Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Haza Magyarhonba...

Mit tennétek? Haza Magyarhonba a semmibe vagy maradni itt a semmibe Hollandiába?

Figyelt kérdés
Röviden és tömören, elszúrtam. Kijöttem hajóra dolgozni márciusban, a hó közepén felmondtak nekem. Elmentem, de maradtam Hollandiában. A hajón megismerkedtem egy negyvenes marokkói nővel, aki az anyaideálom lett. Sajnos mivel nem EU-s és nincs visája csak németbe, így itt Hollandba nem tud munkát vállalni, tilos neki. Nekem van adószámom. Kihoztam a hajóról, egy magyar - holland családi cég megígérte, hogy segít nekünk/neki. Sajnos nem kaphatott BSN számot, nekem pedig a harmadik napig tartott a munkavállalásom a kedves cigány - magyar kollégák fröcsögése miatt, nekem nincsen jogsim, neki igen, de vezeti 8 éve nem vezetett, olyan volt mint, aki most tanulja, így el kellett hagynunk a szállást (ami egy industrial center kellős közepében egy raktár felett kialakított kis apartman volt) Haragudott rám, hogy a kényelmes hajóról ilyen helyzetbe csöppent. Igaza is volt. Most viszont minden rendben lehetne. Találtam egy magyar tulaj által egy jól frekventált városban lakást. Kettőnknek nagyon olcsó a vírus miatt is. Sajnos feléltem a tartalékaimat, sokat költöttem rá és magamra is. Ő Június egyel elhagyná az országot a holland - francia barátjával Franciaországba menne illegálisan. Marokkóban van egy tízéves kislánya és a családja, a haldokó apja, de a prioritása mégis a fianceéja. Ma nagyon csúnyán összevesztünk, mivel én fizettem ki az illegális albérletünket (valós tulaj haldoklik, egy jó barátjától - 50-es nő béreljük, regisztrálni nem lehet emiatt)tőle pedig kaptam párszáz eurót és megvádolt lopással, teljesen kifordult magából. Elfelejtette, hogy mióta kijött a hajóról minden költséget én fedeztem. Amit azzal a párszázzal visszaadott, amit a testvére küldött neki. De, ennek ellenére ő vissza akarja tőlem venni, ordenáré módon viselkedett emiatt. Letagadta, hogy én valaha is a javát akartam volna. Sajnos hiába próbáltam emberien megbeszélni vele, hogy mi történt a mai nap alatt, mikor csak a Primarkba mentünk a kevésből valamennyi ruhát venni és amiatt akadt ki, hogy én az utcán egy padon kezdtem el enni a turkish doneremet. Otthagyott, visszament egyedül a lakásba nulla helyismerettel, ahol elmondta a marokkói holland lakótársnőnknek, aki pár nap múlva elköltözik, hiszen két hónapja nem fizetett, hogy én mekkora gypsy vagyok és mennyire nem egyezik az életstílusunk. Visszamentem én is, megkérdeztem mikor jön érte a fianceéja és csempészi Franciaországba, mert így ahogyan viselkedik együttélni lehetetlenség. Ekkor mindkettő nekem esett, hogy semmi jogom nálam idősebbet kérdezni magánjellegű dologról. Hívtam a tulajt, akinek elmodtam, hogy elegem van, leveszem a kezem az "anyámról" van egy munkahely szállással, ahova mehetnék még a héten. Elmeséltem miből alakult ki a vita, de nem akar elengedi. Ha elmegyek a nőnek, aki velem jött, mennie kell. Igen ám, de én már torkig vagyok azzal a stílussal, amit a nő megenged magának velem szemben, mert "csak" egy húszéves tini vagyok. Fáj, hogy ennyire félreismertem és fáj, hogy iyen hülye voltam. Csak hibáztatni tudom magam. Millió vele közös munka jelentkezést küldtem be e-mailon. Millószor vettem neki, amit megkívánt. Csak az anyai szeretetért. A sajátom sose szeretett, sokadjára dobott ki. Habár mióta kint vagyok Hollandiában már a rendőrséggel kerestettett, hogy menjek haza. Mit tehtenék? Annyira elvesztem, mint még soha. Nem akarom sorsára hagyni a negyvenes marokkói barátnőmet, de már nem tudok semmi pozitív kimenetelt. Mintha én lennék a legnagyobb szemét számára, mert segíteni akarok neki. Most is. Hiába játsza a ripacs hercegnőt, akiek a fianceéja a fenekét is kitörli és a vállán hordozza, mert ő nő és a kultúrájukban a nőknek nem kell dolgozni, a pasi megad mindent, csak nevelje a gyereket. Elfogadtam a nézetét. De ő engem sose fog. Most démonizál, mert ha elmegyek mennie kell, hiszen én fizettem, nem ő. De megtudnám oldani, hogy maradhasson június egyig. Csakhogy utána megint (mert már egyszer megtörtént) bannolni fogják Franciából és vagy Amsterdamba küldik vissza újra vagy az egész EU-ból tiltják a szabályok kijátszása miatt. A marokkó nagykövetség haza tudná menekíteni, de ő tagadja. Viszont én mellette nem tudok már élni. Annyi fájdalmat okozott, hogy leírni sem lehet, annyira megalázó a helyzet. Talán vissza kellene mennem Magyarhonba. Mindig is utáltam, de most olyannyira egyedül vagyok, egy ha szabad így fogalmaznom hátráltató tényezővel együtt, hogy ennél még a múltammal való szembenézés is jobb lehet. Ti mit tennétek? Várnátok összeszorított fogakkal, míg helyre rázódnak köztetek a dolgok vagy kilépnétek ebből és elfelejtenétek erővel, hogy valaha is ismertétek egymást? Visszamennétek oda, ahonnan kényszerből menekültetek el csak azért, mert ott talán még szerethetnek egy cseppet?

2020. máj. 19. 23:55
A kérdező szavazást indított:
Haza Magyarhonba mindegy mi vár
Maradni és megpróbálni élni itt, Hollandba ebbe a városba
Szállásra menni azon nyomban, hagyni, hogy élvezze a lakást egyedül a nő míg el nem megy
Megpróbálni kibékülni erre a kis időre
Felhívni egy magyar barátomat, aki elvesztette szállását/állását és szólni, hogy ideköltözhet amint elmegy a harmadik fél
43 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Mindegy, hol élsz, mert mindig meg fognak találni azok a nők, akik kihasználnak.
2020. máj. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a helyzet nem fog megjavulni, tök mindegy mennyi energiát tolsz bele.

A saját életét, problémáit, magának teremtette.

Viselkedése alapján, nem is kifejezetten rendes, igazi önsors rontó. A leírásod alapján persze te is élvezed elcseszni az életed, és úgy tenni, hogy csak sodródsz az árral.

De vedd észre, hogy van döntési lehetőséged, és lépj ki ebből az egészből, amíg rosszabb nem lesz, és még megteheted.

Lesz benned üresség, ezzel meg kell bírkóznod, de nem ez a nő jelenti a megoldást. Te adtál neki lehetőséget, nem élt vele, nem fog megváltozni, ne legyél barom.

2020. máj. 20. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehetne lerövidíteni a kisregényt?
2020. máj. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Fiú, vagy lány?

Ez a nő nem anyapótlék, csak te hitted tévesen annak. Egyszerűen kihasznált és most is kihasznál. Minek pazarlod rá az időd? Semmiféle kötelezettséged nincs felé, hagyd ott a fenébe és gyere haza. Nincs semmid és tipikus vesztes vagy, aki nem tud kiállni önmagáért. Mindenki ki fog használni. Hagyd ezt a nőt a francba, más kultúra, más szokások. Rávetítetted a vágyaidat, de az csak a te képzeletedben létezett, ébredj már fel.

2020. máj. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Két hónap alatt oda jutottal, hogy nem beszélsz magyarul? A fiancee magyar megfelelője a jegyes, nőnek vőlegénye, férfinak menyasszonya van, a gypsy pedig cigány.

BSN számhoz, letelepedési engedélyhez inburgeringsexamen kell.

2020. máj. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Mondd meg a nőnek, hogy lelépsz mert nem tudsz többet fizetni, ő dumálja meg a vőlegényével amit akar, te meg gyere haza vagy menj egy másik EUs országba dolgozni.
2020. máj. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közöd a nőhöz, hagyd ott a fenébe! Ott a barátja oldják meg közösen a gondjaikat. Határold el magadat tőlük. Eléggé jól kihasznált téged, vissza élt a helyzettel. Azzal, hogy fiatal vagy, naiv, jó hiszemü, és tapasztalatlan. Ez a nő csak kihasznált, anya pótlék sosem volt, nem is lesz, ezt csak te szeretted volna. Állj ki magadért, keress munkát ott kint,ha már egyszer ki mentél, próbálj meg ott boldogulni. Legyen szállásod, legyen munkád! Ezzel foglalkozz most, másokkal ne foglalkozz! Marokkói kihasználós "barátnőt" felejtsd el. Egy igazi barátnő nem ilyen.
2020. máj. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Haza
2020. máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Szerintem azért te is tudod a kérdésre a választ csak kényelmetlen bevallani.


Nem szégyem hazaköltözni főleg a járvány és a gazdasági válság tükrében.

2020. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, te is tudod, hogy az a nőszemély csak kihasznál.


“így el kellett hagynunk a szállást (ami egy industrial center kellős közepében egy raktár felett kialakított kis apartman volt) Haragudott rám, hogy a kényelmes hajóról ilyen helyzetbe csöppent. Igaza is volt. ”


Súlyos önértékelési zavarban szenvedést, mar miert is volt igaza a marokkói hercegnődnek? Mert nem luxusapartman lett a segge ala tolva?


“Sajnos hiába próbáltam emberien megbeszélni vele, hogy mi történt a mai nap alatt, mikor csak a Primarkba mentünk a kevésből valamennyi ruhát venni és amiatt akadt ki, hogy én az utcán egy padon kezdtem el enni a turkish doneremet. Otthagyott, visszament egyedül a lakásba nulla helyismerettel, ahol elmondta a marokkói holland lakótársnőnknek, aki pár nap múlva elköltözik, hiszen két hónapja nem fizetett, hogy én mekkora gypsy vagyok és mennyire nem egyezik az életstílusunk.”


No erre mar inkab nem is irok semmit.

Az egesz sztoriban csak azt nem ertem, te ki vagy? Hiszen leírtad, hogy vőlegénye van a nőnek. Férfi vagy no vagy?

Neked nem anya pótlék kell, hanem pszichológus!!! Es ez nem gonoszkodas, őszintén mondom, valami baj van a lelkedben es a fejedben ha hagyod, hogy egy kvázi idegen ilyen szinten lábtörlőnek használjon.

2020. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!