Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire gondolsz, ha meghallod:...

Mire gondolsz, ha meghallod: nagymama, nagypapa, dédimama, dédipapa?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy kinek milyen gondolat fordul meg a fejében, ha nagyszülőjére, dédszülőjére gondol, illetve ha vannak itt nagyszülők, dédszülők, hogy élik meg ezt a "titulust"?

Milyen érzés? Milyen a jó oldala, milyen a rossz oldala? Vártad? Örültél? Nehéz? Felelősség? Sokat látjátok egymást?

Minden gondolat érdekel ebben a témakörben:-)


2008. nov. 24. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

öreg öszhaju néni, mint a mama, szeretett teljes az unokák iránt, imádja öket. Okos megfontolt, minden gyerek kedvence pedig a nagypapáról.

apukám aki már nagypapa és az én nagypapám is ilyen volt. a nagyijaim meg mind gondoskodó öregek, akik elkényeztetik palacsintával az unokákat, és dédunokákat.


1000 km-re élek a családtol és 83 éves a nagyim, mindig vár, pedig a dédunokák, ott laknak a közelben, és szinte mindenap megy egy dédunoka, az unokatesóímmal. de mindig olyan szomorú mikor vissza indulunk.

2008. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagymama: még mind a két nagymamám él, hála istennek, nagyon szeretem őket, és mikor csak tudok megyek hozzájuk. Anyu és apu egy kisvárosban él velük,szóval akkor mennek hozzájuk amikor csak akarnak. Nem is tudom elképzelni milyen az ha valakinek nincs nagymamija!! Mindig jó meleg van náluk a kiskályhából , és finomakat sütnek, és muskátli van az ablakba., cica a tűzhely előtt :):):)

Apai nagypapám szegénykém pont egy éve halt meg rákban, borzasztó sokat szenvedett szegény, nincs olyan nap, hogy ne gondolnék rá! Anyukám apukáját nem ismertem, anyu 14 éves volt, mikor meghalt szegény.Egy dédimamimat ismertem, ő sokat jött értem óvodába. Nagyon egyszerű asszony volt, két gyereket nevelt fel, férj nélkül, mert a dédipapa a háboróból hazajövet meg is halt, kb két évet tudtak csak együtt élni. Dédi felnőtt koromban halt meg, élesen emlékszem rá. Egyszer mikor elszöktem az óvodából, nagyon nagyon sírt, és mikor megkerültem, kb két óra múlva, még másnap is zokogott.Hatalmas szerencse, ha van az embernek nagyszülője, pláne ha dédije, sokszor csak ámulok bámulok, hogy a gyerek úgy összeveszik anyjával apjával, hogy évekig nem beszélnek, vagy talán soha többé, így fosztja meg a gyerekét a nagymamától, azt pedig az unokától.

2008. nov. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mi jut eszembe? Az én Anyukám: 38 évesen meghalt... imádtam őt. Az én Apám: 3 millió ft-os tartozást rakott a nyakunkba, tojt rá, hogy terhes vagyok. Ő persze éli világát a barátnőjével. A nagyanyám: folyton idegesít, és hülyeségeket beszél. Pl.: nehogy nyersen add oda a húst a babának! /nem hinném, hogy normális/. A nagyapám szintén nem él, őt is imádtam. A párom anyja: Nos, magában beszél, idegbeteg, de talán ő a legnormálisabb. A párom apja: 6 hónapos volt a gyerek, mikor először megnézte... Nos, nagyjából ennyi.
2008. nov. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!