Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tennétek ha felépítenétek...

Mit tennétek ha felépítenétek egy jól menű vállalkozást, és nem kell többé dolgoznotok, de a többi családtagoknak ugyanúgy dolgozniuk kell a megélhetésért?

Figyelt kérdés

#vállalkozás #irigység #vállalkozás rokonok
2016. márc. 31. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha alkalmasak ra, alkalmaznam oket, rendes fizetesert. Ha nem alkalmasak, nem foglalkoznek veluk. A te vallalkozasod, a te belefektetett energiad es penzed, a te kockazatod minden, ne hagyd hogy 'beleuljenek' a keszbe es rajtad eloskodjenek.
2016. márc. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
végre élvezném az életet, utazgatnék, pihennék.
2016. márc. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Semmit, ugyan azt, mint eddig. Én is dolgoztam eddig a megélhetésért, semmi sem változott.

BTW olyan vállalkozás nincs, ami magától működik.

2016. márc. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Semmit, a közeli rokonoknak segítenék, értsd szüleim és bátyám, esetleg mamám. Szüleimnek visszafizetném a hitelét (2-3 millió Ft) és elvinném őket nyaralni. A bátyámnak pedig segítenék beindítani a saját vállalkozását.


Egyébként utazgatnék, bejárnám a világot, fesztiváloznék stb.

2016. márc. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
#3 attól mert te nem láttál még ilyet, az nem jelenti azt, hogy nem is létezik.
2016. márc. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"#3 attól mert te nem láttál még ilyet, az nem jelenti azt, hogy nem is létezik."


Mondj egyet. Bírom ahogy az átlagember elképzeli a vállalkozókat.

2016. márc. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Több okból nem értem a kérdést.

Ha jól menő vállalkozó vagyok, akkor a családtagjaimnak nem a megélhetésért kell dolgoznia.

Ha jól menő vállalkozás tulajdonosa vagyok, akkor is dolgozom, mert a szemem a pályán, nézem a piaci viszonyokat, nézem a vállalkozásom munka- és üzleti folyamatait, és folyamatosan hozom a jobbító intézkedéseket.

Tudom ugyanis, hogy ALKALMAZKODNOM kell a változó gazdasági-, jogi-, piaci környezethez.

Ha ez az alkalmazkodás nincs meg bennem és a cégemben, akkor sajnos egy-két év alatt jól menő vállalkozóból - bukott vállalkozó lehetek, egy halom beszállítói követeléssel, kifizetetlen számlákkal, NAV tartozással!!!

2016. márc. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én ezt arra értem, hogy ha ugyanúgy dolgoztál a megélhetéséért, mint más rokonod, barátaid. De te elkezdtél váltani, vállalkozni, amiből először bejött 120ezer, aztán 200ezer,és így tovább 400ezerig. Ez még nem a milliók, de elég ahhoz, hogy a rokonok "hozzád simuljanak". Jószándékból lehet alkalmazni őket, DE a sajt rokonod is kilophat a cégből, vagy többet akar, tudjuk hogy a sógorkoma vállalkozás elöbb-utóbb tönkremegy.. Mindenkinek nem adhatsz oda csak úgy pénzt, mert akkor mi lesz veled, mi lesz a céged növekedésével?

Én ezt már előre látom..

2016. márc. 31. 18:27
 9/13 A kérdező kommentje:
Az megint más HA az elejétől fogva benne van az egész család, arra azt mondom ott tudni fogják mire számíthatnak, kinek mi lesz a dolga, ki mennyi energiát fektetett bele stb.
2016. márc. 31. 18:28
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Aha, most már kezdem kapisgálni.

Hát nézd a helyzetértékelésünk eleve ott tér el lényegesen, hogy ahol a tulajdonos 400 ezer forintot tud kivenni havonta, azt a vállalkozást én nem nevezném "jól menő vállalkozás"-nak. A jól menő vállalkozás, az havi 7 számjegyű jövedelem, aminek a legalja az egymillió. Havi négy kiló miatt nem kell vállalkozással idegesítsem magam, azt közalkalmazottként megkerestem a 2 diplomámmal.


Másrészt a vállalkozásom nem szeret-otthon. Nem a komák és sógorok lazsálóhelye. Ha hozzám akar jönni dolgozni, akkor ő is ugyanazon a felvételi eljáráson megy keresztül, mint bárki más. Ugyanúgy 2 napja van a munka-, tűz- és adatvédelmi szabályok megtanulására, ugyanazt a tesztet írja mint más, és ha nem üti meg a 75%-ot a tesztje ugyanúgy be sem hívom próbanapra, mint bárki mást. A munkába nekem minenki tegye oda magát.


A család nálam a közvetlen családot jelenti szüleink, feleségem, gyerekeink. A komák már a távoli család. De mivel jólmenő vállalkozó vagyok, szoktam segíteni a távoli rokonoknak is. Ha szeretnének valamit, akkor támogatom őket, és ha valamire kigyűjtik a vételár felét, a másik felét én állom. Úgy, hogy nekik semmit nem kell érte tenni, úgy nem szoktam adni. De ha a fele kigyűlik, már látom, hogy komolyan gondolják, és tenni is hajlandóak érte.

Nálam teljesítmény nélkül nem lehet jópofizni.

2016. ápr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!