Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellett hazudni az autóról?

Miért kellett hazudni az autóról?

Figyelt kérdés
Még az egyetem elején megígérte apám, hogy kapok egy autót miután lediplomázok, rendszeresen fel is emlegette. Ez kb. egy éve volt én vártam és vártam de ugye kocsi sehol. Mikor megemlítettem akkor még kaptam az ívet, hogy ennek meg annak kell örülni ami van. Soha nem követeltem azt az autót ő ígérte meg szó nélkül. Mikor rájöttem, hogy ebből kocsi nem lesz a fizetésem és megtakarításaim egy jelentős részét fordítottam autó vásárlásra. Akkor pedig kaptam a megjegyzéseket, hogy látod megbízás magadnak is venni. Egy biztos, hogy nem anyagi oka volt annak mikor nem segített. Leckének még nem nevezném, hogy évekig hazudik az embernek.

2020. júl. 5. 12:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*látod megbírtad
2020. júl. 5. 12:22
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Hát valoszinuleg veled ellentetben ő nem bírt pénzt félretenni rá és ezért nem kaptal tole autot. Eleg gyerekes modon apad ahelyett, hogy ezt beismerne es azt mondana bocs fiam emlekszem hanyszor mondtam majd kapsz egy autot es sajnos meg se kaptal, inkabb még onnyugatatskent kepes azt mondani na latod megbirtad venni. Ezzel magat felmenti, hogy vegul is egyedul is vettel autot es akkor nem kell lelkiismeretfurdalast ereznie, hogy noncs autod es o se tudott azt adni neked.

Valoszinu nem hazudozni akart neked csak egy gyenge jellem (azaz nem birt szepen kisproolni neked penzt az autora es vagy ha valtozottaz elkepzelese akkor azt elmondani neked). Vagy nem tudzs egyeb kiadasairol es azert hiszed nem anyagi okok miatt nem vett. Biztos hogy nem akart megleckeztetni ezen ne aggodj.

2020. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Elég követelezős kisgyereked a stílusod.
2020. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%

Örülj hogy fel neveltek és kitanittattak, ennyi nem elég?

Amúgy büszke lehetsz, hogy meg tudtad magadnak venni. Én egyáltalán nem várnék semmi ilyesmit el...

2020. júl. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben megértem a kérdezőt. Itt nem a pénzen és az autón van a hangsúly, hanem az apuka ígéretén. Ezzel egy dolgot tanított neked, hogy az ő szava nem ér semmit. Gratulálok, hogy önerőből megoldottad.
2020. júl. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ígérgettem semmit a gyerekemnek, mert tudatosítani akartam benne, hogy nem "prémiumért" és nem nekem tanul, hanem saját magának.

Ennek ellenére amikor lediplomázott, akkor kapott tőlünk egy használt autót.

Ha megígértem volna neki, akkor mindenképpen megkapta volna, ha kenyéren és vízen kell utána élnem, mert egy embert/szülőt azon keresztüllehet legjobban megítélni, hogy mennyire van súlya a szavainak.

2020. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Ja, megint egy kérdés, ahol lehet a gyereket szidni:D


Véletlenül sem apukát, aki hazudik, mint a vízfolyás és még neki áll feljebb.

2020. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez itthon általános. Apám a láthatsokon az eget is megígérte. Lesz mozicsatorna Bmx. Aha csak sajnos a bor-pálinka árfolyama befolyásolja. Mikor 15 évesen a gyakorlati pénzemből megvettem a bringat en voltam a türelmetlen. Kérdező szerintem apád eljátszotta a bizalmadat. Engem apám most azzal hülyit hogy vesz nekem egy golfot.
2020. júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező, nagyon sajnálom, hogy ilyen édesapád van. Tudom, nem vigasz számodra, de az én apám ugyan ezt eljátszotta, csak vett nekem egy matchboxot....

Én megértelek, mert egy szülő a gyereke szemébe a minden, fél tud nézni rá, számíthat rá, erre apád visszaélt ezzel a bizalommal, és nem tartotta az ígéretét. Itt rég nem a pénzről szól, hiszen ügyesen összegyűjtötted rá, hanem az elvről.

Sajnálom, hogy a kommentelők egy részének ez rendben van, de ők is ugyanilyen érzelmi analfabéták, nem látják a világ működését, nem értik az összefüggéseket. Ezért tart itt az ország mert " a gyerek örüljön hogy felnevelték ' persze, mintha ő kérte volna. Egy gyereket a szülő hoz világra, ők vállalják a felelősséget, minden téren. Nem szívesség a gyerekvállalás, hanem kötelezettség!!

2020. júl. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha megígértem volna neki, akkor mindenképpen megkapta volna, ha kenyéren és vízen kell utána élnem, mert egy embert/szülőt azon keresztüllehet legjobban megítélni, hogy mennyire van súlya a szavainak."


Ezzel minden meg van mondva.


(Nekem amúgy hasonló volt, anyám érettségire ígért egy arany karkötőt (konkrét darabot, itthon volt talonban, még díszdobozban). Mindig mondta, hogy ezt majd nekem gimis ballagásra. Amúgy nem vagyok idáig az aranyért, de az nagyon tetszett, és bevallom, várta, mert meg lett ígérve. Aztán kaptam valamennyi pénzt borítékba (töredéke volt a karkötő árának). Amikor utána négyszemközt rákérdeztem, ja, hát azt el kellett adniuk, kellett a pénz. Aljas húzás volt, és nem maga az ajándék miatt, hanem az elv miatt:(

2020. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!