Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tetszik a párom édesapjána...

Nem tetszik a párom édesapjának, hogy együtt vagyok a fiával, mert az én családom nem gazdag. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Konkrétan nem tudom, de ezt beszélik a városban,párom azt mondja nincs velem semmi baja,de miért mondanák az emberek? Ha találkozunk van mikor úgy tesz,mint aki észre se vett és nem köszön. Ha elmegyek hozzájuk úgy kezel,mintha nem is léteznék,nagy ritkán kérdez 1-2 dolgot és ennyi.

Engem nagyon zavar,mert még ilyen nem fordult elő velem,hogy ennyire ne kedveljenek. Azt beszélik az a problémája,hogy az én családom nem olyan anyagi helyzetben van mint ők. Nekünk is megvan mindenünk,amire szükségünk van,de nincs több milliónk,milliárdunk félre téve. Úgy érzi,hogy az ő fiához jobb nő illene. Soha nem kértem a páromtól semmire pénzt, nem is szokott nekem vásárolni semmit. Szóval igazán nem értem.

De nekem ez szörnyű,hogy így érez.:S Mindenki mással jó kapcsolatom,csak az édesapja ilyen. Szerintetek változni fog a helyzet? Már 2 éves kapcsolatról van szó...


2011. okt. 24. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Biztosan fog változni a helyzet, mert a változás a világegyetem egyik alap tulajdonsága. Csakhogy a változás olykor nagyon lassú a szemlélő számára. Ezért jobb, ha elfogadod a mostani helyzetet. Ez rajtad áll, megteheted, könnyebb lesz tőle neked. Ha pedig kedvező fordulat áll be (mondjuk az első unoka megszületésekor), ugyanúgy örülhetsz neki, mintha egészen odáig végig elégedetlenkedtél volna.
2011. okt. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van olyan makacs, mint az én édesanyám, akkor nem hiszem.

Nálunk anyum utálta az aktuális pasimat. Kicsivel több mint három évig voltunk együtt, de anyum nem kedvelte (flegmának és hülyének tartotta - amiben igaza is volt -). Hiába múltam már el rég 18, beleszólt, hogy utálja, látni sem bírja, és hogy hozzánk többet nem jön.Nem is jött... viszont azt sem akarta hogy én menjek hozzá. A három év alatt nagyon sokat veszekedtem emiatt anyummal, csak akkor állt újra szóba velem, miután kidobtam a srácot.

Nem hiszem, hogy nagyon meg tudod változtatni a véleményét. Esetleg akkor, ha te kezdeményezel vele beszélgetést és lehetőséget adsz neki, hogy jobban megismerjen. Hiszen ha te állsz le beszélni vele, akkor nem lehet akkora bunkó, hogy ne válaszoljon. :)

Ha még ezek után is ugyanaz a véleménye rólad, akkor veszett fejsze nyele. Idővel (bármennyire is erős a kapcsolat) megmérezi a kapcsolatotokat. Kilátástalanná teszi.. :S

2011. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a helyzet 6 éve. Semmi, de semmi nem változott, legalábbis pozitív irányba. Pedig már unoka is van, akit imádnak, de velem egyre inkább megy a rosszindulat. Én konkrétan beveszem a le.szarom tablettát, és kész. Ha néha kiakadok, akkor jól kibeszélem anyukámmal a témát. (jó, őszintén, olyankor szidom őket anyámnak, mint a bokrot) Ez kb évente 1-2-szer van nagyjából. Persze nem a párom előtt szidom őket.

Férjem milliószor próbált velük beszélni, hogy ne csinálják, akkor meg az volt, hogy én szétbomlasztom az ő családjukat. Szóval, inkább nem megyek feléjük, csak ha nagyon muszáj, azt a pár órát meg kibírom valahogy... :D

2011. okt. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Nálam is ez a helyzet.. már 5 éve..

Nincsenek millióim sem 5db családi házam, csak 1 lakásom..

Lenéznek.. pedig dolgozom éjjel nappal, van egy műszaki diplomám, de ezeknek semmi nem jó..


Mi nem foglalkozunk velük már külön élünk a párommal.

de ez nagyon bosszantó tud lenni!


Az én szüleim támogatnak mindenben (pedig nem tehetősek)nagyon aranyosak.. másik fél meg csak azt várná hogy dolgozzunk nekik ingyen, vakulásig.. úgy hogy közben elmondanak mindennek..


Mindennek van határa, jönnek ők még hozzánk nem most majd 20 év múlva.. akkor majd fordul a kocka..


Ha kitartasz a párod mellett és ő is melletted akkor minden jól fog alakulni!

Nehéz lesz de megéri :)

Kitartást!!

2011. okt. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
sztem sehogy hagyd a fenebe es kesz ! szeretitek 1mast ? ha igen akkor kit erdekelnek a szulok ? allj ki magadert !
2012. jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Így 9 év után mitörtént mik a tapasztalatok?
2020. dec. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9 év tapasztalata alapján: végletekig elmentek a párom szülei. jött a gyerkőc semmi nem változott sőt rosszabb lett! Betelt a pohár megszakítottunk minden kapcsolatot! Azóta boldogok vagyunk!
2021. jan. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!