Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha az ember...

Mit lehet tenni ha az ember egyik családtagja komoly alkoholfüggőségben szenved de nem képes beismerni és elfogadni hogy alkoholista?

Figyelt kérdés

2020. jún. 18. 15:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi "fenyegetőzést" (pl. nem jövünk többet hozzád, nem jöhetsz hozzánk, nem visszük hozzád az unokát, elválok) be kell tartani. Amíg nincsenek következmények, addig csak azt erősíti a család,hogy a levegőbe beszél, és nyugodtan folytathatja az ivást. Ha beváltja a család az 'ígéreteket', akkor az két okból lesz jó:

1. A családnak nyugodtabbak lesznek a napjai, mert nem az alkoholista körül forog minden gondolatuk, feleslegesen, hiszen ugye megtapasztalták, hogy eddig se tudtak rá hatni (nem a család miatt iszik, nem is miattuk fog nem inni)

2. Valami változás legalább megadja végre az esélyt annak, hogy észbekapjon, hogy hoppá, mégse körülöttem forog a világ, mégse tűrnek el mindent a végtelenségig.

2020. jún. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én apám is egy alkesz volt aki tönkretette a családját ( leginkább engem), mind lelkileg mind anyagilag. A helyzet végül azzal "oldódott meg", hogy meghalt. Egyébként én is azt javaslom neked, amit az előttem szólók, hogy kerüld el Őt olyan messzire amennyire csak lehet, mert téged is magával fog rántani. Én sajnos nem voltam abban a helyzetben, hogy eltűnjek a közeléből, mivel még csak egy gyerek voltam...
2020. jún. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!