Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülök felépitenek egy kis...

Szülök felépitenek egy kis házat (a csaladi haz melle), hogy a lányuk ott élhessen örökké? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Az epitkezes akkor kezdodott, amikor a lany 18 ev koruli volt, es meggyozodve mondogatta, hogy o ott akar elni, es hogy ez az alma, hogy a csaladi telken de egy kulon kis reszen eljen.

A szulok felepitik a hazat, minden penzuket es energiat nem sajnalva, a lany par ev mulva rajon, nem akar ott elni, hanem a kozeli nagyvarosban (panel).

Ilyenkor mit lehet tenni?

A kapcsolat gyerek es szulok kozott mar elhidegult emiatt.

A szulok hogyan lepjenek ezen tul?

A lanynak illene fizetni valamennyit a hazert cserebe?


2020. jún. 22. 10:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az anyagi dolgokat azelőtt kellett volna megbeszélni, mielőtt elkezdődött az építkezés.


Ha akkor az lett megbeszélve, hogy a szülők fizetik az építkezést, akkor nem jogos a lánytól utólag pénzt kérni. 18 évesen még sokat változunk, nem biztos, hogy később is ugyanazt szeretnénk, mint akkor. Ezzel a szülőnek is tisztában kellettt volna lenniük.


Ha az lett megbeszélve, hogy a lány később, amikor már dolgozik és nem tanul, kifizeti a költségeket, akkor viszont fizetnie kell akkor is, ha elköltözik. Persze ezt meg lehet -beszélni a szülőkkel, de innentől az ő jóindulatukon (és persze az anyagi lehetőségeiken) múlik.

2020. jún. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Hány kérdés lesz ma ugyanarról a felállásról...?


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2020. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
18 éves korban azért még sokat változunk, szerintem kicsit elhamarkodott volt ez az építkezés. Igen tudom, sokan ennyi idősen akár családot is alapítanak, de nekem is tök más elképzeléseim voltak 18 évesen mint most 24 évesen. Hagyjátok meg a házat, simán lehet, hogyha majd családot alapít akkor vissza akar költözni. Egy pályakezdő fiataltól én nem követelném annak a háznak az árát, hacsak tényleg nem kenyérre kell. Ezért meg szerintem kár a kapcsolatot tönkre tenni, mert erről senki sem tehet. Most az jobb lenne, ha a lány boldogtalanul élne ott a szülői házban? Inkább próbalgassa a szárnyait kicsit a nagy városban, aztán még változhat a helyzet. Nem éri meg rá ezért haragudni.
2020. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Rengeteg példa van arra, hogy a gyerekek inkább távolabb akarnak élni a szülőktől, jobb ha a szülő "nem dumál bele" a napi dolgokba...

Az is igaz, hogy ezzel a külön-lakással rengeteget nőtt a ház, a telek értéke, annyiból nem volt felesleges.

És attól függ, milyen település, de gondolom, albérlőknek kiadni,... egy kis plusz-pénzt hoz a szülőknek.

2020. jún. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
84%
Elég szerencsétlenül alakult, de igazából ezt számításba kell venni, hogy bármikor bármi máshogy alakulhat az életben. Elég egy munka, vagy kapcsolat, vagy bármi más. Szerintem egyébként az sincs kizárva, hogy pár év múlva családosan esetleg a lány vissza költözne oda, ezt sem tudhatja még most senki. Szülőként biztosan nagyon rosszul esne, de meg kellene próbálni megbeszélni, ne romoljon meg emiatt a kapcsolat. Felajánlani szerintem illene, hogy esetleg beszállni a költségekbe vagy valamilyen szinten vissza törleszteni a ház árát, de a saját szüleimből kiindulva szerintem ezt nem engednék, ha anyagilag ez nem okoz nekik nagyon nagy problémát persze.
2020. jún. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Szülőként mondom, jelen esetben a szülők hibáztak, mert egy 18 éves fiatalnak még a legtöbb esetben nincsenek olyan elképzelései a jövőéről, amire hosszú távon alapozni szabad. Egy szülőnek mérlegelni kell, támogatja-e úgy is a gyerekét, ha az meggondolja magát? Amennyiben nekem szülőként gondot okoz, ha a gyerekem az ígérete/elképzelése ellenére elköltözik, akkor nem költök súlyos milliókat egy olyanba, amivel röghöz kötöm a gyerekemet. Itt egyértelműen a szülőknek kellett volna megfontoltabbnak lennie, nem egy 18 éves gyerek "elkézeléseihez" igazítani a saját életemet.
2020. jún. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Itt a szülők voltak a hülyék.
2020. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%

Itt inkább az lehet a gond, hogy a szülők mindent, amit tudták adni, belefektették ebbe a házba. Kérdés, hogy a panelt, ahova a gyerek akar költözni, ki fogja fizetni. A szülőknek nem biztos, hogy maradt annyi tartalékok, a gyerek meg lehet még tanul.

De ha minden oké, akkor ha el megy a lány, adják ki albérletbe.

2020. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem itt senkinek sincs "igaza". Ez egy oltári kellemetlen helyzet, amit megfelelő kommunikációval kellene kezelni. Na ez nem szokott megtörténni.
2020. jún. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
8s gondolom természetesen a gyerek fogja fizetni a költségeket ha elköltözik. Annyi bőr nem lehet a képén hogy mindezek után még elvárja. A szülők akkor teszik a legjobbat ha kiadják albérletbe azt a házat, de az albérlőt ne tegyék ki akkor se ha a gyerek vissza akarna költözni, onnantól kezdve oldja meg a saját lakhatását.
2020. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!