Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én macskáim miért kevésbé...

Az én macskáim miért kevésbé fontosabbak, mint az ő kutyái? Meddig tűrjem csendben?

Figyelt kérdés

Unokatesómnak van két farkaskutyája, 40-45 kg mind a kettő és hatalmasak. Nagyon okosak, ez tény és való, de a macskákat ki nem állhatják. Nekem pedig van két cicám... Ők alapvetően benti cicusok, kint nagyon "bénák" (pl. nem tudnak fára mászni, ha megijednek valamitől, akkor sem elszaladnak, hanem lefagynak és várják, hogy értük menjek). De amikor jó az idő, kimennek a teraszra és néha átmennek a szomszéd nénihez is. Tud róluk, nem zavarják egyáltalán, igazából örül is nekik, azt mondja. Egyik szomszédnál sincs kutya körülöttünk, szóval alapvetően nyugis az életük. Viszont az utóbbi 2 hónapban az unokatesóm minden egyes nap itt van... Szakítottak a barátjával, a szülei messzebb élnek és mondja, hogy mennyire egyedül van és unatkozik otthon. Ezért általában reggel lecuccol hozzánk, és itt van este 6-7-ig. Nekem már néha ez is sok, mert én szeretek kicsit egyedül lenni a gondolataimmal, vagy csak úgy lenni csendben, nézni valami limonádé filmet, vagy olvasni stb. Ő meg mindig beszél, csináljuk ezt, csináljuk azt, most főzzünk, menjünk el futni, tornázzunk... Én nem ilyen vagyok, 18 éves korom óta egyedül élek és hozzászoktam ahhoz, hogy megvan a megfelelő "én-időm". De nem baj, azzal nyugtatom magam, hogy majd szeptembertől kezdődik megint az egyetem és újra nyugi lesz. Viszont ami a legjobban zavar, hogy mindig hozza a két kutyát és egyáltalán nincs tekintettel a macskákra. Hogy "majd elszalad, ha odamegy a kutya", meg "jajj semmi bajuk nem lesz, ha kint vannak egész nap". A kutyák alapvetően kint vannak náluk a kertben, de itt ha látják, hogy bejövünk, ők is jönnének. Mivel a nappali úgy van itt, hogy körben végig üveg van és egy hatalmas üvegajtó, kicsit agyvérzést kapok, amikor elkezdik az üveget kapargatni, meg nyálazni összevissza. De ha bejönnek, akkor szaladnának a macskák után, felborítanak mindent, melegük lesz rögtön és mivel szinte minden nap úsznak, megvan az a tipikus kutyaszaguk is. Plusz hála a jó időnek, hullik a szőrük is mindenhova... :) Az unokatesóm nem foglalkozik velük, ha itt vannak, mert hogy ő bízik a kutyákban, de én olyankor 150%-on arra figyelek, hogy hol vannak a macskák, mit csinálnak, el ne kapják őket a kutyák. Ha le is jön valamelyik az emeletről, akkor koordinálom őket, nehogy odajöjjenek. Ez is zavar, hogy így nem bírnak csak úgy odafeküdni az ölembe, nem tudunk játszani a fűben, tisztára el vannak hanyagolva. Kicsit olyan, mintha lenne két gyerekem, de minden nap jönne vendég kisgyerek és én csak azzal foglalkoznék. A különbség, hogy a "vendég kisgyerek" nem nyírná ki az én gyerekeimet, ha közel kerülne hozzájuk.


Az anyám azt mondja, hogy milyen rossz neki (mármint az unokatesómnak), hogy egyedül van és úgy örül, hogy most ilyen jóban lettünk. Én is sajnálom, de ez a kutya-téma borzasztóan zavar. Mert hogy ő nem akarja őket otthon hagyni egész napra egyedül... Jó, csak én meg a macskáimat nem akarom egyedül hagyni.


2020. jún. 10. 10:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Állj a sarkadra. Normálisan mindent el lehet magyarázni.
2020. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Ne álltasd magad és minket se. Nem a kutyákkal van bajod hanem az unokatesőddal.
2020. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Felnőtt vagy, ha jól értem a saját házadban. Mondd meg neki, hogy hagyja otthon a kutyákat.
2020. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Már az sem normális, hogy mindennap ott van nálad, amikor ez zavar. Vannak igazán jó barátnőim, de ha a nap 24 órájában a másik nyakán lógnánk, valószínűleg az őrületbe kergetnénk egymást. Az meg, hogy behurcolja a két nagytestű kutyát a lakásodba csak hab a tortán. Nyisd ki a szád és mondd, hogy elég. Ne jöjjön ennyiszer és végképp ne hozza a kutyáit, mert neked macskáid vannak plusz nem akarod mindennap a kutyanyálat törölgetni az üvegről meg a szőrt szedegetni. Attól, hogy ő szakított a pasijával, neked nem kell gardedámot játszani. Más ismerősei, rokonai nincsenek? Én már biztos háromszor agyvérzést kaptam volna a helyedben, hogy egy ilyen idegesítő, a másik magánszféráját egyáltalán nem tisztelő embert kell kerülgessek mindennap a lakásomban. De az ő pofátlansága egy dolog, neked kell megszabni a határokat és azt nézni néha, hogy neked mi a jó. Mondjál szépen NEM-et.
2020. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

2


Naná, hogy az unokatestévével van baja, ilyen pofátlan embert ritkán látni. A kutyák nem tehetnek semmiről. Az uncsinak kell megmondani, hogy nagyon sok ez. A kérdező amúgyis kissé introvertáltnak tűnik, erre ott ül valaki mindennap nála és mondja, hogy milyen programokat csináljanak, amikor szerencsétlen csak olvasna. Plusz meg hordozza a nagytestű kutyáit magával. Kérdező, ne legyél már madár, állj ki magadért.

2020. jún. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már ilyen nyámmila. Megmondod neki, hogy bocs, most nem alkalmas és rácsukod az ajtót. Ha 18 éves korod óta egyedül élsz, hogy lehetsz olyan életképtelen, hogy lábtörlő vagy a saját házadban?
2020. jún. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Szépen le kell szoktatni arról hogy mindennap odajárjon. Először nyomós érveket kell hangsúlyozni (pl. egy barátnőm lesz itt, egy barátnőmhöz megyek, egy ismerősömmel találkozok, állatorvoshoz megyek, mit tudom én), később jöhetnek a személyesebb indokok (szeretnék egyedül lenni, olvasni, pihenni, házimunkát végezni).

Egyáltalán nem normális, pofátlan dolog, hogy mindennap a nyakadra járkál, főleg a kutyákkal, akik elnyomják a macsekokat a saját lakhelyükön.

2020. jún. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan lehet ott úgy, hogy te nem akarod, hogy ott legyen? Hát nem azt mondtad, hogy egyedül élsz? Saját otthonodba hogyan mehet be valaki, akit te nem akarsz ott látni?
2020. jún. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

En szeretem a kutyakat, de az egesz napos vendeget kutya nelkul is nehezen tudnam elviselni!

Mond, hogy programod van..holnap nem leszel itthon stb. De az is megoldas, ha kerek perec megmondod, hogy a ket kutya maradjon otthon.

2020. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%

"Ezért általában reggel lecuccol hozzánk, és itt van este 6-7-ig." - Hozzánk. Többes szám első személy, azaz nem egyedül élsz


"18 éves korom óta egyedül élek" - hogy is van ez?


Akkor mégsem a te házad hanem a szüleidé akik ott vannak?

2020. jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!