Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért tanácsolja itt mindenki...

Mért tanácsolja itt mindenki hogy költözzön el a másik ha elmúlt 18? Mért tekintik élősködésnek azt hogy fősulira jár? Náluk a szülői felelősség 18 évig tart? Szerintük mindenki megteheti?

Figyelt kérdés
Konkrétan nem magamról van szó mert én már rég elmúltam 18 és külön családom van meg hasonlók de engem annyira zavar h mást nem lehet itt látni csak annyit h költözz el,keress munkát.Mintha az olyan könnyű lenne a mai helyzetben...Nem gondolják ezek a válaszolók h ez 1 kicsit szürreális?A másik h az anyának nem kötelessége 18 éves kora után eltartani az illetőt.Ez így van de ha jól belegondolunk nem 18 évre szültünk gyereket.És amíg tanul igen is h segítsem.És pl sokan vannak év vesztesek akik 19 évesen fejezik be a középsulit.Ők hagyják ott a sulit és menjen dolgozni?Nem értem mért nem lehet normális válaszokat adni csak azt h költözz...Ez senkinek sem segítség mert vszinű ha tehetné már megtette volna...
2010. júl. 29. 10:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezt általában azoknak tanácsolják, akik nem jönnek ki jól a családjukkal. És ha így van, akkor tényleg ez a legjobb megoldás, sokan vannak úgy, hogy ahogy elköltöznek a szülőktől, máris jobb lesz közöttük a viszony. Ha máshogy nem tudják megoldani a problémákat, akkor ez egy jó megoldás lehet rá, és mivel az illető már jogilag felnőtt, így meg is teheti.
2010. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen neked is igazad van, de azokat a válaszokat azok kapják, akik azt írják, hogy anyám ilyen bunkó, meg a palimat nem engedi ideköltözni, meg nem nézi jó szemmel, ha csavargok éjjel-nappal, és nem lát el több 10000.-ft-al havonta stb.Na ha ez a gond akkor igenis költözzön, ha nem tud alkalmazkodni.
2010. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%
Jóltetted, hogy írtad, hogy nem magadról beszélsz, mert írnak szülők az ilyenekre olyat, hogy besírsz. Én is elmúltam már nyolc évvel tizennyolc, és hát sajnos ez megy. Tudod, amíg az van, hogy "aki dolgozni akar az talál munkát" típusú szemlélet addig nincs más változás, tehát hiába akarnál te szakmádba keresgélni, ha ha akarod, ha nem helyezkedj elfele, mert már nem kötelesek rád keresni. Már pár ilyen kérdés volt amúgy megfogalmazva, ez egy örök dilemma lesz mindig is. Hüle a világ, hiába is írják itt okos szülők, legyenek már ebbe a világba munkakeresők és akkor meglátjuk.
2010. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Jó persze ez teljesen így van második azt megértem h mért kapják ők ezt de vannak akik valós problémát írnak le és mivel nem tud elköltözni ide ír hátha tud tanácsot adni de nekik mért nem tudunk 1 frappáns tanácsot adni ahelyett h költözz el?
2010. júl. 29. 10:35
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem is azoknak tanácsolják ezt,akik úgymond normális családban élnek normális felelősségteljes szülőkkel.Én is úgy gondolom,hogy addig tartom el vagy segítem a gyerekeimet,ameddig arra szükségük van,illetve amíg erőnkből telik.De,ha rossz helyzetbe vagyunk,akkor azt a gyerekeknek is meg kell érteni,és lehet,hogy fősuli mellett dolgozniuk kell ha jobban szeretnének élni,meg persze ha lehetőség van rá.Ezt nem tartom egyébként rossznak,pártolom a diák munkát.Viszont vannak családok,ahol a gyerek nyűg a szülőknek sajnos,mert olyan életmódot folytatnak,semmi felelősség érzetük felé,sőt talán nem is szeretik a gyerekeiket.Sokan írják,hogy egy pokol az életük a szülői házban.Most szerinted az ilyen fiataloknak mit lehetnek mást tanácsolni,mint szabadulni onnan mielőbb?Pláne ha nagykorú már.Akkor senki nem köteles gondoskodni róla,ha a szüleinek meg nincs lelkiismeretük szeretet bennük a gyerekük felé,azon senki nem tud változtatni.Az ilyen fiatal kénytelen korán a saját lábára állni.Az csak sajnálatos,hogy tényleg nagyon nehéz munkát találni,és albérletbe élni.Az én férjemnek pedagógus szülei vannak,az úgynevezett elit körhöz tartoznak,mégis még az első diplomáját is munka mellett szerezte,saját magát eltartotta.Ez van,nem kényszeríthette arra őket,amit ők nem akartak megtenni,hogy eltartsák,mint pl a lányukat 26 éves koráig.

Nem volt választása,mint ahogy sokaknak nincsen.Ha fenn akar maradni küzd,jobbat nem tud.Én sajnálom az ilyen fiatalokat,a saját gyerekeinkkel sosem tennénk ezt ha lehet,de nincs mindenki jó helyzetben,sőt van ahol nem is a szülők hibája,mert segítenének Ők,ha telne rá.

De nem tartom élősködésnek,ahol megkönnyítik a gyerekek életét a szülők,persze sok múlik azon,hogy milyen a gyerek,mennyire tudja értékelni,milyen hatással van ez rá.Mert van akinek az tesz jót,ha magának kell megküzdeni a dolgaiért már korán,csak úgy tudja értékelni.

2010. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
igazad van, meg mikor igent írnak meg nem-et, azt sem tudja az ember, hogy az előző véleményére írja, vagy nekem az írónak. :P Amúgy ez az elköltözés is, áh amúgy családtól is függ ki milyen, meg minden helyzet egyedi lehet, de amúgy az sem jobb, ha nem akarnak elengedni, azt akarják, hogy ott lakj a családoddal is, akkor meg magánélet nuku. én azt mondom, ha minden szülő életében egy kicsit foglalkozna pszichológiával is, ami tudom lehetetlen, lehet néha másképp fogalmaznának. Mert lehet ami neki természetes hogy kimondja, máskéépen csapódik le a gyerekben.
2010. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Inkább költözzön el,mint hogy rövid útn megöljék az alkoholista szülők,vagy lelki nyomorék legyen.
2010. júl. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%
igaz az utolsó előtti hozzászólóé is az első lapon, de akkor legalább ha már elköltöztem pl én is, nincs sajnos munkám, akkor legalább ne mondjon már véleményt az anyám, ha sajnos nincs melóm. eljöttem otthonról? El! Kérek egy fillért is tőlük? Nem! Akkor hagyjon már lógva engem a fenébe.
2010. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%

Ilyen válaszokat csak azok kapnak, akik azt hiszik, 18 évesen bármihez van joguk (lebunkózni és kihasználni a szüleiket), kötelezettségeik viszont nincsenek.

Nyilvánvaló, hogy nem tud elköltözni, mert képtelen magát eltartani, azért kapja ezt a választ, hogy gondolkozzon el, hogy ha a maga ura lenne, akkor mennyivel nehezebb lenne az élete, mert magának kéne gondoskodnia magáról.

Jön, és panaszkodik, hogy be kell szállnia a rezsibe. Szerintem ez normális, mert ha beszáll és kifizeti a saját részét, még mindig jobb dolga van, mintha albérletben mindent maga fizet. Senkinek nem adják ingyen a kaját, a ruhát, a gázt, a vizet. Dolgozzon meg érte VAGY ha erre képtelen (nem hajlandó), akkor becsülje meg, amit kap, ne elégedetlenkedjen.


Nekem az se elfogadható kifogás, hogy de ő főiskolás, mert nem minden haverok, buli, Fanta, én is dolgoztam nappali tagozat mellett, meg lehet csinálni. Ha meg valakinek nincs kedve hozzá, akkor viselkedjen úgy, mint egy "iskolás", és húzza meg magát, de nem ő akarja megmondani a tutit azoknak, akik eltartják.


Igaz, a gyereket nem 18 évre szüljük, de nem is azért, hogy életünk végéig élősködjön rajtunk. (Igen, a szülő segítsen, amennyire tud, az enyémek is segítenek, de én soha nem élek vissza ezzel.)

2010. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%

Sok főiskolás ismerősöm van,akiket a szüleik tartanak el.

Ezzel tisztában vannak,hálásak a szülőknak,tisztába vannak,hogy a jogaik mellett még több a kötelességük.Ők azok,akik komolyan veszik a tanulást,nem büfészakra járnak,nem 20 évesen iratkoznak be,mert addig büdös a munka.Náluk nincs gond.

Aztán vannak olyan ismerőseim,hogy főiskolások,de mellette dolgoznak(vagy munka mellett főiskolások levelezőn),náluk sincs gond.

Aztán vannak azok,akik be vannak iratkozva valahova,siralmasak az eredményeik,otthon minimális amit csinálnak,mindig arra hivatkoznak,hogy ők"tanulnak".Nyári munka persze alma,mert "nem azért tanulnak",ők csak a végzettségüknek megfelelő munkát hajlandók elfogadni(na ők az örök élősködők)Persze mindezmllé irreális kivánságok,amiket a szülők anyagilag legtöbbször nem bírnak teljesíteni,a tisztelet teljes hiánya stb....Általánban náluk a gond.Ha azt nézed többszázezer főiskolás van,itt pedig kb páran"panaszkodnak",akkor nem olyan rossz a helyzet.Ugye az is érdekes,hogy ezek "érnek" rá panaszkodni...

2010. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!