Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek választ valaki olyan...

Minek választ valaki olyan párt, akinek gyerekei vannak, ha nem tudja elfogadni, hogy mindig a gyerekek lesznek fontosabbak?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm 50 éves férfi,külföldön dolgozik.

Az előző házasságából van két már 20-on éves gyereke.


Elég jól keres,olyan havi 700-800 ezer körül.

A mostani feleséget viszont zavarja,hogy a férfi támogatja a felnőtt gyerekeit minden hónapban egy nagyobb összeggel.

Úgy,hogy ő pedig nem sokkal keres többet,mint az itthoni minimálbér.


2018. márc. 15. 16:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%
Az emberek nem döntenek tudatosan. Kb. soha semmiben. Élnek bele a nagyvilágba. Nekem ez a tapasztalatom.
2018. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem tudja előre, hogy mibe vág bele. Elméletben működhete, hogy a gyerekes férfi, nő támogatja a gyerekeit és mindemellett aktivan részt vesz az új családjában, párkapcsolatában is, gyakorlatban pedig van olyan helyzet, amikor lehúzzák az apáról az utolsó forintot is, aztán az új nő keresetére vannak csak utalva. Ez megy néhány alkalommal, aztán egy idő után az új feleség besokall. Jogosan. Az én exem volt felesége mindig olyankor követelőzött, amikor úgy érzékelte, hogy jutunk egyről a kettőre, képes volt még kölcsönökbe is hajszolni az exemet a követelőzésekkel. Én úgy döntöttem, hogy nem fogok senkit eltartani azért, hogy ő mást tartson el és vége lett. A nő vígan kirándult, tekergett, én meg magamtól vontam meg mindent, mert a drága exem mindenét odaadta nekik erején felül is. Soha többet nem jönnék össze olyannal, akinek van már gyereke.
2018. márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
35%

Itt nem a gyerekek fontosságáról van szó, hanem a szülői hülyeségről. Én sem támogatnám hogy havonta! nagyobb összegget adjon a "gyerekeknek" akik már nem gyerekek. És ennek semmi köze a szeretethez. Lehet szeretetet kimutatni pénzelés nélkül is.

Teljesen megértem a feleséget.

2018. márc. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
37%
Az elvált szülők miért hiszik azt hogy joguk van új párkapcsolathoz és elvárni, hogy az új fél elviselje, hogy ő mindig csak sokadik a sorban? A gyerekek nem csecsemők, ideje a saját lábukra állni. A férj tudta, hogy mennyit keres a felesége, amikor elvette.
2018. márc. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig a minimálbéres feleség is ki mehet külföldre dolgozni,ha kevesli a családi bevételt!


Havi 700-800 ezer Ft-ból,ha még odaad a gyerekeknek 100-100 ezer Ft-ot,akkor is marad több,mint fél millió.

A feleség mit tesz le az asztalra?100 ezer Ft-ot?

Örüljön,hogy ennyit keres a férje szerintem,és ne követelőzzön,úgy,hogy önmaga nem képes többet letenni az asztalra.


A gyerek mindig gyerek marad,és mindenki annyival támogatja,amennyivel akarja.

És ez bőven nem megy rá az ő családi megélhetésükre.

Egyszerűen telhetetlen a feleség.

2018. márc. 15. 17:28
 6/25 anonim ***** válasza:
65%

Ki is vagy te a történetben pontosan?

Milyen ágon érint ez téged?

Mi alapján ítélkezel?

2018. márc. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem vagyok érintett a dologban.

Ez nem ítélkezés,hanem véleményformálás.


Szerintem ha valaki olyan emberrel köti össze az életét,akinek múltja is van,akkor erre kellene számítani.


Ha jóindulatú lenne a feleség,még örülne is,hogy támogatja a gyerekeket.

Mert lehetne egy önző ember is a férje,ez elég jó kereset és magára is költhetné.Ehelyett a gyerekeit támogatja.

Szerintem ez nemes dolog,és értékelni kellene az ilyen embereket.

2018. márc. 15. 17:44
 8/25 anonim ***** válasza:
42%
Mert alapból az ember párja kellene hohy fontosabb legyen, ha már felnőttek a gyerekek. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy le kell xarni a gyereket, de nem is azt, hogy a közös jövedelembőlmásodiknak az közös hazassag alatt- nagy osszeget ad kk a másik akarata ellenére
2018. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem így is jóindulatú a feleség. A gyerekeknek az lenne a legjobb ha az apjuk nem támogatná őket rendszeresen.

Ez nem irigység a feleség részéről, csupán józan ész.

2018. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"Közös jövedelem"

Hát igen.

Olyan havi 900 ezer,amiből ő 100 ezret keresett meg.

De más pénzével szeretne rendelkezni.


Közös,kiskorú gyerekük sincs,amire foghatná a pénzéhségét.


Ezzel csak azt éri el,hogy a pasi le fog lépni idővel mellőle.

A kevesebb néha több.

2018. márc. 15. 18:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!