Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyek a legjobb tőzsdére...

Melyek a legjobb tőzsdére tanító könyvek?

Figyelt kérdés
Érdeklődök a befektetések és tőzsde felé és jelenleg nem szeretnék drága tanfolyamokon résztvenni, először magamtól könyvekből szeretnék ismerkedni a témával. Persze érdekelne, hogy milyen tanfolyamot ajánlanátok a későbbiekre... Előre is köszönöm.

2020. jún. 8. 23:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%

Altalanos penzugyi alapozasnak a Kiszamolo Akademiat javaslom a youtube-on.

Utana a Lusta portfolio cimu rovidebb konyvet. Ez a ketto az emberek 95%-nak az igenyeit boven lefedi.

2020. jún. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
köszi. megnézem
2020. jún. 10. 14:15
 3/29 A kérdező kommentje:
2020. jún. 10. 14:19
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

Igen, ez az. Egyszeru, nem hosszu, konnyen ertheto nemi alapokkal.


Talalhatsz rengeteg sokkal grandiozusabb, vegtelen hozamokkal kecsegteto, “passziv hozamot” igero csodakonyvet, sokkal tobb penzert, azok valoban jo modszerek a meggazdagodasra, de leginkabb csak az iroera, akihez befolyik a konyv ara. :)


De mindenkeppen ajanlom a kiszamolo akademiat elotte, ingyen van es nagyon fontos alapokat tanit meg: [link]

2020. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

nagyon köszi. elkezdtem olvasni és tényleg jó!

Ha esetleg van még könyvötletetek, az nagyon szívesen várom :)

Van néhány könyv, amiket még nem olvastam, mi róla a véleményetek?

Pl:

Szendrei Ádám: Gazdagodj boldogan

Bence Balázs: A sikeres kereskedő

Mészáros Péter (Pénzügyi Fitnesz): A Falevél


Köszi a véleményeket, ha olvastátok őket, mondanátok valamit arról, hogy melyiktől kb mire számítsak.

2020. jún. 11. 17:32
 6/29 anonim válasza:
93%

Benjamin Graham

Az ​intelligens befektető


[link]


Egyszerűen az egyik legfontosabb könyv, amit valaha írtak a tözsdei befektetésekről! Mondjuk Warren Buffett és Csányi Sándor szerint a legfontosabb.

2020. jún. 15. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a 2 név magáért beszél. Nagyon köszönöm, hogy írtad.
2020. jún. 16. 23:23
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Bencze Balázs könyve szerintem nagyon jó, ő publikál a portfólió weblapra is. Nekem Barazsy Ákos könyve is tetszett, de az övé jóval megosztóbb.
2020. jún. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

André Kosztolany - Mesterfokon a pénzről, Tőzsdepszichológia


Ezzel és Graham könyvével kezdeném. Ezek lefedik a lélektanát és a fundás gondolkozást. Ha továbbra is érdekel, áttérnék a rövidebb távú gondolkodásra, amik pusztán az emberi pszichén alapulnak (technikai elemzés: klasszikus, Elliott hullámok, indikátorok, gyertyák stb.) Ha idáig eljutsz akkor már önállóan is képesnek kell lenned a tanulásra, és az információk beszerzésére.

2020. jún. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszotokat, kíváncsian fogom őket olvasni. Elláttatok egy időre. :)
2020. júl. 27. 00:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!