Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha az ember...

Mit lehet tenni ha az ember egyik családtagja komoly alkoholfüggőségben szenved de nem képes beismerni és elfogadni hogy alkoholista?

Figyelt kérdés

2020. jún. 18. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Le kell carni. Az ilyet jobb elkerülni. Ha megteheted, száműzd tőle magad jó messzire.
2020. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 alletta ***** válasza:
85%
csak beszélgetni tudsz vele, hogy mennyire árt saját magának, családjának alkoholizmusával. sajnos kényszer elvonóra a beleegyezése nélkül nem lehet elküldeni.
2020. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Esetleg meg lehet próbálni felvenni a viselkedését, és megmutatni neki, bár ez sem feltétlenül hozna eredményt.
2020. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!
2020. jún. 18. 15:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem voltak problémáim az alkohollal, és amíg nem láttam be magamtól, hogy problémám van vele, se szakembernek, se családtagnak nem hittem el, akár maga Jézus Krisztus is mondhatta volna, elmondtam volna neki is, hogy miért is nem probléma az, amit csinálok, hanem csak ezért meg azért meg amazért van (saját magának hazudik az ember ilyenkor)... Szóval nem túl nagy segítség, amit mondok, de nagyjából semmit se tudtok tenni. Vagyis rajtam személy szerint nem tudott volna senki segíteni, én mindenben nagyon önfejű vagyok, de lehet, hogy van, aki kicsit jobban "befolyásolható" kívülről... De ha nem, talán vele is történik majd valami nagyon negatív esemény, amiben ő is kifejezetten az alkoholt látja okozónak, vagy felmerül valami egészségügyi probléma, ami ráébreszti, hogy ez nem mehet tovább, na az nálam eredményre vezetett...
2020. jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.

El lehet vele beszelgetni, de amig sajat maganak nem ismeri be, hogy beteg, ugysem lesz valtozas

2020. jún. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szakember. De ha ő leszarja, akkor semmit.
2020. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő nem akar helyre jönni, akkor nem tehetsz semmit.
2020. jún. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az hozzászólásokat. Sajnos ezeket tapasztalom én is hogy mig ő maga nem akar változni, leszokni az alkoholról addig nem is fog és nem is akar leszokni, valójában beismerni sem hajlandó hogy ilyen problémával küzd.
2020. jún. 18. 17:41
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos egy dolgot lehet tenni, megszakítani vele minél hamarabb a kapcsolatot.


Nyilván szép és jó a "segítsünk a másikon" dolog. De az alkoholisták nagy része magával rántja az egész családját, környezetét. Soha nem fogja elfogadni, hogy ő alkoholista és sajnos egyre mélyebbre fog csúszni ahogy leépül.


Így egy alkoholista "szerettei" a legtöbb amit tehetnek, hogy igyekeznek távol kerülni és megkímélni magukat a folyamatos lelki sérüléstől ami az egész életükre ki fog hatni.

2020. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!