Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül manapság egy...

Mennyibe kerül manapság egy 130 fős lakodalom? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Átlagos magyar lagzira gondolok, egy kis vendégváró, polgári, templomi szertartás, fotózkodás, vacsora, éjjel töltött káposzta, torták, sütik, zenekar, meg ami kell, tudjátok. Körülbelül mekkora összegre kell készülni?

Szívesen venném, ha valaki olyan is írna, akinek hasonló paraméterekkel nemrég volt az esküvője.



2020. júl. 10. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Mi most szervezzük az esküvőnket, lényegesen kevesebb létszámmal (kb a fele a tieteknek), kb. 3 millió lesz a vége, és egyáltalán nem nagyzolunk semmivel sem, közepes kategóriát céloztunk meg mindennél.


Nagyon sok minden függ attól, hogy milyen igényeitek vannak és melyik településén, milyen helyszínen tartjátok. Egy 100 fő feletti lagzit szerintem ma már 1-1,5 millió alatt nem lehet kihozni (de ebben kb a kaja meg mindenből a legolcsóbb van, plusz ismerősök), onnan felfelé pedig tényleg a csillagos ég a határ.

2020. júl. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy egyéni igényektől függ leginkább. De igazából ezért is írtam, hogy az átlagosra gondolunk. Ha úgy tetszik, egy amolyan jó kis falusi lagzira. :D Biztos volt már mindenki esküvőn, lagziban, úgy gondolom van nagyjából egy kialakult kép a hagyományos magyar lakodalmakról.. Vidéken élünk, a fővárostól 40 km-re. Semmi puccosat nem akarunk, normál magyar ételekre, mulatós zenére gondolunk, valahol kinézünk kistelepülésen egy bérelhető rendezvénytermet, az ételkészítéssel pedig valamelyik környékbeli hagyományos magyaros éttermet megbízzuk, aki vállal ilyesmit. Még csak nagyon kezdetleges a tervezés, semmilyen árral nem vagyunk tisztában , de kb. jövő év őszére (október) szeretnénk az esküvőt.
2020. júl. 10. 18:28
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Köszi a további infókat, 1-es vagyok :) szerintem kb 3-4 millió között ki lehet hozni, ha nincs ismerős, a vendéglátás a legnagyobb tétel. Ilyen ajánlatokat adtak nekem (vidéki város, jövő tavaszi időpont), hátha segít a költségtervezésnél:

- vendéglátás (full kaja, italok): 15-20 ezer/fő

- fotós, videós: 150-400 ezer

- zenekar: 150-200 ezer

- vőfély/ceremóniamester: 70-200 ezer

- dekor (viragokkal, csokorral együtt): 200-250 ezer


Ruhát nem intéztem még, de arra olyan infót hallottam, hogy akár bérlés akár vétel, kb 250 ezer egy szebb ruha, vőlegény ruhája kb 100 ezer.

2020. júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ó, igen, köszönöm, pont ilyen adatokra voltam kíváncsi, és sokat segít! :)


A fotós videósnál picit soknak tűnik a 400E, habár abszolút fogalmam sem volt, hogy mennyibe kerülhet.


Ahonnan ajánlatot kértél étel/ital-ra, ott nagyjából részletezték, hogy a 15-20 ezer milyen menüsort tartalmaz?


Tavasszal voltam egyéb

2020. júl. 10. 19:00
 5/9 A kérdező kommentje:
Hopsz, véletlenül elküldtem befejezetlenül. Szóval, tavasszal voltam egy ismerős esküvőjén (még a vírus előtt), ami nagyon szép helyen volt, és tudom, hogy az ismerős, és menyasszonyának családja is elég jól el van eresztve anyagilag. Arra számítottam, hogy nagyon bőséges lesz minden, ehhez képest megdöbbentő volt a menü, és az italok fapadossága. Az étel mennyiségével is voltak gondok. Nem kérdeztem őket mennyit fizettek ki ezért egy főre elosztva, de biztos vagyok benne, hogy ők sem mentek 15-20 ezer alá.
2020. júl. 10. 19:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A 400 úgy jött ki, hogy fotós-videós páros együtt dolgozik, ha külön bízod meg őket, akkor is számítani kell sajnos kb erre a nagyságrendre.


Nálunk a vendégvárás, pezsgős koccintás a vendégekkel, vacsora (tálszervizes), éjféli menü, plusz az italok (mindenféle alkoholmentes, sör, bor, röviditalok) kb 22 ezer/főre jön ki, de legalább ebben már tényleg minden benne van. Arra figyeljetek oda, hogy nagyon sok hely trükközik azzal, hogy különböző csomagokat kínálnak az étkezésekre, és végösszegben nagyon el tud szállni (nekünk volt, ami 30 ezerre jött ki...). De ha egy éttermet bíztok meg, ott simán csak csinálnak egy kalkulációt erre, a kifejezetten esküvőkre szakosodott helyeknél vanak ezek a csomagos megoldások.

2020. júl. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Nővéremnek tavaly volt a lakodalma. Összesen 30an voltunk, kibérelt teremmel, zenekarral, fotóssal, videóssal és 1misi 1,2misi környéke lett a vége. Ebben a ruhák bérlése, fodrász, 2 ceremónia minden benne van. Szerintem a tied olyan 4-5millió környéki lesz ennyi vendéggel :)
2020. júl. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak egy tanács. Gondold át hogy mennyi pénzetek van az egészre és ahhoz alakítsátok a terveiteket, a döntéseket.

Ne számítsatok arra hogy majd a vendégek adni fognak pénzt a lagzira, mert egyrészt lehet hogy ajándékot visznek inkább, akkor is ha pénzt kértek, másrészt nem tudhatod, hogy mennyit fognak adni. Nincs annál nagyobb ciki, mint amikor a menyasszonytánc pénzét kell számolgatni, hogy ki tudják-e fizetni belőle a lagzi árát vagy sem.

2020. júl. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
30-an voltunk és 700 ezer volt összesen. Semmi flanc...
2020. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!