Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom már otthon, mit...

Nem bírom már otthon, mit tehetnék? 25/N

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, még otthon élek.

A gyerekkorom nem volt könnyű, most nem fejtegetném, a lényeg, hogy anyukám miatt 12 éves korom óta pánikbeteg vagyok. Ez odáig fajult, hogy gimi után 3 évet otthon maradtam(se nem dolgoztam, se nem tanultam). Tudom, nincs mentség rá, de a túlélésért küzdöttem lelkileg. Felkeltem reggel, és egész napos szorongásom volt, hánytam, olyan volt, mintha nem ebben a világban élnék, alapvető dolgokat nem tudtam megtenni, nem bírtam kimenni az utcára, remegtem, majdnem elájultam, stb. Jártam orvoshoz, gyógyszert is szedtem, mert különben nem tudtam aludni. Egyszóval brutál volt úgy éreztem magamat, mint aki bolond.


Aztán elkezdtem az egyetemet, és rájöttem, hogy ez nem mehet így tovább. Elhagytam a gyógyszert, kitűnő tanuló vagyok, idén végzek. Már tudok közlekedni Pesten, nincsenek rohamaim csak néha, egyszóval talpra álltam.


Viszont a helyzet a következő: beütött a karantén, Apukám és bátyám vannak itthon. Bátyámról tudni kell, hogy szellemileg beteg, mármint dolgozik, meg normálisan beszél, de dührohamai vannak, semmiért nem lehet neki szólni. Oda teszi a mosatlant, hogy mossam el, a kedvenc elfoglaltsága, hogy beáll az ajtóba, és bámul engem, a lépcsőn olyan erővel ROHAN, hogy dübörög az egész ház, egyszóval elég ijesztő. Apukámat imádom, tényleg, ő támogat mindenhogy, ő segített ki a pánikbetegségből...de! Olyan, mint egy nagy gyerek. Elé kell tennem reggel a narancslevet, tálalom az ebédet, vacsorát, elé kell tennem a vitaminokat, mindent elé kell tennem, mert magától nem szól, hogy szüksége lenne-e valamire. Pl. ha nem teszem elé a narancslevet reggelente vagy a vitaminokat, akkor nem iszik/nem szedi be. Pedig egy intelligens, tanult ember, csak ezt szereti.


Egyszóval kezdek bekattanni és pánikos lenni megint. Hálás vagyok a családomnak, meg minden, de úgy érzem nem tudok felnőni a családban és nincs nyugtom. Egyetem mellett azért nem dolgoztam, mert rohadt nehéz szakra járok, 14-15 órám is volt egy félévben, ami brutál szerintem.


Most szeptembertől már a lábamra akarok állni(ha a vírusos helyzet engedi), de addig hogy bírjam ki? Idén államvizsgázom, mármint most júniusban, de a családi körülményektől nagyon nehezen tudok tanulni, egyszerűen szorongok itthon. Pl ma is ültem, olvastam valamit a telómon, és arra lettem figyelmes, hogy a bátyám állt az ajtóban és bámult engem. Amikor észre veszem meg elkezd nevetni és elmegy. Rohadtul sírnom kell minden nap.


2020. máj. 19. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Legyen a szemed előtt az, hogy már csak kis idő es más életed lesz nemsokára. Frusztráló lehet a helyzet, de nekem ilyenkor mindig az segít, hogy eltervezem, elképzelem amit szeretnék, pontról pontra, es ettől mindig jókedvem lesz, es meg is valósul, mert nagyon akarom es küzdök érte. Tervezgess es tarts ki! 😊
2020. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
tudom, h pánikbetegség meg minden, de nézegesd az állásokat. Sose tudhatod, mikor látsz vmi olyat, ami megfelel. Sokan vagyunk hasonló helyzetben, lakhatásilag :T
2020. máj. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A vizsga mindenek előtt, a betegséged előtt is! Mindjárt a célba érsz, ne hagyd, hogy bármi is eltántorítson. Mond meg nekik, hogy ez most élet-halál kérdéseken kívűl a legfontosabb neked, becsukod az ajtót, és tényleg tanulsz. Bizonyára túl vagy jó néhány vizsgaidőszakon, úgyhogy tudod mi a dörgés. Menni fog! Ne arra gondolj milyen rossz most, csak a fényes jövődre! A jelen amúgy is gyorsan elillan. Hajrá! Tedd oda magad!!!
2020. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Zárd be az ajtód. És akkor a bátyád nem les.

Apád meg nem lehet annyira életképtelen, hogy nem tud magának megkenni egy kenyeret....

Mellesleg a férfiak ilyenek. Elvárják, hogy ki legyenek szolgálva. Nem tudom, ha megtagadod tőle, mi lesz? Földhöz veri magát, és bömböl, mint egy kölyök? Ugyan már...

Mást nem tudsz tenni, minthogy bezárod az ajtót, és csak akkor mész ki, ha muszáj.

2020. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szomorú, ezt olvasni.
2020. máj. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%

Albiban nem gondolkodtál, vagy koleszban?

Mondanám, hogy van egy szabad ágyam, de a barátnőm kicsit féltékeny típus :D


Sajnos más megoldás nincs, mint a kivárás és menekülés. Szomorú olvasni, valóban. Ma már nem is az első ilyen szomorú családi dráma amit olvasok itt.

2020. máj. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nálatok akkor ez genetika. Idegrendszeri probléma, nálad is kijött és a testvérednél is. Szedjél magas dózisban szerves magnéziumot és összetett magas dózisu vitaminokat. Majd vizsgázz le és menj el otthonról. Remélem a szerelem a nyáron Rád talál, az sokat segítene. Ha elhagyod a komfortzónádat bármilyen téren akkor az életedben is változás lesz, amig ugyanabban a mederben vagy állóvizben evezel. Zárd be a szobaajtódat ha tudod.:)
2020. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!