Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálok otthon lenni, nem...

Utálok otthon lenni, nem bírom ki a szüleimmel. Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

Csak most költöztem ki a koliból, durván egy hete vagyok itthon és már most azt érzem, hogy meghülyülök. Egyszerűen nem bírom a szüleimmel, mert borzalmas hangulat van itthon. Állandóan veszekednek minden baromságon, egy jó szavuk nincsen egymáshoz és velem sem foglalkozik egyikőjük sem. Folyton megy köztük a veszekedés, hogy ki mit csinált, ki mit nem csinált, ki hogyan néz ki, ki mit mondott vagy jobb esetben hozzá sem szólnak egymáshoz. Apám munka után befekszik a tv elé és estig ott is marad. Anyám pedig elmegy vásárolni, telefonját nyomkodja vagy főz, takarít. Közben mindkettő nekem panaszkodik a másikról és mindkettőnek igaza is van, de nekem már ebből is elegem van. Apám azt sérelmezi, hogy anyám nem tud vele normálisan viselkedni, csak lecseszi és kiabál, soha meg sem hallgatja, semmiben sem segít neki. Anyám pedig arra panaszkodik, hogy apám milyen lusta, nem csinál semmit, nem segít neki semmiben és sza*ik mindenre, meg nem megy sehová, nem akar csinálni semmit, meghízott meg még mit tudjam én, hogy miket szokott mondogatni. Ezt hallgatom állandóan, közben velem pedig ugyanúgy nem foglalkozik egyikük sem. Max. illendőségből megkérdezték, hogy mi volt a vizsgáimmal, de azt már nem hallgatták meg, hogy mit válaszoltam a kérdésükre. Nem tudok velük kezdeni semmit, nem tudok velük beszélgetni semmiről sem. Sőt, tulajdonképpen tök nyomott vagyok, lassan már nincs is kedvem semmihez sem ebben a közegben. Viszont ebből is csak veszekedés van, mert anyámat zavarja, hogy én nem csinálok semmit, miért ülök itthon és nem megyek sehova, míg apám pedig ezt helyesli, mert kb. utálja az embereket és a munkán kívül el sem hagyja a házat. Röviden és tömören körülbelül ennyi... Mit mondjak nekik, hogy normálisan viselkedjenek? Nem vagyok már kisgyerek és nem is vagyok hülye, szóval látom én, hogy ez nem egy kapcsolat. Nekem az is tök mindegy, hogy milyen megoldást találnak rá, de ez így nem oké.


(Azt pedig előre szögezzük le, hogy nem, nem tudok elköltözni vagy elmenni sehová sem, ezért kellene itthon megoldani ezt a dolgot.)


2019. jún. 20. 22:04
 1/4 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

Én befizetném a családot (vagy magam főzném meg) egy romantikus vacsorára. Elmondanám, hogyan érzek velük szemben, mire lenne szükségem érzelmileg tőlük, és hogyan bem értik meg egymást és teszik tönkre egymást. És oldják meg vagy váljanak el.

Keresnék munkát, aztán augusztusban 1-2 hetet nyaralnék. Van valami 26 alatti európai vonatjegykedvezmény.

2019. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó amit az első ír, de én azzal oldom meg hogy alig vagyok otthon.
2019. jún. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elmosolyodtam. Mintha en irtam volna az egeszet. 😊 haat en mar 23 eves vagyok...viszont ha a gyerekkoromra gondolok csak ez ugrik be a vita meg a panaszkodas. Ki is mentem kulfoldre ahogy vegeztem a sulival. Neha ugye hazalatogatok mint pl most..de az elsonap megszenteltek azzal hogy a kocsiba elkezdtek ahogy beultem 3 perc se telt el mar harcoltak. Uncsi..igen az. Viszont valaki szeret igy elni..mint az en szuleim is sajnos, lehet a te szuleid is igy "szeretik" egymast. 😊😀

Amugy meg mozdulj ki en is azt javaslom 😊

2019. jún. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett?:)
2022. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!