Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Római katolikus keresztelőnél...

Római katolikus keresztelőnél hány keresztszülőt lehet beíratni a könyvbe? Tényleg csak egy keresztapa és keresztanya lehet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

nem csak egyet lehet, lehet akárhány. Csak nem szokás.

(nekem 2 keresztmamám és 3 keresztapám van,de nálunk ez családi szokás.)

2011. jún. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

De hányat szeretnél? Miért nem elég 1 pár?

2011. jún. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A keresztlevélbe, meg az egyházi anyakönyvbe csak egy keresztszülő (keresztanya, és keresztapa) van beleírva. Az hogy hányan állják körbe a gyereket az oltárnál már mindegy.
2011. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A férjemnek és nekem is fiútesónk van. Ne hurrogjatok le, mert meg van az okom, de hosszú leírni, hogy miért nem mondom azt a férjemnek, hogy ok, legyen most az ő tesója és a következőnek lesz az enyém. Egyébként az ő tesója 35, kis vidéki faluban lakik és közel s távol sehol egy lány. Mindenki úgy gondolja, hogy nem is nagyon lesz. Az igaz viszont, hogy ők vallásosabbak. De az én tesómnak már menyasszonya is van, pedig csak 28. Tudom ez sem jelent semmit, mert ha házastársad van, akkor is elválhatsz, de azért mégiscsak jelent valamit.

Na és én erre azt találtam ki, hogy akkor legyen mindenki beleírva a könyvecskébe, a férjem azt mondja, hogy ő úgy tudja, hogy nem lehet annyit, de még a papot nem mertem megkérdezni.

Utolsó: mennyire vagy biztos benne? :(

2011. jún. 28. 09:16
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
nincs meghatározva,hogy mennyit lehet beírni. lehet akár csak egy is (plcsak keresztapa) de lehet 5 is.
2011. jún. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!