Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felkértek, hogy keresztanya...

Felkértek, hogy keresztanya legyek. Mi is a dolgom pontosan?

Figyelt kérdés

A gyerek nincs megkeresztelve, én sem vagyok és keresztelő sem lesz.

Sokat foglalkozom a babával, viszek neki játékot, ruhát és gyümölcsöt.


2010. júl. 30. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
nem lehetsz keresztanya ha nem lesz megkeresztelve a gyerek!
2010. júl. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha senki nincs megkeresztelve, akkor a keresztanyaság gondolom ilyen gesztusértékű dolog csak, ugye?

Én keresztanya vagyok (keresztelővel), és én is annyit csinálok, amit te írtál: sokat látogatom, játékot, ezt-azt viszünk, kirándulunk, strandolunk vele.

2010. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
?
2010. júl. 30. 16:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti célja a keresztszülőségnek, hogy a nevelésben aktívan részt vegyen. Ha szülőkkel valami baj történik, a keresztszülő örökli meg a gyerek nevelését. (vallási szempontból. Jogilag nincsen ilyen jelentősége, hacsak egy sor egyéb kérdés nem így rendelkezik.)
2010. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, gesztusértékű a dolog, ahogyan te fogalmaztál.
2010. júl. 30. 16:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Pici még a strandhoz, és az anyja nélkül nincs még el. Így az anyjával közösen csinálunk programokat.
2010. júl. 30. 16:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is gratulalok a megtisztelteteshez!


A keresztanya funkcioja eredetileg az volt, hogyha barmi tortenne a szulokkel a gyerek 18 eves kora elott, akkor a keresztszulok feladata a gyerek felnevelese. Ez azert ma mar szinte soha nem fordul elo. Szerintem a keresztanyanak ott kell lennie a gyerek eletenek fontosabb esemenyeinel: szulinapok, nevnapok, ballagasok, egeszen 18 eves korig, utana ez lazul. Eskuvon is altalaban szoktak szerepet kapni a keresztszulok. Hat szerintem ennyi, de a szuloktol fugg, hogy mennyire kivanjak a keresztszuloket aktivan bevonni a gyerek eletebe. Mi leszogeztuk a felkeresnel, hogy semmit nem varunk el es annyira gondoskodnak a babankrol a keresztszulok, amennyire akarnak.


27/N

2010. júl. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Amit te csinálsz, az nagyon jó..szerintem manapság a keresztanya "dolga" hogy kényeztesse a keresztgyerekét:) Legalább is én nem tudom megállni,hogy ne tegyek eleget minden kérésének
2010. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!