Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli bántalmazás/er...

Családon belüli bántalmazás/erőszak! Mi válthatja ki egy emberből, hogy a saját családját bántalmazza vagy erőszakos legyen velük? Magyarázható ez azzal, hogy a bántalmazót is bántalmazta gyerekkorában a saját családja?

Figyelt kérdés
2020. júl. 10. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem magyarázza meg az hogy őt is bántották,de azért ha bele gondolunk pl. Indiában ma is van gyerek házasság mert ott évszázadokon keresztül ez volt az elfogadott, természetes.Így aki most gyerekkel köt házasságot az követ egy több évszázados viselkedés mintát aminek a helyességét még a vallása is támogatja/ támogatta. Európai szemmel ez pedofília míg náluk vallási előírás vagy szokás. Szóval az ember akarva-akaratlanul követi a családi- vallási- társadalmi szokásokat. 🤔
2020. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Magyarázható, de attól még nem mentség. Nem vagy köteles a nevelt mintákat követni. A kiváltó ok inkább belső bizonytalanság, illetve frusztráció, amit a legkönnyebb a környezetében leggyengébben ellenállón levezetni.
2020. júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos hogy egy ember akit gyermek korban bántalmaztak nem valószínű hogy egyedül fel tudja azt dolgozni. Amit viszont nem tett helyre az jelentősen befolyásolja a tetteit. Ilyenkor jön az,hogy: " Velem is ezt csinálták mégis felnőttem" "nekem sem segített senki, oldja meg ő is ahogy tudja" " egy pofonba még nem halt bele senki" Ráadásul az hogy most esetleg ő az erősebb néha még szinte kárpótolja is azért hogy gyerekkorában ő volt a gyengébb.
2020. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázható, de nyilván ez sosem lehet ok. De ugyanez érvényes arra, amikor valakit molesztalnak gyerekként, azaz:


Ha valaki azt tapasztalja meg gyerekként, hogy a határok atlephetok, akkor felnove azt tanulja meg, hogy nincsenek határok.

2020. júl. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sok helyen a munkahelyi frusztráció is közrejátszik ebben.
2020. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az én apám is egy agresszív állat, pedig neki a szülei kinyalták a fenekét. Egyszerűen szeretnek uralkodni mások felett, félelemben tartani másokat. Ezt a hajlamukat pedig nyilván nem más, pláne erős férfiakon próbálják kiélni, hanem náluk gyengébbeken: nőkön, gyerekeken, állatokon.
2020. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A férjem is bántalmazó családban nőtt fel, csodák csodája ő mégsem lett az. Nála szeretetteljesebb, kedvesebb és gyengédebb embert nem ismerek. A sok tetű ne magyarázza meg nekem, hogy azért bántalmaz, mert őt is bántották.
2020. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok bántalmazó családban felnőtt ember reagál éppen ellenkezőleg: majd ő megmutatja hogy máshogy is lehet!

Engem elhagyott az anyám,ide-oda hányódtam gyerek koromban de felnőttem és úgy döntöttem én csak azért is jó anya leszek. 4 fiú mondja szinte minden nap " anya olyan jó hogy te vagy az anyukám" 😊

2020. júl. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így egészében az mondható el, hogy az válthatja ki, ha nem tanulta meg a frusztrációját egészséges módon levezetni. Nem feltétlen kell, hogy a szülei bántalmazzák testileg, elég, ha sosem hallgatják meg, nem tanítják meg érvelni, a saját igazáért kiállni... olyan környezetben nő fel, ahol mindenki műveletlen, és nem tudja magát kifejezni. De persze, ebbe beletartozik a verés is - ahol azt látja, bármi olyat tesz, ami a szüleinek nem szimpatikus, akkor durr, egy pofon. Akkor nyilván a csapkodás lesz az első reakció. Megint más kérdés az, milyen személyiség, felül tud-e ezen kerekedni, néz-e, olvas-e a témával kapcsolatos könyveket, filmeket, ha kell, igénybe vesz-e pszichológusi segítséget.


Illetve még van egy fajta - az a tekintélyelvű ember, aki igényli, hogy a gyerekei tiszteljék, de máshogy nem tudja kivívni azt a fajta "tiszteletet", amit akar.

2020. júl. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehet. Valami rossz következik be az ember életében, pl.elveszti az állását, meghal az egyik gyereke,stb... és utána például elkezd inni, lejár minden nap a kocsmában és részegen tér haza. Erőszakossá és agresszívvá válik, és igy. Sajnos sok ember esik családon belüli erőszak áldozatává.
2020. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!