Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik gyerekkent kaptak pénzt...

Akik gyerekkent kaptak pénzt a nagyszülöktöl, ti megtarthattátok a pénzt?

Figyelt kérdés

Azt vettetek belole amit akartatok?

Vagy a szuleitek elvettek es felretettek nektek?

Az en szuleim annak idejen evettek tolunk, es soha sem kaptuk vissza.

Az ilyen olyan husvetra, ballagasra stb-re kapott 5-10-20 ezresekre gondolok


2020. máj. 21. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sosem vették el tőlem, azt én kaptam. Mondjuk az tény, hogy nem engedték minden hülyeségre elkölteni. Nálam volt a pénz, de ha valamit akartam belőle venni akkor előtte mindig szóltam nekik. Egyébként az én szüleim így utólag visszanézve, szerintem jól csinálták, hogy arra ösztönöztek, hogy gyűjtsem a pénzt, és mikor összegyűlt egy jelentősebb összeg (értsd kb 40-50 ezer) akkor nyitottak nekem egy gyerekszámlát a bankban.
2020. máj. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Megtarthattuk de főleg még kisebbek voltunk addig nagyon megnézték, hogy mire költhetjük el.

Utána is még idősebben is ha olyant vettem belőle ami szerintük fölösleges akkor szóltak, hogy ne "ilyenekre" pazaroljam el a pénzem.


(annyira pazaroltam, hogy volt olyan nagyobb összeg amit 10 évig őrizgettem)

2020. máj. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig elvették a szülők (mondjuk nekem a max összeg 5000 ft volt), azzal, hogy mit képzelek, szerintük én ingyen eszek, fürdök és használom a villanyt?! Ez van, felnőttem, elköltöztem és megtarthatom a saját fizetésemet természetesen (ettől még sose lettem pazarló).
2020. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszüleimmel egy házban élünk. Én személy szerint mindig oda adtam anyának azt amit mamától kaptam cserébe viszont anyum mindig adott pénzt ha kértem tőle valamire. Persze előtte megbeszéltük mit veszek belőle nehogy valami hülyeségre költsem:)
2020. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megtarthattam, arra költöttem, amire akartam. Szerintem ennyi szabadság már kell egy gyereknek. Később a sajnát kárán úgy is rájön, ha elcseszte felesleges dolgokra.
2020. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. máj. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem, mert tárgyi ajándékokat kaptam (a szüleimmel egyeztettek és ők is vették meg).
2020. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
nyilvan, hiszen en kaptam, nem anyamek. ok meg nem vettek el mert nem voltak raszorulva mas penzere
2020. máj. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettek el soha, barmire kolthettem. Altalaban csak uj ruhat vettem belole, vagy elmekiztuk suli utan, ilyenek.
2020. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha összegyűlt egy nagyobb összeg, mindig elvette anyám. Büdös volt neki a munka, minden pénz neki járt alanyi jogon, hogy aztán tudjon cigit venni. Az 1-2 Ft-osokat megtarthattam.
2020. máj. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!