja egy ékszerboltba. Akkor esélyed sem lenne visszakapni. Így legalább, ha összeszeded az árát kiválthatod. Meg is lehet hosszabbítani a zálogidőt. Nem fogsz semmire menni a feljelentéssel, sem a perrel. Az ékszernek és a pénznek nincs szaga szerencsére. A zálogcímkén az sincs leírva, hogy ki adta be. Mondhatja, hogy te küldted és nálad van a pénz. Szegény felvásárlót sajnálom, hogy ez a mónikashowkat, meg egyéb cirkuszokat el kell viselni.
2010. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A szuleidnek kellene feljelenteni, hiszen ok vettek, es az o hazukbol tunt el. Aljas huzas volt tole, de a feljelentes nem aljas, mert csak vissza akarod kapni, ami a tied jogosan.

Amugy a zaloghazban mar kerdezted, hogy mit tehetsz most?

2010. júl. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
tegyél nyugodtan feljelentést, a férjednek semmi joga nem volt az ékszereidhez, még akkor sem, ha a házasság alatt kaptad a szüleidtől....különvagyonnak számít és a férjed az engedélyed nélkül vitte el és adta el, a jog melletted ál, a zálogház meg perli majd a férjedet
2010. júl. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
*áll
2010. júl. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

NEM IGAZ, HOGY AZ ÉKSZEREID A FÉRJEDÉ IS VOLTAK. Akkor meg főleg nem, ha házasság előtt kaptad őket. A magánvagyon házassággal sem lesz közös, 15 év után is csak a szokásos mértékű, napi életvitelt szolgáló tárgyak lesznek azok.

Tehát: lakás nem lesz közös, porszívó igen, ékszer NEM.


Én feljelenteném.

2010. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!