Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha az apám tőzsde...

Mit tegyek ha az apám tőzsde függő?

Figyelt kérdés

Apám folyamatosan tőzsdézik, és mindenféle hiteleket vesz fel. Nem tudom mennyi hitelt vesz fel , mivel nem hajlandó elárulni. Vagy hazudik róla, hogy ő nem csinált semmit ,vagy elmenekül a probléma elől. Anyám nem tud ezekbe belelátni, mivel az összes banki dolgok Apám nevére van írva, és nem hagyja hogy Anyám beletekintsen.

Konkrétan egész életünkben szegényebben kellett felnőnünk ezek miatt. Mert az összes pénzét eljátszotta ,amíg a családban ő volt az egyedüli kenyér kereső. Addig folyamatosan Anyámra fogta , hogy miatta nincs pénzünk. Ami nem volt igaz, mivel amíg ő nem dolgozott többször rendelt nekünk ruhát az interneten, de mindegyik használt volt pár száz forintért, valamint ő is árulta a régi ruháikat a neten, tehát igazából nem költekezett sokat. Mióta dolgozik azóta nem tud ebbe bele kötni. Most már azt akarja hogy én meg a testvérem dolgozzunk, mert nincs pénz miattunk. (Igazából azt mondja hogy a testvérem miatt mivel ő másik városban koleszos és a suli mellett nem tud teljes állást vállalni ,csak alkalmi munkákat)Én meg nem költök szinte semmit, nem járok el otthonról a szülinapi még az ünnepekkor kapott pénzből veszek valamit magamnak , amit a nagyszülőktől kapok.

A lényeg az hogy Apám nem tud leállni nagyon makacs és nem hajlandó beismerni. Én pedig nem akarom az ő butasága miatt megszívni a későbbiekben és fizetni a hitel halmozásait amik milliók lehetnek.

Szerintetek mit tegyek? Teljesen kétségbe vagyok esve. Mit tegyek ha senkire sem hallgat?



2020. jún. 15. 02:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
8%
Ne szólj bele a felnőttek dolgába!
2020. jún. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Az apja problémája rosszabb esetben is a szűk család problémája, nemhogy a "felnőttek dolga". Egyébként mennyire komoly a helyzet? Próbáltad már rávenni, hogy szakemberhez forduljon?
2020. jún. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Csak annyit tudsz tenni, hogy 1. próbáljátok meg rábírni, hogy menjen pszichológushoz, és 2. ha a erre nem hajlandó akkor csak azt tehetitek meg, hogy elköltöztök tőle. Nincs màs út.

Neked és tesódnak nem kell a hitelt fizetni, mert nem vagytok adóstársai, stb. Az örökségről lemondhattok.

2020. jún. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy valamit tehetsz.

Kizarod az eletedbol és csak a jövőre koncentrálsz.


Későbbiekben lemondhatsz az örökségről, és nem kell vissza fizetned.


Ha mész dolgozni magadra kolts,és sporlj.

2020. jún. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Neked miértnkellene fizetned, az ő hiteleit? Semki közöd hozzájuk.
2020. jún. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
98%
Eszedbe ne jusson bármit a nevedre venni. Majd ha 18 leszel, jönni fog rád a nyomás, hogy ezt meg azt írd alá. Hitelt kell felvenni, hogy segíts a családnak. SOHA. Tényleg nagyon meg lehet ezzel szívni.
2020. jún. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
42%
Esetleg megtanulhatsz te is tőzsdézni sikeresen és ha besegítesz neki még jól is kijöhettek belőle. Bár erre van a legkevesebb esély szerintem :/
2020. jún. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonymousreview60 ***** válasza:
#6:+1
2020. jún. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
75%

Egyébként nem nehéz tőzsdézni, ha odafigyel az ember. Az okozza a problémát, hogy a legtöbben kapzsik és azonnal várják a csodát... Türelem és folyamatos informálódás kell hozzá. Mi egyetemistaként fektettünk bele és be is jött, mert nem a szerencsére bíztuk, hanem a statisztikákra.

Szóval igenis megpróbálhat segíteni az apjának és ha lehetetlen a szitu, csak akkor lép ki az életéből. Ha tud segíteni, akkor miért menekülne azonnal?

2020. jún. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
44%

9


Az apja pont egy olyan embernek tűnik, aki hallgatna a gyerekére. A saját feleségére se hallgat, majd biztos a gyerek tőzsdetippjeit meg fogja hallgatni.

2020. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!